Auto trza

Auto trza

Član
Ev prelistah teme sa istim nazivom, ali ipak volio bih da cujem vise misljenja.

Naime radi se o Opel Kadet motor 1.3 40 kw. Prije 2 sedmice zamijenio sam svjecice Boch sad da li su origi am Bog zna. Nakon par dana posle promjene auto je pocelo da trza, kada krećem i na nižim obrtajima ako malo zešće stisnem gas pocinje da trza i kada dobije neko ubrzanje prestanei ide normalno.

Provjerio svjecice, sve rade ok,vracao stare i one isto.
 
Član
Razvodna kapa, razvodna ruka (finger), kablovi, gorivo, rano paljenje, slab dotog goriva itd :) Sve to moze utjecati na trzanje u voznji na kretanju i u voznji pogotovo kad treba ubrzati. Ali kod opela starijih je dosta osjetljiv motor na lose gorivo tacnije kad je malo oktana on pri pustanju kvacila hoce da tresucka i da kao malo trokira u voznji.
 
Član
Bas tako kad treba ubrzati, uz brdo, znaci malo jace kad stisnem gas trza, msm da ce motor ispasti:D

Razvodna i kablovi zamijenjeni prije 3 mjeseca. Pregledam ovo ostalo, i ubacim filter;)
 
mozda ti njega zalijes momacki s gorivom a ono nemose svo da se zapali kad treba
moj glas na kablove i razvodnu kapu a i bombinu provjeri
 
Član
Ako ti je ono kad stisnes gas i on pocne trzati i skakati i to jako trzati onda je to paljenje treba ga staviti malo u rano jer je lose gorivo, to je i meni bilo prije 2 mjeseca, kad na 2500 pocne trzati sve do 4500 samo trokira i trza na leru fino radi kad treba naglo krenuti u raskrsnici samo potone i kao da ce se ugasiti i onda opet primi gas kad postepeno dodajes gas osjetim sitrna trzanja, a kad stisnem u pod katastrofa ziva :) trza satra :p ako ti je tako onda samo pomakni razvodnik u malo ranije paljenje, jer je meni tako se ponasao i ja fino pomaknuo u ranije paljenje i od tada leti, jos nijedom nije stucnuo :D a sve zbog sve losijeg goriva koje dolazi kod nas:D
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Ako ti je ono kad stisnes gas i on pocne trzati i skakati i to jako trzati onda je to paljenje treba ga staviti malo u rano jer je lose gorivo, to je i meni bilo prije 2 mjeseca, kad na 2500 pocne trzati sve do 4500 samo trokira i trza na leru fino radi kad treba naglo krenuti u raskrsnici samo potone i kao da ce se ugasiti i onda opet primi gas kad postepeno dodajes gas osjetim sitrna trzanja, a kad stisnem u pod katastrofa ziva :) trza satra :p ako ti je tako onda samo pomakni razvodnik u malo ranije paljenje, jer je meni tako se ponasao i ja fino pomaknuo u ranije paljenje i od tada leti, jos nijedom nije stucnuo :D a sve zbog sve losijeg goriva koje dolazi kod nas:D



bas jr tako....probam pa javim....hvala;)
 
Član
Pregledan razvodnik i kablovi sve dure,nastimano paljenje, ali opet ista stvar.........:icon_question:
 
Član
Evo malo filter zraka vadio, gledao malo karburator, sve mi se cini uredu. Majstor kaze da bi samo mogla elektronika zezati:icon_question:.
Uzimam sutra aditiv i ide do cepa OMV 100 pa bum vidili:D
 
Top