Auspuh VR6

Auspuh VR6

Član
Minimalno fi 60 cijev i minimalno sa jednim srednjim i jednim zadnjim loncem, oba protocna. Sve manje je ogromna buka popracena gubitkom snage.
Kod turba mozes izvuc samo cijev ako hoces al evo, konkretno kod mene je turbak pa i ja imam isti setup kao sto sam predlozio i tebi za VR-a ;)
 
Početnik
esso_sa je napisao(la):
Minimalno fi 60 cijev i minimalno sa jednim srednjim i jednim zadnjim loncem, oba protocna. Sve manje je ogromna buka popracena gubitkom snage.
Kod turba mozes izvuc samo cijev ako hoces al evo, konkretno kod mene je turbak pa i ja imam isti setup kao sto sam predlozio i tebi za VR-a ;)

Hvala na odgovoru;)
 
Član
kolega je imao na vr6 povadjene sve lonce samo nazad sa svake strane po 1 auspuh akrapovic od jamahe R1 :) to se glasalo ko bijesna ranjena zvije
 
Početnik
esso_sa je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
kolega je imao na vr6 povadjene sve lonce samo nazad sa svake strane po 1 auspuh akrapovic od jamahe R1 :) to se glasalo ko bijesna ranjena zvije

Steta Akrapa.... :icon_mad:

nije bas :icon_biggrin:

EDIT:Taj lonac od yamahe r1;jel radjen po naruđbi ili mozes doc tamo i kupit tj.imaju li gotove te protocne lonce za yamahu r1?
 
Član
ma sitnica hehe

http://cgi.ebay.de/Akrapovic-Yamaha-R1-RN01-RN04-RN09-98-03-FZS-Fazer-/250532128519?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item3a54e0e707
 
Član
FilipMk2 je napisao(la):
nije bas :icon_biggrin:

EDIT:Taj lonac od yamahe r1;jel radjen po naruđbi ili mozes doc tamo i kupit tj.imaju li gotove te protocne lonce za yamahu r1?

Ocito nisi u svijetu motora ko ja pa mislis da su to sve sitnice... Uglavnom, da ti pojasnim, za 2 Akrapa mozes kupit odprilike 2 kompletna VR6 motora sa pratecom instalacijom :D
 
Član
Na proslom VR-u i na sadasnjem imam istu kombinaciju 42DD test pipe bez srednjeg lonca i njegov stock zadnji lonac (mozes stavit i neki aftermarket Magmaflow ili Remus) i prezadovoljan sam rezultatima

evo kako test pipe izgleda

vr6cat01.jpg


evo klip te kombinacije na starom VR-u

http://www.youtube.com/watch?v=oyhJ4MDkrx0
 
Član
E, da i ja nesto kazem :)
Vr6 fabricki auspuh ima katalizator, pa onda mali protocni lonac, pa onda jedan veliki lonac, pa tek onda zadnji lonac. Neznam zasto ali niko ne preporucuje skidanje katalizatora na ovom autu. Fi cijevi ti ne treba veci od onog fabrickog u svakom slucaju.
Ja sam to bio poceo raditi ali ne ide...bez dobrih para i originalnih dijelova ne vrijedi pocinjati. Eto sad sam sve fabricko vratio... Ne moze se voziti auto od vibracija. :) (do duse kod mene je bio neki "kineski" zadnji lonac)
na leeru auto je imao savrsen zvuk, na konstantnom gasu je bilo extra ali dok navlaci obrtaje od 2000-3500 je bilo strasno! Imao sam osjecaj da ce mi instrument tabla ispasti u krilo :) a preko tih obrtaja ga je nadjacavao zvuk motora (iz zracnog filtera)... Sve u svemu zvuk je bio dobar ali vibracije su bile strasne)
Valjda ti ovo sta bude znacilo :D
 
Početnik
golf VR je napisao(la):
Neznam zasto ali niko ne preporucuje skidanje katalizatora na ovom autu.

Vjerovatno zato sto kad se poveca protok izduvnih gasova onda motor bolje ide u vecim obrtajima a ovaj motor koliko ja znam bar iz mog izskustva i ne ide nesto bas kad je u nizim obrtajima... :icon_rolleyes:
 
Top