Auto do 4500 KM?

Auto do 4500 KM?

Član
gdje si bio prije mjesec dana, jedan moj prijatelj imao Fabiu 1.4 sa klimom i fabrickih 70.000 km, auto novo... otisla za 4500 KM
 
Član
http://www.olx.ba/artikal/16011761/renault-clio-16-16v-privilege/
zna li ko ovo auto, održavanje, potrošnju, registaciju, standardna ona neka pitanja
Ako je motor kao u pezo-u 206 potrosnja ti je oko 7- 7.5 kombinovane. Evo navescu ti cijene za 206 1.4 disk polocice 50KM pakne 36KM, svijecice 4KM komad, filter zraka 14KM, filter klime 20KM, filter goriva 11,5 KM, lezajevi za torziju 45KM (za jednu stranu), set za zupcasti 130KM, set kvacila 140.
 
Ljudi neću auta u koja imam ulagati tipa limarije i sličnih stvari, izmjeniti ulje, filtere, pakne i sl je normalna stvar ali meni treba auto koje mogu voziti od momenta kad ga kupim. Hvala svima na ponudama, pišite i dalje ako ko šta ima. Trenutno mi je ovaj clio na prvom mjestu, kolega s foruma će mi ga pregledati, da vidim jel stanje kao na slikama i u opisu.

Što se tiče Renaulta, otac ima jednog sa 1.9 dci motorom i fakat je prezadovoljan. Pored toga još par ih imam u bližoj i daljoj porodici i niko nema nikakvih problema.
 
Član
ja sam ga imao cliop 1,6 16v isto četvera vrata 2003 dao ga za 2800

obrati pažnju na pumpe i dizne i obavezno na varijabilnu remenicu (samo na servisu neisplati se kupovati polovna) senzor položaja radilice(dešava se da teško pali ili jednostavnosamo crkne i nećeš ga upaliti) bombine jedna je 4o km idu 4 podizači stakala pogotovo kod dvojih vrata teže staklo prvo lijevi pa desni
mjerač temperature motora primjetićeš sam prati kazaljku temperature kad u vožnji bez razloga padne dole
ako si se već odlučio za clia to je to što im ide
od limarije
auto sa ekstra mekanim limom prednji kraj je plastičan
fgarovi gore zbog pjene iz samouslužnih praonica

al plus minus nije loše auto bolje je od pežoa zadnji kraj je bolje rješen nije torzija već aks
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Ako je motor kao u pezo-u 206 potrosnja ti je oko 7- 7.5 kombinovane. Evo navescu ti cijene za 206 1.4 disk polocice 50KM pakne 36KM, svijecice 4KM komad, filter zraka 14KM, filter klime 20KM, filter goriva 11,5 KM, lezajevi za torziju 45KM (za jednu stranu), set za zupcasti 130KM, set kvacila 140.
Potrošnja mu je maalo veća ipak.
Održavanje nije skupo, ali mi je ovaj clio sa oglasa previše dotjeran za auto sa 200.000 hiljada. Ili ga je baš sredio za prodaju ili je rađen...
 
Član
Napraviste vi od torzija najveci kvar na svijetu, pa i golf 2 ima manu ode bosch pumpa i belaj.
problem je što su jednostavno ostarile i sve do jedne su pokvarene kogod ih je remontovo nevalja, jesi li drug vozio 206 nije to auto tako dobro kao što dobro izgleda. Reno koliko godina učestvuje u formuli 1 najbržem cirkusu na svijetu :) a Wv nesmije ni proći tome. Al da samo jasni najbolja rješenja inžinjeri i mašine su u Japanu
 
Član
Drug ti ne znas napisat VW a nasao si se komentarisat. Vidim strucnjak si i za torziju, sta jos znas, mozda napravit servo na fiatu, ili citac kartice na renou, ili ili...
 
Član
ili
Drug ti ne znas napisat VW a nasao si se komentarisat. Vidim strucnjak si i za torziju, sta jos znas, mozda napravit servo na fiatu, ili citac kartice na renou, ili ili...
čovjeku fino kažem šta je belaj ti praviš frku oko dva slova greška u koracima baš me zanima kao bi ti napisao da radiš od 7 ujutro do 8 uveče
nemogu vam ubaciti sliku da vidite šta sam danas radio
 
Poslednja izmena:
Član
Napraviste vi od torzija najveci kvar na svijetu, pa i golf 2 ima manu ode bosch pumpa i belaj.
Al' se vlasnici 206-ica upale na torziju k'o hepo kocke :D
Ne može se reći da im je to bajno riješeno , tako da baš zbog trapova kod Peugeota je jeftinije voziti 307-icu nego 206-icu (nema torziju i može se napred mijenjati samo kugla a ne čitavo rame)
A što se tiče Clia sa K4M motorom (1.6 16v) mane bi bile u globalu ono što je kolega morison naveo , možda je i najskuplji varijabilna remenica iako postoje verzije tog motora bez nje , tako da je ovaj Clio možda i nema.
Pumpa i dizne nisu problem , sem nožda plinaša koji se nikad ne voze na benzin , pa zapeknu , ali čišćenje uglavnom pomaže.
A i bombine ne moraju nikad otići , sem ako su bile Sagem prva ugradnja , ali staviš za svaki slučaj jednu u gepek (mjenja se za 2 minuta)
Isto se zna desiti (tu su majstori izlevatili dosta ljudi sa ko fol izgorenim dihtungom glave) da pomješa vodu i ulje , ali to bude skroz banalna stvar , kroz kučište termostata prolazi i jedan uljni kanal iz glave i kad se sa vremenom gumeni dih. skupi dođe do miješanja vode i ulja.
Kvalitetna diht masa i pola sata posla riješava problem , jer na tim motorima dihtunzi glave ne izgaraju.
Mehanički je nepoderiv motor , mogu dosta torture podnijeti i u Cliu je prilično srčan , samo ga nemoj ostaviti bez vode i ulja i na kraj svijeta s njim.
 
Top