auto neće da upali

auto neće da upali

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav većeras sam u pokusaju da izvučem auto iz bijelog govneta nest sjebo u autu....naime u pitanje je VW Bora 66kw,
1. stavio jedan lanac, drugi nikako da uspijem, krenem 1 pokusaj popnem se malo uzbrdo.....onda izlopatam pa opet krenem.....kad auto poče slajdrati, i sam zakuca obrtaje, ja maknuo nogu sa gasa on i dalje "dere" iz auspuha poče izlaziti crni dim, i auto se ugasi, dignem haubu nema dima...uđem opet u auto da ga upalim samo ko onaj djelic zvuka od verglanja i nista....nikako da ga upalim....

ps auto prije toga nije moglo upaliti od velikog minusa pa sam punio bateriju 1h i uspio ga upaliti....


STA SE DESILO ZNA LI NEKO?? MOLIO BIH KONKRETNE ODGOVORE, ILI NEKOG MAJSTORA STRUCNOG DA KRENE SAMNOM DO AUTA DA VIDI STA JE!!!!
 
Početnik
Jesi ga mogao na kljuc ugasiti ili? Jesi siguran da je crni dim? Jel zalupalo ista ili se samo ugasio motor?
 
Član
Predpostavimo onda je auto prva serija bore sa bosch pumpom, kakve su sanse da je dobio iber-turu????????????
 
meni se desilo nesto slicno,ali u sred ljeta,navodno da je ulje bilo lose,sto je moguce i kod tebe da se zguslo od zime,pa su hidropodizaci ostali podignuti,nisam ni ja shvatio sta je majstor time htio reci,ali je ispustio ulje,nasuo novo i sve bilo ok.
 
Član
Ili ti se desila iberturaža ili ti je dotok bos pumpe (pumpe visokog pritiska) bio nekontrolisan

Jesi provjerio kolicinu ulja poslije toga ?

Provjeri kolicinu ulja u motoru , Ako nema ulja u sistemu , onda ti se desila iber tura iliti ulje ti je prodrlo u kompresioni prostor i motor je počeo da sagoreva ulje kao sopstveno gorivo...

Kada se desi ibertura onda obavezno motor se vrti preko svojih mogućnosti i dokle god ima ulje... pošto ga ništa ne sprečava da uspori :icon_mad:
 
ili ima leda u gorivu pa je uletio u bosch pumpu (ako je ima) pa je ostala dizna otvorena tj.zaglavljena
jer taj sam slican problem i ja imao na dvici samo sto je kod mene špena zablokirala diznu
toliko od mene Poozzzz
 
Član
Oggy je napisao(la):
Jesi ga mogao na kljuc ugasiti ili? Jesi siguran da je crni dim? Jel zalupalo ista ili se samo ugasio motor?

nije nista zalupalo, 100% crni dim

sta je iberturaža? jeli zaeban problem....ulje sam sipao prije 20 dana slx professional 5 40w...i auto se sam ugasio...


leonardo_kemo je napisao(la):
meni se desilo nesto slicno,ali u sred ljeta,navodno da je ulje bilo lose,sto je moguce i kod tebe da se zguslo od zime,pa su hidropodizaci ostali podignuti,nisam ni ja shvatio sta je majstor time htio reci,ali je ispustio ulje,nasuo novo i sve bilo ok.

auto je prije toga radilo jedno 20'tak minuta....pocelo se zagrijavati.
 
Član
vidio sam kod druga sa faksa kad se desilo tako nesto, on je upalio auto, radio je tad normalno, on izasao vani da skine jaknu a auto u blokadu, tada je na auspuh poceo crn dim, odmah nije mogao ni ugasit auto
kvar- turbina, auto-renault laguna

provjeri nivo ulja obavezno
 
Član
Al mrzim kad ne citate sta vam se napise,pa objasnio ti covjetj sta je iberturaza CITAJTE POSTOVE

Sent from my X10i using Tapatalk
 
Član
@damirchek pronadji moj post i procitaj jos jednom dje sam napisao staje iberturaza :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top