Audi Allroad

Audi Allroad

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
e2e4 je napisao(la):
Koliki je ground clearence na audi quatro modelu? Ako nema bar 20cm ne vrijedi mi skoro ništa. Razmak izmedju osovina je povelik.

Škoda Scout bi bila više nego dobra ali se ne može kupiti korištena jer su je sinoć počeči proizvoditi. Nova košta 50000KM. Sitnica.

Dacia Duster, diesel, 4X4, košta 32000KM. Ne mogu se poravnati sjedišta. Nekvalitetne plastike je toliko natrpano u kabinu da imam osjećaj da ću se otrovati od nje. Renoov šestostepeni mjenjač sa zadizanjem njegove glave da bi se ubacilo u rikverc mi je odvratan.
Njihov drugi petostepeni mjenjač je OK ali njega ugradjuju na 1.6 benzincu koji nije 4X4.

Ove fabrike nikako da naprave vozilo da sve valja.

Dajte još prijedloga. Hvala

vladica85 je napisao(la):
Druze aj nemoj biti pukotina i da se dzabe prosipas ovuda :icon_eek: Octavia 4x4 se nije pocela proizvoditi sinoc vec 2007g i DAciu Daster benzinca 1.6 16v imas sa 4x4 pogonom http://www.autoweek.nl/auto/56365/dacia-duster-16-16v-4x4-ambiance

toliko;)

Eh, kad moram sam sebe citirati.

U taj Duster 4X4 koji spominješ, ugradjuju Renoov šestostepeni mjenjač koji ne mogu smisliti. Naveo sam jedan od razloga. Ima ih još.
 
Član
sto se palite odma , ko je voljan odgovorit ce , a ti ili vi e2e4 kako zelite/s navedi sta zelis od auta u 2-3 stavke a ne da tako kazem filozofirat ;)
 
Član
Dobro,sta fali tom 6-stepenom mjenjacu osim to za rikverc sto tebe nervira,kolko znam dobar je i precizan,vozio sam megana sa tim mjenjacem i dobar je mjenjac i veoma precizan i solidno kratkih hodova.
 
Početnik
rs6 je napisao(la):
tebi samo bog moze pomoc :)
nego jarane cime se ti bavis pa ti treba takvo auto ??? i plus pucas na visoku klasu ...... nelogicno mi totalno

Treba mi auto

- koje troši umjereno na asfaltu, do 9lit prosječno.
- koje može, bez problema trpiti blaži off-road (da ima točkove bar 16 cola, da je odignut od zemlje bar 18cm ako mu je razmak izmedju osovina kao kod škode scout, da je 4X4)
- da ima ojačanu šasiju
- da se mogu poravnati sjedišta
- da je dovoljno prostrano (tjerate me da se ponavljam, NIVA, Panda ne dolazi u obzir)
- da je pouzdano (ovo je najvažnije). Nije zgodno kada auto iznevjeri a nikoga u krugu od 30km.
- da nije preskup za održavanje

Radije ne bih džipa ali nije isključeno da nabavim i džipa ako nema drugog rješenja.
 
Početnik
Ne volim plin u autu. Ako ništa drugo, boca uzme pola gepeka.

Terrano II troši 10.5lit prosjek. Inače nije auto koje mi se ne dopada. Jedino su one duple štopke nešto što mi nije nikako po volji. Ima stari motor. Nije CDI. Doduše možda je to i dobro zbog loše nafte.
U svakom slučaju to auto nije van mojih razmišljanja.
Da dodam da mi je jedan momak (koji je imao hrpu džipova do sada) nabacio da to auto nije dovoljno čvrsto za pravi off road, ako to nekoga zanima.

Novi Pathfinder mi je po volji ali su korišteni još uvijek preskupi. Ne bih imao ništa protiv da čujem vaše mišljenje o njemu.
 
Član
Octavija Scout 4x4 zakon samo ne znam dal mozes leci u nju :lol: i sve zavisi dal je mozes finansijski priustiti.
 
Član
pa eto.. koji uslov ne ispunjava octavia scout 4x4 ???

http://www.youtube.com/watch?v=EHt4Z2kfXVI

http://www.youtube.com/watch?v=5eZp5vOuaEA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=xntF6LpOm8I

;);)

BTW: Octavia ce ti trositi 6 litara otvorene...
 
Član
moje preporuke za
toyota-land-cruiser-prado-120_1.orig.jpg
 
Član
e2e4 je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
tebi samo bog moze pomoc :)
nego jarane cime se ti bavis pa ti treba takvo auto ??? i plus pucas na visoku klasu ...... nelogicno mi totalno

Treba mi auto

- koje troši umjereno na asfaltu, do 9lit prosječno.
- koje može, bez problema trpiti blaži off-road (da ima točkove bar 16 cola, da je odignut od zemlje bar 18cm ako mu je razmak izmedju osovina kao kod škode scout, da je 4X4)
- da ima ojačanu šasiju
- da se mogu poravnati sjedišta
- da je dovoljno prostrano (tjerate me da se ponavljam, NIVA, Panda ne dolazi u obzir)
- da je pouzdano (ovo je najvažnije). Nije zgodno kada auto iznevjeri a nikoga u krugu od 30km.
- da nije preskup za održavanje

Radije ne bih džipa ali nije isključeno da nabavim i džipa ako nema drugog rješenja.

Zadovoljava sve uslove a nije dzip :D

f9793243.jpg
 
Član
ja sam davno predlozio skodu yeti, sad koliko se cjenovno uklapa u tvoj rang ne znam, ali imas auto koji ce odgovoriti tim tvojim kratkim offroad relacijama, mozes spustit sjediste, a na otvorenom nece trositi vise od 7litara
treba ti jos nesto:icon_confused:

jedan clan sa foruma, koji vec neko vrijeme nije aktivan je kupio novog yeti-a, i cudo je sta sve rade s njim, i gdje idu,prezadovoljan totalno
 
Član
markom je napisao(la):
moje preporuke za
toyota-land-cruiser-prado-120_1.orig.jpg

Bolje od ovoga nećeš naći, a za AUDI-ja, Škodu, Daciu, Nissana i ostale je izmislio off road.;)
Upravo sam ti ovo krenuo predložiti, malo prelistao temu i vidim da svemu nađeš neku manu. E ovo je bez mane auto.;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top