basssss

basssss

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e raja radi se o dva kenwooda tajfuna pa me zanima sljedece bila mi je pr velika kutija i ja sam je skratio za 5cm ali mi sad slabije radi nego ona starakutija sta bi bio uzrok tome gdje sam pogresio
521592b6.jpg
999180c0.jpg
12fb792a.jpg
svaki savjet dobro dosoo

pomozite molim vas hvala unaprijed
 
Član
meni izgleda velicina kutije,,,tu na slici,,kao za kompresione,,,,a jel kompresiona ili bass reflex?
 
Član
Kolko vidim bass reflex je kutija ako su ovo na vrhu kutije portovi:icon_rolleyes:

Kao sto ti covjek rece smanjio si litrazu kutije,nekako ti iizgleda velika ova kutija a portovi premali, da si stavio odgovarajuce portove imalo bi veceg uticaja na zvulk nego tih 5 cm sto si smanji kutiju!

Tacne dimenzije kutije i porta za te woofere i trebalo bi biti OK ako su i ostale komponenete urdu,napravi kutiju sa kosom stranom manje ce ti prostora zauzimat i kad budes imo kako treba kutiju primijetit ces i razliku u zvuku na bolje...koji je tacno model woofera napisi pa da vidimo mozda neko vec ima dimenzije :icon_confused:
 
Član
kako su na pogresnoj strani gdje cu ih stavit ,a kutija je bila i veca i drama je radilo

alen db imas li kakvu sliku kutiju kako bi to trebalo izgledat i kako se racuna litrazaaa.hvala vam deckii

model kenwood(KFCW3009)Typhoon 800w Sensitivity 93dB Frequency 25-800Hz
 
Član
caky je napisao(la):
kako su na pogresnoj strani gdje cu ih stavit ,a kutija je bila i veca i drama je radilo

alen db imas li kakvu sliku kutiju kako bi to trebalo izgledat i kako se racuna litrazaaa.hvala vam deckii

model kenwood(KFCW3009)Typhoon 800w Sensitivity 93dB Frequency 25-800Hz




pa ako su to 12ke,a mislim da jesu...pa....po mojim saznanjima do sad,trebo bi uradit kutiju od nekih 120-130 l ...bass reflex naravno.;) (mdf - 18 mm ili iverica 22 mm ).
a portovi s prednje strane...
nezz,,jos nisam nakupio dovoljno iskustva da ti ja tu pricam nest..al et ono osnovno..
al najbolje ti je da ti to Igy il Eddo objasne kako i sta....msm ono,profi je profi..;))

a litrazu racunas VxŠxD
 
Član
kao sto je alen-db rekao oko 120 l za BR,,,a oko 70-80 l za kompresiju,,,,a kao port za pocetak mozes uzet odvodnu plasticnu cijev,,i sa industrijskim fenom zagrijes onu stranu porta koja ce biti u kutiji i zaoblis je,,,da nebi dobio zvizdanje....ako sam sta pogrijesio nek me neko ispravi :icon_smile:
 
Član
hvala na savjetima moram izracunati koliko litara ima kutija i portove primjestit ,a sta vi decki stavljate unutra da izolirate kutiju
 
Član
caky je napisao(la):
hvala na savjetima moram izracunati koliko litara ima kutija i portove primjestit ,a sta vi decki stavljate unutra da izolirate kutiju

najbolji ti je silikon...
a drvofixom lijepi jos dok radis kutiju..;)
 
Član
ako ces kompresiju,,,doooobro je izoliraj,,i ne stedi drvofix ,,,a tako i BR,,,i napravi kosinu na zadnjoj strani,,kao sto je vec spomenuto..

evo ti kompresiona......


evo ti bass reflex......
 
Član
ako samo smijem pitat sta ustvari ta kosina nazad radi za zvuk, bas me interesuje :icon_smile: ...

evo prijedlog:
Visina: 40cm
Sirina: 80cm
Dubina 40cm
okrugli portovi (2 kom)
Dijametar: 10cm
Duzina: 17cm

to ti je nekih cca 90 i kusur litara kutija tunirana na nekih 44hz ...


ako hoces sebi radit kosinu, sa gornje zadnje strane oduzmes nekih 5-10cm a isto tolko dodas na donju zadnju stranu ... tako ti litraza ostaje ista a gepek ces moc iskoristit malo bolje ... ako sta nije jasno ili se neko ne slaze sa mojim misljenjem nek me slobodno ispravi ;) ...
 
Član
eddo je napisao(la):
ako samo smijem pitat sta ustvari ta kosina nazad radi za zvuk, bas me interesuje :icon_smile: ...

evo prijedlog:
Visina: 40cm
Sirina: 80cm
Dubina 40cm
okrugli portovi (2 kom)
Dijametar: 10cm
Duzina: 17cm

to ti je nekih cca 90 i kusur litara kutija tunirana na nekih 44hz ...


ako hoces sebi radit kosinu, sa gornje zadnje strane oduzmes nekih 5-10cm a isto tolko dodas na donju zadnju stranu ... tako ti litraza ostaje ista a gepek ces moc iskoristit malo bolje ... ako sta nije jasno ili se neko ne slaze sa mojim misljenjem nek me slobodno ispravi ;) ...

koliko sam ja cuo Eddo,ne radi nista...to je samo radi zadnjeg sjedista...da bolje "ulegne"
i da,procito sam da uopste nije bitno kakvog je izgleda kutija,,,znaci moze bit i 8ugao..xD
 
Član
Za kutiju za slušanje je bolje da ima kosinu;), i po nebi bilo loše na zadnju stranicu stavit komad spužve....
Time ćeš malo "povećat" litražu;)
Ja bi na tvom mjestu prvo probo na tu kutiju stavit portove od 7.5cm duge 15-20cm jer je kutija dosta mala pa treba tuning spustit s portom...(malo se poigraj u bassboxu)..... samo pazi da ti od zadnje stranice do porta bude bar pola promjera porta;)
(malo se poigraj u bassboxu)....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top