Audi a6 ABS ne radi

Audi a6 ABS ne radi

Super Moderator
Sve se slazem druze vidim da pokusavas pomoci ali daj boze jer stvarno im je ovo boljka
 
Član
allroad je napisao(la):
Sve se slazem druze vidim da pokusavas pomoci ali daj boze jer stvarno im je ovo boljka

Cudno mi je to sto cas radi pa onda ne radi.... to mi ne lici na kontrolnu jedinicu ABS, ali je i moguce da mu je "K" linija od ABS-a negde presecena pa ne moze da udje ili ABS nema napajanje. Poslao sam mu na mail slike u .xls formatu jer mi je bilo mnooogo komplikovano da ih prebacujem u .gif ili neki slican format i pokusao detaljno da objasnim sta da uradi pa sta mu Bog da.
 
Član
Dule prijatelju sve sam premjerio i sve je OK e jedino sta nisam ono vrtio tockove mada moze i to da bude posto je auto stajalo par mjeseci i diskovi su vidim hrdjavi ,pa pretpostavljam i oni nazubljeni djelovi da su zahrdjali.U svakom slucaju hvala , pored lijepog i korisnog gesta ja sam naucio neke nove detalje :) poz drugar , javicu sta se desava kad se zavrti..
 
Član
Braco je napisao(la):
Dule prijatelju sve sam premjerio i sve je OK e jedino sta nisam ono vrtio tockove mada moze i to da bude posto je auto stajalo par mjeseci i diskovi su vidim hrdjavi ,pa pretpostavljam i oni nazubljeni djelovi da su zahrdjali.U svakom slucaju hvala , pored lijepog i korisnog gesta ja sam naucio neke nove detalje :) poz drugar , javicu sta se desava kad se zavrti..

Brale, mnogo je bitno da zavrtis tockove kao sto sam ti rekao, jer na ABS senzorima (koji su namagnetisani) zna da se nadje zardjelih delova metala i opiljaka pa senzor ne moze pravilno da ocitava brzinu tocka (odnosno ne moze indukuje napon kada oni reperi prolaze pored njega i onda ABS detektuje gresku). Ako neko od tvojih drugara ima dijagnostiku za VAG program vozila, neka presece zeleno-crnu zicu (ona je "K" linija pomocu koje dijagnostika ulazu u ABS jedinicu) i neka direktno proba uci u ABS. Ako tada ne bude htelo NE GINE TI KUPOVANJE ABS - a.
Sto sam znao.... do mene nije bilo...
 
Član
Mogu ja uzeti od drugara dijagnostiku uvjek nego ne kontam sta kad presjecem tu zicu kako da onda udje u abs kad je odrezan?
 
Član
Braco je napisao(la):
Ipak cekamo Dula :)

Stig'o Dule!!
BLAGO MENI, OPET JA!!!! :icon_smile:

Tebra... kada prececes onu zicu na dzeku od ABS-a povezes se direktno na nju, odnosno na onaj kraj koji ulazi u dzek od ABS-a (naravno, dzek treba da bude prikopcan na ABS) , a onaj drugi kraj zice za sad te ne zanima, a PLUS i MINUS za dijagnostiku uzmes sa akumulatora jer ne ulazis preko OBD-a (OBD je onaj trapezni prikljucak za dijagnostiku koji se nalazi na autu). Na taj nacin ti nista od elektronike u autu nece smetati i direktno ulazis u ABS. Ako ti taj drugar ima dijagnostiku sa pinovima, onda na ZELENO-CRNU zicu od ABS-a povezijes zelenu zicu sa dijagnostike (jer je ona K linija). A ako ima OBD prikljucak, onda ti vazi sledeca slika gde koristis pinove pod brojevima 5 (masa) 7 ("K" linija) 16 (plus akumulatora).
http://www.elec-intro.com/EX/05-15-11/obd2cable2.jpg

Sve ovo ti objasnjavam iz razloga zato sto moze da ga ometa neki elektronski uredjaj koji je naknadno ugradjen u auto a to cesto bude neki nepravilno povezan CD ili kasetofon, daljinsko otkljucavalje, alarm...
 
Član
to ti je sine do uredaja abs-a tj kad das kontakt u tabli cujes vjerovatno tri piska kao upozorenje tad kad das kontakt,ako se cuje to pali se i lampa od abs zajedno sa upozorenjem usklicnik crvena.taj uredaj resajem sa garancijom radilo se o uredaju sa asr ili bez pozdrav tel 061363052 profa zenica
 
Top