Bahati bogataš sahranjuje auto od 330.000 eura!

Bahati bogataš sahranjuje auto od 330.000 eura!

Putovanja.ba
Administrator
380482_brazil-01_f.jpg


Bogati preduzimač “grof Skarpa” sahranit će je svoje najveće blago – novi Bentley kabriolet vrijedan 330.000 eura.

U bizarnom statusu na Facebook strani, ovaj 62-godišnjak objavio je svoje planove da se ponaša kao egipatski faraoni i da svoje bogatstvo želi da ponese u zagrobni život.
Zato će sutra sahraniti svoj novi Betley Continental, kako bi obezbjedio sebi udobnu vožnju “na onu stranu”.

Na fotografiji na Facebooku grof Skarpa stoji pored crnog automobila sa kakaduom na ruci, a ispod nje piše: “Odlučio sam da radim kao i faraoni: ove nedjelje sahranit ću svoj omiljeni automobil, Bentley, ovde u bašti! Sahranit ću blago u mojoj palati!!!”

Već je iskopao i raku u koju će smjestiti voljeni automobil i fotografisao se pored nje.



Za kratko vrijeme, ovaj čovjek je postao prava internet senzacija, a čak ga je za gosta pozvala jedna lokalna televizija.

“Gledao sam dokumentarac o tome kako faraoni sahranjuju svoje blago i odlučio da i ja sahranim svoju najveću dragocjenost, svoj auto”, kaže on.

Skarpa je već jednom imao priliku da smrti gleda u oči. Bio je u komi dva mjeseca 2009. pošto ga je infekcija poslije liposukcije gotovo ubila.

“Umro” je dva puta tokom tog perida, a čak mu je sveštenik očitao posljednju molitvu.

Skarpa živi u jednoj od najskupljih oblasti Sao Paola na imanju površine 14.000 metara kvadratnih.
Titulu je naslijedio od oca italijanskog porijekla grofa Franciska Skarpe, koji ju je dobio od pape Pija XII 1949. za požrtvovan dobrotvorni rad.

Pošto nema djece, Skarpa kaže da je ljubimac kakadu njegovo potomstvo.

“Ovo je moja ‘kćerka’”, rekao je u intervjuu. “Zove se Filomena Leopoldina Sofija Skarpa i ima šest mjeseci”.

Bijeli kakadu, koji čak ima i svoju vizit kartu, jedna je od najskupljih ptica na svijetu i košta oko 16.000 eura.
 
Član
dobar nacin da skrene paznju na sebe, inace su ti bogatasi egocentricne osobe
a opet nema kome ni da ostavi tako mu i jeste najbolje da zakopa
pitam se hoce ga kopati bukvalno u zemlju ili ce dole biti neka garaza da se ne isprlja :)
 
Član
pa samo ce ga zakaopati, vidis da hoce da unisti, jer ima neka klauzula da drzava uzme nesto sto nema kome pripasti....ok i ja se slazem da drzava ne treba dobiti nista
ali moze preko advokata, nakon svoje smrti organizovati humanitarnu akciju gdje bi siromasni, skole, bolnice dobili sve njegovo bogastvo.

mada me ne bi cudilo da sve ostavi toj pticurini sto ne bi bio prvi put, iskreno se nadam da takve osobe gore u paklu.
 
Član
aKzxx9N_700b.jpg


Ciko samo odlucio da ljudima kaze da ima bitnijih stvari od novca i da su ljudi malo previse bolesni za tim novcem, dok mnogo vrijednije stvari i ne vide... Kapa dole!
 
Član
Drzi lopatu u odijelu :D da mi je znati je li on onu rupu kopao ili neki radnik za njega :p
On jeste u pravu sto se tice toga sto je rekao, ali opet lako je s*ati iz punih jasli ;)
 
Top