Audi URS4 Avant

Audi URS4 Avant

Član
Napokon montirana benzinska pumpa i usput ociscene svecice, auto pali i radi kao sat :)

Iskoristio lepo vreme da operem auto nakon ovih snegova i haosa.


 
Član
Stigao i desni semering diferencijala koji malo curka, a posto ce URS4 da se registruje uskoro, onda je red da se i to zameni :)

 
Član
Upravo porucen Stage 1+ chipset i MAP senzor. Sa ovim setup-om treba da puni do 1,6b (za razliku od sadasnjih 1b) i na da na red line "spusti" na 1b.

Trebalo bi da dosegne do 280KS, sto ce biti sasvim dovoljno :)
 
Član
Posto je neki "maher" nekada davno izbacio tzv UFO fabricke diskove koji su verovatno dotrajali, a skupi su nenormalno, stavio je obicne (cak ne ni ventilirajuce) diskove. Danas sam kupio ventilirajuce diskove od 288mm i celjusti koje su nosili Audi 100 V6 modeli. Vracanje na standardne UFO diskove je izuzetno skupo, plus sto moraju da se menjaju i glavcine, a posto auto nije za trke, ovo ce biti sasvim dovoljno :)

 
Član
Danas se dosta radilo i zamenjeno je ulje u motoru, menjacu i diferencijalu. Zamenjeni prednji kocioni diskovi i celjusti, desni semering diferencijala, desno rame i amortizeri gepeka.
Kupljena i oba krila da zamenim ova koja su fabricka URS4 krila, ali zbog nekadasnje zamene glavcina i prednjih kocnica, sada su tockovi uvuceniji 17mm i samim tim je potrebno krilo od "obicnog" Audija 100. I tako mi je branik od obicnog Audija, tako da cu sa ovim krilima resiti problem zazora izmedju branika i krila, kao sto se da videti na jednoj od slika.

 
Član
Tu su i zadnji diskovi, moji su potroseni skoro do kraja, jedva da je ostalo nesto vise od 1mm po strani :)

 
Član
Tu su i donje lajsne, mada mi jos uvek nedostaje malo parce za levo krilo, ali nacu cu vec negde i to :)

 
Član
Uzeh i ovo crevo posle interkulera, moje je bilo lepljeno nekakvim trakama, a ovo sto sam uzeo je kompletno. Montirana su i druga krila, sad nema zazora izmedju branika i krila, a i tockovi taman lepo stoje, onako su bili mnogo uvuceni.

 
Član
Napravljene nove sajle za rucnu.


Potom zamenjeni zadnji diskovi, jasno se vidi koliko je "mesa" ostalo na starim diskovima, osecam da su fabricki u pitanju :)


Namontirane sajle, razradjena leva kociona celjust i nastelovana rucna kocnica.


Ofarban zadnji branik u crnu mat boju.


Doslo na red i pranje auta, pa par slicica.


I na kraju najbitniji detalj koji se najlosije vidi posto je vec pao mrak, a to su nove tablice i URS4 is on the road again :)
 
Član
Stavljen i zadnji branik, sad me privlaci pomisao da prefarbam ceo auto u mat crnu boju auto lakom, koliko je dobro ispalo ovo :)



 
Top