Automobil usmrtio pješaka na autoputu

Automobil usmrtio pješaka na autoputu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
330807vx5.jpg


Teškim povredama Midhat Mostić (38) iz Ilijaša podlegao na licu mjesta


Na autoputu A-1 u mjestu Kula Banjer u Visokom u nedjelju oko 22.30 sati u saobraćajnoj nesreći smrtno je stradao pješak Midhat Mostić (38) iz Ilijaša. Teškim povredama Mostić je podlegao na licu mjesta.
U prisustvu kantonalnog tužioca, uviđaj su obavili službenici Kriminalističke policije PU Visoko. Saobraćaj u pravcu Visokog bio je obustavljen do 1.50 sati te preusmjeravan na regionalni put Podlugovi - Visoko.
Poginuli Midhat i njegov brat Muharem (51), koji je prošao bez povreda, hodali su autoputem iz pravca Ilijaša prema Visokom. Vozeći se "opel vektrom" (295-A-032) desnom saobraćajnom trakom na njih je naletio Josip Dujmović iz Zenice.
Kako je istakao preživjeli Muharem, braća nisu znala da je pješacima strogo zabranjeno kretati se autoputem. Muharem je išao ispred brata desetak metara i samo je čuo udarac. Okrenuo se i vidio da je brata udario automobil.
Vidno potresen onim što se dogodilo, Dujmović, koji je vozač već tridesetak godina, kazao je da mu se u životu nikada nije desila bilo kakva nezgoda. U JKP "Gradska groblja" nad stradalim Mostićem bit će obavljena obdukcija.
 
Član
Stvarno , ovi ljudiv nisu normalni... Gdje je on krenuo? Ja sam čak vidjao i traktore na autoputu....
Ode čovjek u zatvor zbog kretena kojeg vjerovatno nije ni vidio u mraku ....
 
Član
Joj prolazila sam ja autoputem bas tada prema Sarajevu. Tamo u smjeru prema Visokom je bilo pravo puno policijskih auta i hitna, nisam hvala Bogu nista vidjela vise :(
 
ninana je napisao(la):
Joj prolazila sam ja autoputem bas tada prema Sarajevu. Tamo u smjeru prema Visokom je bilo pravo puno policijskih auta i hitna, nisam hvala Bogu nista vidjela vise :(

Bolje ti je da nisi nista vidjela,jer slika je fakat uzasna da se najezis...
 
Član
Nemam rijece... Jbg. zao mi covjeka sto nastrada i zao mi covjeka sto je vozio... Mislim da samo kod nas na autoputu mozes vidjeti ljude da pretrcavaju, hodaju, voze traktore... Stvarno nemam rijeci...
 
Član
Mene je djevojka sa Polo-m U nedelju na benz pumpi Oil u Jablanici spucala u rikverc u prednji desni dio i nakon sto sam se ja iznervirao ona je rekla "Zar nevidis da idem u Rikverc!!!!! ej mozes mislit ide u rikverc a ja stao 5 metara od nje i gledam sta radi srecom meni se samo malo varba skinula al se neprimjeti do se njoj fino udubilo



Zao mi ovih ljudi nimalo nepaze hodaju po autoputu kao da je trotoar i slicno svega sam se nagledao u nedelju
 
Član
edo_16v je napisao(la):
Kako je istakao preživjeli Muharem, braća nisu znala da je pješacima strogo zabranjeno kretati se autoputem.

Sad znaju....:icon_rolleyes:
Na autoputu se vozi brzo, noć padne i oni idu pješke normalno:icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Legend
Pa nece ici u zatvor, jer postoji zakon koji istice da je pjesacima zabranjeno hodanje po autoputu, jos ce neko pitat zar je zabranjeno polukruzno okretanje po autoputu. Cccc koji smo mi seljaci netreba nama nista
 
Član
Katastrofa!
I onda je vozac kriv sto udari nekog ko se setka po autoputu, jos treba na savesti da ga nosi...Joj, strasno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top