Audi Quattro restyling

Audi Quattro restyling

Pozdrav,da li ima neko da je vidio kod nas u Bosni noviji Audi Quattro,mislim da se prozivodio od 88 do 89 samo,kao ovaj na slici,malo se razlikuje od one prve serije Urquattro,a najveca razlika je u tome sto je kraci.Trazim taj auto,a pogodite kako zelim da ga sredim i preradim :)

 
Član
Hehe, ti nemas pojma sta trazis. Ovo sa slike je prvi UrQuattro, proizvodio se od 80-e godine. U odnosu na obicni Coupe GT Quattro, koji je dosao kasnije, razlikuje se najvise po tim prosirenim blatobranima. A taj kraci je vjerovatno Sport Quattro, imao je kratki medjuosovinski razmak i sajbu pod vecim uglom. Ni ovih sa slike, obicnih UrQuattra nema mnogo, samo 2-3 u cijeloj BiH, Sport Quattra vec niko nema. Obicni Quattro Coupe se vec moze naci...
 
VR6Boki je napisao(la):
Hehe, ti nemas pojma sta trazis. Ovo sa slike je prvi UrQuattro, proizvodio se od 80-e godine. U odnosu na obicni Coupe GT Quattro, koji je dosao kasnije, razlikuje se najvise po tim prosirenim blatobranima. A taj kraci je vjerovatno Sport Quattro, imao je kratki medjuosovinski razmak i sajbu pod vecim uglom. Ni ovih sa slike, obicnih UrQuattra nema mnogo, samo 2-3 u cijeloj BiH, Sport Quattra vec niko nema. Obicni Quattro Coupe se vec moze naci...

Ovaj sa slike nije prvi UrQuattro,nego model iz 1989,Quattro 20v,posljednja verzija.Pogrijesio sam sto se tice medjuosovinskog razmaka,samo Quattro Sport verzija je skracena,i tu si u pravu.Al dje ces njega nac bolan,samo 214 komada napravljeno :) to je zakljucano u necijoj garazi i tesko da ce odatle izac,osim za neki meeting :) ma mogo bi se skratit i ovaj obicni hehe
Evo i jedan video,ljuti petak i turbo orgasmic sound :)
http://www.youtube.com/watch?v=5wrLj_HlYEo
 
Član
Koliko ja znam, nije on samo skracen, ima i drugacije postavljenu sajbu i prednji kraj, jer je nastao na osnovi Audija 80, a ne Coupea. Taj auto osim sto je ekskluzivan, nikad mi nije bio sasvim jasan. Cak su i neki rally vozaci Audija izjavili da je obicni UrQuattro ljepsi za vozit od Sport Q. Ja raspoznajem samo one prve verzije UrQuattra - sa cetiri ruzna kockasta svijetla, ovi kasniji redizajn modeli mi izgledaju isti, ne znam u cemu je razlika.

I Audi TT RS ima skoro isti zvuk kao i stari redni petak :D
 
VR6Boki je napisao(la):
Koliko ja znam, nije on samo skracen, ima i drugacije postavljenu sajbu i prednji kraj, jer je nastao na osnovi Audija 80, a ne Coupea. Taj auto osim sto je ekskluzivan, nikad mi nije bio sasvim jasan. Cak su i neki rally vozaci Audija izjavili da je obicni UrQuattro ljepsi za vozit od Sport Q. Ja raspoznajem samo one prve verzije UrQuattra - sa cetiri ruzna kockasta svijetla, ovi kasniji redizajn modeli mi izgledaju isti, ne znam u cemu je razlika.

I Audi TT RS ima skoro isti zvuk kao i stari redni petak :D

Jest Boki,al nema tu char koju ima Quattro :) meni barem,mozda zato sto sam big fan stare Grupe B.Restajling se razlikuje po nekim sitnicama,npr ovi prednji migavci,kod UrQuattra su manji i blizi tablici.Zatim branici,enterijer itd.A zasto mislis da su rally vozaci preferirali stari Quattro?Zato sto,nastankom Grupe B,prvi model je im'o dosta manje konja,oko 350 ja mislim,i,logicno,manja snaga,manja brzina,veca sigurnost :) evolucijom mashine,u sezoni 86 dostigli su snagu oko 600 konja na zemlji,800 na asfaltu.A prica se da je taj motor imo cak jos veci potencijal.Mnogi piloti su se zalili na sigurnost,mnogo ih je izgubilo zivot,a kad je poginuo Toivonen u Lanci S4 sa svojim navigatorom,tad su i ukinuli kategoriju.nazalost :icon_sad:
Sve posle je Lancia Delta Martini i Miki Biasion :)
 
Član
http://www.bhtuning.com/audi-sport-quattro-s1-t-50153.html malo vise o Audi Sport Quattro S1 :) i projektu prerade...
 
Boki: šta si ti zapeo samo za toga TTRS, pa ima ti bolan i drugih verzija, npr. TT TDI.... :D

Što se tiče Quattro-a , pogotovo 20V, teško je doći do tog auta, skoro nemoguće...

evo neke srednje cijene:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=80295903&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=16&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=1985-01-01&maxFirstRegistrationDate=1991-12-31&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

U BiH u prodaji?, hm..., pa prije će se pojaviti Pagani Zonda R nego on. Izrazito rijedak automobil i u svijetskim razmjerima.
 
Znam da vrijedi bogatstvo.Iako nije to to,isplatljivije je sto puta nac obicnog cupea,prepravit njega radikalno,recimo sa mehanikom od nekog novijeg audia 4X4.To mislim naravno u cilju prerade u "S1 alike" :)
 
Član
Bio je jedan u Banja Luci prije koju godinu, bas bijeli, dugo se prodavao za 2000 i sitno KM. 10V je bio, ne znam gdje je zavrsio.

Ima i sad jedan u Zenici...
 
Jel ima neko iz Brckog ovdje?Jer prije par godina sam bio kod onog mehanicara dole kod hotela Evropa,ispravljo mi felge,Kara-tako nekako se zove,jedan radnik vozi ga,bas mi se falio kako dobro ide,ja ga pitam jel quattro,kaze bio je,skinuo sam mu kardan potrosnje radi.Al mislim ipak da je suplja :) Jel mozda neko poznaje tok momka?Prico mi je da je vazda vozio neke masine,Kadet GSi,E30 M3,i da mu je pokojni tata bio pilot.Ne mogu garantovat da nije sve to bila suplja :)
 
ovdje na forumu se pojavio bio neki clan sa ovakvim audi-om, koliko me pamcenje sluzi turbo quattro je.. ja osobno obozavam ovo auto, po travniku vidjam jednog u ocajnom stanju i vjerovatno je neki fem od motora u njemu, a inace davno brat imao istog 86 godiste sa 5cil 2.3 motorom i od tad mi je to auto ono bas..
 
Član
Ja imam pravo auto za tebe, Audi UrQuattro sa 10V turbo motorom 87 god. Plavi kao nov. Ako te zanima javi ;)
 
Član
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4339319&show=1
evp jedan stariji 85 god 20 000 eura u slo. ako koga zanima audi 200 turbo quatro imam ja na prodaju;)[/align]
 
Top