BAHATO ponašanje vozača nekog od BiH političara - VIDEO

BAHATO ponašanje vozača nekog od BiH političara - VIDEO

Član
Smislili su sebi agenciju da ih čuva. Da ne moraju plaćati zaštitarske tvrtke. Jer niti jedan ne smije ulicom prošetati bez zaštite. U normalnim državama možda 5 vrhovnih ljudi ima pratnju, kod nas svaka šuša ima pratnju plaćenu našim parama.
Stvarno ne znam sto su problem ti blinkeri vidim ih sklonim im se u stranu i prodju kao sto to svakodnevno cinim i obicnim gradjanima. Takva auta sretnem jednom u 2 mjeseca a svakodnevno se sklanjam bjezim kocim ljudima bez blinkera. Daj boze da su nam u drzavi najveci problem blinkeri a ne pola milona nezaposlenih. Sta je ta agencija nego zastitarska tvrtka u drzavnom vlasnistvu, da je i nekim slucajem privatna vjerovatno bi se birala tenderom i naravno opet bi se placala iz nasih dzepova. Ovu recenicu ne kontam uopste "Jer niti jedan ne smije ulicom prošetati bez zaštite." ko im je to prijetnja ? Mozda penzioneri, nezaposleni radnici, djeca ili ko vec ?
 
Poslednja izmena:
Član
Koja kolona pod pratnjom? Ovo nije kolona pod pratnjom nego obična auta sa blinkerima. Imaju ista prava na cesti kao i ja sa civilnim autom.

Odakle ti to da se momak koji vozi auto iz kojeg je snimano uvalio u kolonu? Vjerojatnije je da ga je passat prvi prestigao, druga dva auta u kolonu nisu stigli prestići.
E pa sto nije pustio klip od ranije pa da se fino vidi ko je zasro u smemu tome....
 
Član
Ja ih srećem skoro svaki dan i neki od tih su skontali da ih neću pustiti, upratili i facu i auto. Da su ti blinkeri po zakonu odavno bi mi policija pokucala na vrata.
haha šta se bolan buniš što ti ne kucaju na vrata i kaznu ne šalju hahaha, eto da smo u normalnim državama dobio bi kaznu i pokucali bi ti na vrata,a ne ko ovi naši neće ni da kaznu pošalju koju bi mi svakako jedva platili :D.. Ljudi uozbiljite se to je policija to je državna institucija i nije samo zastitarska tvrtka države ta agencija je puno više, samo ime pročitajte i bit će vam jasno.
 
Član
khm, nemaju pravo ukoliko nije sa njima vozilo neke od zvanicnih policijskih institucija obiljezeno na nacin koji spada, blinker nije obiljeze, nema potrebe im se sklanjati.
 
Član
khm, nemaju pravo ukoliko nije sa njima vozilo neke od zvanicnih policijskih institucija obiljezeno na nacin koji spada, blinker nije obiljeze, nema potrebe im se sklanjati.
Vozila pod pratnjom

Vozila pod pratnjom su ona kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, s motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.
Vozila pod pratnjom imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu na sva druga vozila osim u odnosu na:

  • vozila koja se kreću raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svjetlosnim saobraćajnim znakovima (semaforima) ili
  • raskrsnicama na kojima saobraćaj reguliše policajac.

Pod uslovom da ne ugrožava bezbjednost drugih učesnika u saobraćaju na vozila pod pratnjom, ne primjenjuju se odredbe o:

  • ograničenju brzine
  • zabrani preticanja i obilaženja kolone vozila,
  • zabrani presijecanja kolone pješaka (slika 226).


Vozač koji na putu susretne vozilo ili kolonu vozila pod pratnjom dužan je da:

  • ustupi prvenstvo prolaza
  • omogući nesmetan prolaz, a po potrebi zaustavi vozilo
  • umjesto dugih svjetala noću upali kratka svjetla za osvjetljavanje puta
  • se strogo pridržava naredbi koje mu daju lica iz pratnje
  • kretanje nastavi tek kad prođu sva vozila pod pratnjom.
Da bi omogućili nesmetan prolaz vozilima pod pratnjom, pješaci su dužni da se sklone s kolovoza dok ta vozila ne prođu.

I evo vam o DKPT kad vam je mrsko pročitat na google:
(Nadleţnosti Direkcije)
(1) Poslovi iz nadležnosti Direkcije su:
a) komunikacija, saradnja i koordinacija izmeĊu policijskih tijela BiH;
b) komunikacija, saradnja i koordinacija izmeĊu policijskih tijela BiH s odgovarajućim
organima u Bosni i Hercegovini u vezi s pitanjima policijskih poslova meĊunarodnog
karaktera ili od meĊunarodnog znaĉaja, ili u vezi s pitanjima koja su u nadležnosti Suda BiH;
c) komunikacija i saradnja s odgovarajućim stranim i meĊunarodnim organima u vezi s
pitanjima policijskih poslova od meĊunarodnog znaĉaja ili zajedniĉkog interesa;
d) komunikacija, saradnja i koordinacija izmeĊu policijskih tijela BiH te odgovarajućih
organa u Bosni i Hercegovini s odgovarajućim stranim i meĊunarodnim organima;
e) primjena najboljih evropskih i drugih meĊunarodnih praksi koje se odnose na policijska
pitanja u Bosni i Hercegovini;
f) standardizacija rada u vezi s policijskim pitanjima u Bosni i Hercegovini;
g) dnevno objedinjavanje sigurnosnih informacija od znaĉaja za Bosnu i Hercegovinu, kao i
od znaĉaja za obavljanje poslova iz nadležnosti policijskih tijela BiH, stalna saradnja s
relevantnim policijskim i drugim tijelima i preduzimanje potrebnih mjera s ciljem
koordinacije operativnih poslova policijskih tijela BiH, te dnevno praćenje stanja sigurnosti i
obavještavanje nadležnih policijskih i drugih tijela BiH;3
h) organiziranje i provoĊenje fiziĉke i tehniĉke zaštite lica i objekata organa BiH i
diplomatsko-konzularnih organa koji se posebno štite u skladu s odgovarajućim zakonima,
meĊunarodnim obavezama i drugim propisima koje donosi Vijeće ministara BiH;
i) prikupljanje, praćenje, analiziranje i korištenje podataka od znaĉaja za sigurnost Bosne i
Hercegovine;
j) provoĊenje meĊunarodnih ugovora o policijskoj saradnji iz nadležnosti Direkcije;
k) ostali poslovi propisani zakonima i drugim propisima.
(2) Direkcija obraĊuje podatke i vodi evidencije iz svoje nadležnosti u skladu s važećim
propisima.
 
Član
pa dobro sto si me citirao, osporavas moju tvrdnju ili?
ako osporavas ne znas citati....
Ja sam ti odgovorio i eto usput sve stavio da vide i ostali, a ti da si cito sto sam stavio vidio bi da na pocetku pise kako vozila moraju bit obiljezena i tu spadaju blinkeri tj svetlosna obiljezija crvene i plave boje koja si ti naveo da nisu obiljezija i da im se nema potrebe sklanjati...
 
Član
nisu, procitaj fino, ako im je dodjeljena pratnja policije ili vojne policije.
nadji pravilnik kako trebaju biti obiljezena vozila policije ili vojne policije.
samo im se ti sklanjaj, meni ne pada na pamet ako nije sa njima vozilo policije ili vojne policije.
ovo su vozila koja mogu imati zvanicna obiljeza
^lan 126.
(1) Na vozila slu`be hitne pomo}i, vatrogasna vozila
i vozila policije i sudske policije, vojna vozila i vozila
Dr`avne grani~ne slu`be BiH, kad posebnim ure|ajima
daju svjetlosne i zvu~ne znakove, ne primjenjuju se
odredbe o ograni~enju brzine (~l. 44. i 46.), zabrani p
reticanja i obila`enja kolone vozila (~lan 61. stav (1)
ta~ka 1.) i zabrani presijecanja kolone pje{aka (~lan 80.
). Ta vozila imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu
na sva druga vozila (~lan 49.)
pa dalje kaze
http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/zakoni/2009/uredbe/16.htm
Uređaji za davanje posebnih svjetlosnih i zvučnih znakova (dodatna svjetlosna zvučna signalizacija) smiju se ugrađivati i upotrebljavati na vozilima čija je pratnja policija
 
Član
nisu, procitaj fino, ako im je dodjeljena pratnja policije ili vojne policije.
nadji pravilnik kako trebaju biti obiljezena vozila policije ili vojne policije.
samo im se ti sklanjaj, meni ne pada na pamet ako nije sa njima vozilo policije ili vojne policije.
ovo su vozila koja mogu imati zvanicna obiljeza
^lan 126.
(1) Na vozila slu`be hitne pomo}i, vatrogasna vozila
i vozila policije i sudske policije, vojna vozila i vozila
Dr`avne grani~ne slu`be BiH, kad posebnim ure|ajima
daju svjetlosne i zvu~ne znakove, ne primjenjuju se
odredbe o ograni~enju brzine (~l. 44. i 46.), zabrani p
reticanja i obila`enja kolone vozila (~lan 61. stav (1)
ta~ka 1.) i zabrani presijecanja kolone pje{aka (~lan 80.
). Ta vozila imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu
na sva druga vozila (~lan 49.)
pa dalje kaze
http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/zakoni/2009/uredbe/16.htm
Uređaji za davanje posebnih svjetlosnih i zvučnih znakova (dodatna svjetlosna zvučna signalizacija) smiju se ugrađivati i upotrebljavati na vozilima čija je pratnja policija
Opet ne citas da si pratio temu od pocetka vec bi procitao da sam napiso da su passat i touareg policijska vozila i da su ljudi koji ih voze policajci..
 
Član
nemaju sluzbena obiljeza policije, pravilnik o dimenzijama i masama ili testove ponovi, zna se kako izgleda vozilo policije.
 
Član
Vozila pod pratnjom su ona kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije, s motornim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih signala i svjetlosnih znakova crvene i plave boje.
Nigdje ne pise da auto treba biti obiljezeno drugacije, tj da mora imat neka druga obiljezija kao grb policije ili nesto jer da mora tu bi pisalo i naveli bi u zakonu da mora,a oni znaju puno bolje i od mene i od tebe i da treba jos nesto stavit bilo bi na autima. Po tvojoj logici da te presretač zaustavi ti bi reko "alo nisi policajac nisi obilježen ja nemogu znat da je to policijsko auto "
 
Član
pa nisu jednom to uradili, mogu valjati tebe i tebi slicne, za sve ima slovo zakona, pa i za njih i njihovo ponasanje, sto ti izmedju ostalog ne razumijes da vozila unutar pratnje od strane policije mogu biti obiljezena blinkerima i sirenama i sto zelis po svaku cijenu biti u pravu meni je zao zaista
presretaci cu posebna kategorija vozila i kao takva ne koriste se u pratnji, navedi mi jedan slucaj kada se vozilo "presretac" koristilo za pratnju, hajde molim te....
 
Član
pa nisu jednom to uradili, mogu valjati tebe i tebi slicne, za sve ima slovo zakona, pa i za njih i njihovo ponasanje, sto ti izmedju ostalog ne razumijes da vozila unutar pratnje od strane policije mogu biti obiljezena blinkerima i sirenama i sto zelis po svaku cijenu biti u pravu meni je zao zaista
presretaci cu posebna kategorija vozila i kao takva ne koriste se u pratnji
Jao meni je ovo smješno majkemi hhhh Čovječe sam si stavio zakon u kojem piše da vozila pratnje moraju biti obilježena blinkerima i sirenama i nista više ne piše, da im treba još nešto bi pisalo npr. bubam" vozilo u pratnji mora imati obilježija policijskog vozila članak xxx. stavka xxx. o izgledu policijskog vozila i moralo bi imati crveno plave blinkere sa sirenama" pisalo bi tako. I to je to slovo zakona o kojem ti pričaš.
 
Član
ma da, vratimo se na pocetak:
Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim Zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena pratnja policije ili vojne policije.

sta ti ovdje nije jasno?

Vozilima pod pratnjom, u skladu s ovim Zakonom, podrazumijevaju se vozila kojima je dodijeljena
pratnja policije ili vojne policije, s posebnim motornim vozilima opremljenim ure|ajima za davanje posebnih
zvu~nih i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.

kako zvuci ovo izmedju zareza?

dalje zbog logike kojom se ti rukovodis, ja sam do suda dogurao, jer nisam postovao debile, kojima ti trazis opravdanje, jer NISU, ponavljam NISU, bili pod pratnjom vozila policije.

jesi li nasao pravilnik o dimenzijama i masama, izgledu sluzbenih motornih vozila policije, nacinu obiljezavanja istih?
 
Top