Banjaluka Planira Izgradnju Staze Formule 1

Banjaluka Planira Izgradnju Staze Formule 1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
IGY je napisao(la):
eto zasto svi idu naprijed a mi nazad
ljudi iskazali zelju, a vi ih ovde ismijavate
kakav sm mi narod nekad mi bude zao sto sam drzavljanjin bih

uz duzno postovanje Igy,gdje se neces nasmijati na ovu nebulozu...nije ovo prva nebulozna ideja koja dolazi iz RS...od stadiona Borca koji bi trebao parirati Allianz Areni,preko nekog autoputa koji povezuje sve moguce gradove i kosta milijarde milijardi KM dosli su do F1 staze? ma daj...
godinu dana nakon izbora mi nemamo vladu jer se idioti ne mogu dogovoriti a oni hoce graditi stazu? i kako da gledas naprijed i ne ismijavas ovakve nebuloze? :icon_question:
cim sam vidio da je rijec o BL odvalio sam se smijati...
ode ja odraditi trening na zenickom bulevaru,valja mi se spremati za iducu sezonu :123: :D
 
IGY je napisao(la):
eto zasto svi idu naprijed a mi nazad
ljudi iskazali zelju, a vi ih ovde ismijavate
kakav sm mi narod nekad mi bude zao sto sam drzavljanjin bih

Nema politike druze :D
De ba igy gledas li ti kad vijesti,pa vidis li ti da nam samo prikazuju lazne podatke.Znas li ti da je kod nas jaci uticaj politike na medija nego u americi,prati malo emisije mimo PINK-a i shvatit ces na sta se cilja...
Mislis da mi nebi voljeli da se ovo napravi,nebitno bilo u Banja luci ili Sarajevu,mi smo gladni ovakvih stvari,cak smo gladni obicnih okupljanja a kamoli da imamo jednu stazu u komsiluku...Ali realno gledajuci ovo je cisti humor,pa de malo logike ukljuci i zapitaj se zasto nije zavrsen autoput??? :lol: :lol: :lol:
 
Član
daBogda al za 20 miliona eura ne mogu napraviti put Živinice-Šerići a kamo li F1 stazu....

ja bi najvise volio da je istina ali nekako mi je 20 miliona premali iznos.... poredjenja radi 20 miliona kosta izgradnja 3 tribine stadiona u Tuzli...
 
Član
Ako je i 5% od ovog stvarno istina bit ce odlicno. Igy nemoj se stidjeti sto si drzavljanin BH, nasli su naftu ;) Ja bi ovo na LOCK dok nije pocelo ;)
 
Član
ajd sto 'dobro' zivimo nego nas i provociraju s ovakvim stvarima...
pa mi nismo sposobni napraviti autoput, kakav takav evo godinam..a da pravimo F1 stazu za 20 miliona eura :lol:
ajd da su rekli 200 pa bi covjek i razumio, jedino ako bude njihov materijal nase ruke...
btw. uskoro idem na grand prix banja luka, za veliku nagradu RS-a:lol:
:D

igy da su babi muda sa zgrade bi skakala...pa 20 mil eura kosta kilmetar autoputa u rs-u :icon_biggrin:
da to tako ide, svaka drzava bi imala F1 stazu, mi nemam gdje race 402 metra napraviti ....i to kao da je za f1 potrebna samo staza...

p.s. oni ako naprave stazu za 20 mil ja cu sam uzeti f1 bolid :)
to nije dovoljno za potrebnu opremu i inventar, toliko o genijalnoj ideji...
 
Samo se nadam da nece to sve propasti kad pocne sa radom, jer kod nas puno projekata tako zavrsi. Postoje sredstva, postoji volja, ali ne postoji znanje, jer nije to samo traka, tu treba da bude citav kompleks, sa parking mjestima, trgovinama, nekim objektima ugostiteljskim, hotelima, ostalim sadrzajem itd., jer nece biti rentabilno za par utrka godisnje.
Dakle, postoje standardi i procedure, koje je neophodno ispostovati, da bi projekat bio uspjesan. Ja licno postujem ideju i zamisao, ali to treba da urade ljudi sa odredjenim znanjem i vjestinama, a ne na ''ho-ruk'', kako kod nas sve ide, pa da propadne kroz par mjeseci.
 
Član
u ovakvu vladu bi mogao bilo ko edo...uglavnom i jesu takvi, posebno u rs-u , msm ovi sto uskoro organizuju utrke formule 1 i moto GP...ovdje je i realnost neizvijesna, a o bajkama da ne pricamo...:icon_biggrin:

ono ko nebi ba volio otici na f1 utrku, nemam nista protiv, ali ideja je apsurdna, posebno ova cifra....za takvu glupost ne moras biti genije nego samo lupati ko maksim po diviziji...ma pogledajte jedan dnevnik i bice jasno, mi pricamo o f1 :D
 
Svidja mi se ideja,ali ne vjerujem da ce ista biti od toga..Bilo bi fino da imamo svi mi imamo neku stazu u komsiluku,ali treba prvo da se rijese neki drugi problemi pa onda da se pravi F1 staza..Od 20.000.000 nema nista,aj da je 200.000 000e al 20 miliona..Al' aj,mozda nesto i bude,ko ce znat' .. :D
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Pozdravljam ideju,to bi bilo super da imamo F1 utrku a i neka ostala renomirana natjecanja automotosporta, jedino mi cifra od 20 miliona eura izgleda nekako tanka za napraviti F1 stazu.U Hrvatskoj u Bistri se takodjer planira izgradnja i H.Tilke je osobno dolazio tamo i dogovarao izgradnju ali npr radi se o cifri od 250 miliona eurica.

ma samo 1 cm asfalta, nemamo mi da se razbacujemo sa 10+ cm :D
 
Član
20 mio. kosta jedna trka da se odrzi , a gdje je lova za stazu , a gdje je lova da se dovede Bernie Ecclestone, pa gdje je lova da se dovede F1

Volio bi da je istina naravno ,
 
Član
Dino je napisao(la):
Ako je i 5% od ovog stvarno istina bit ce odlicno. Igy nemoj se stidjeti sto si drzavljanin BH, nasli su naftu ;) Ja bi ovo na LOCK dok nije pocelo ;)

Ovu naftu ce da koriste za najnovije dizel agregate formule 0 to je najnovija bosanska klasa formule, jos jaca, i brza i bolja od njihove formule 1. Smanjice potrosnju na 0 litara po krugu ove nase domace nafte jer je toliko dobra da se i ne trosi uopste.

Zato se i zove Formula 0 !!!

:lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top