Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Zasto ne bi bilo ok? Nema veze koja je kubikaza, prvi turbodizeli 1.6 su bili sa 60-70KS...razvojem se snaga dizala a i svaki velikoserijski motor ima jos prostora za pojacavanje... Reno vec ima 1.6 dci sa 130 konja tako da nije problem izvuci tu snagu iz 1.6 masine
 
Član
Bez problema može se toliko podići. Pogledaj na smchiptuning stranici. Moj je 110ks i optimum je 136ks.
 
Član
Moze da...ali sve zavisi od matrijala i kvaliteta izrade. Prvi turbodizel je 51kw ali je i sam klip bio kvalitetniji nego ovi danasnji. Ja ne bi rizikovao na sitnicama pogotovo jer to kod nas danas svako radi i ne znas ni sta ni kako. Ipak su to precizne stvari
 
Moze pomoc!? Sta je ovo? Kuciste od filtera za ulje il pumpa uljna?
8fd0702264d676112f7f0a4dbafe936b.jpg
 
Član
Smijesni ste, klipovi vam odu zato sto su vam istroseni dizeli sa preko 300-400 hiljada predjenih, neispravne dizne...pa onda taj istrosen motor ne ide kao nekad i umjesto da ga popravite vi hocete da ga chipujete. Al' najlakse je kad sta ode-kriv je chip mada nikakve veze sa zdravim razumom nema. Nova upisana "tuning" mapa takodjer ima limitere koji nece dozvoliti nikakva odstupanja u vidu manjka ili viska goriva koje bi moglo da naskodi motoru a jos manje da istopi jedan klip a drugima nista..ne radi se mapa za svaki cilindar posebno ccc..
 
Član
ja nisam ni rekao da je kriv simanic niti chip...moj problem prosle godine je taj sto mi nije radio senzor gustoce ulja i valjda gumice na diznama su otisle i tako je havarija nastala
 
Top