Audi a6 2000g

Audi a6 2000g

Član
Hvala vam puno,na korisnim savjetima,i meni je cijena na prvu sumnjiva,to sam naso ovdje...

http://www.pik.ba/artikal/2884973/audi-a6-2000-godina-2-5-tdi-full-oprema-extraaa/
evo pogledajte pa prosudite sami....jos jednom puno hvalaaaa....
 

rs6

Član
ovako na slikama se cini pravo uredan auto .... mada nista ne mozes znat dok ga ne probas ;)
 
Član
da neotvaram novu temu , buraz isto hoce da kupi audija 6 al benzinca , on nesto leti na 1.8 turbo a ja opet mislim da je 2.4 bolji motor ili onaj jos veci sto je

pa ako ko ima iskustva sa tim a6 benzicima da mi malo pojasni malo
naci 1.8 turbo vs 2.4 vs 2.8 vs 2.7 biturbo

ja sam za onu 2.4 verziju najprije a on navalio na 1.8 turbo

znaci koji je motor najboli sto se tice odrzavanja i da se najmanje kvari i ima namanje problema od ta 4?
izvinjavam se autoru teme sto se ubacivam u temu.
hvala!
 
Član
Moj brat ima 2.4 i stvarno mu je ekstra motor samo servis redovan i pici.a sto se tice 1.8 turbaka on se kvari malen turbo za pretesko auto i sa njim nema cijepanja.a 2.7 biturbo je zakon samo sto je to preskupo za odrzavanje kod nas trosi bruku jest da ide ko lud.2.8 je isto dobar on je ko i 2.4 isti motor samo vise kubika.ipak 2.4 za nase uslove.poz
 
Član
dado gti je napisao(la):
Moj brat ima 2.4 i stvarno mu je ekstra motor samo servis redovan i pici.a sto se tice 1.8 turbaka on se kvari malen turbo za pretesko auto i sa njim nema cijepanja.a 2.7 biturbo je zakon samo sto je to preskupo za odrzavanje kod nas trosi bruku jest da ide ko lud.2.8 je isto dobar on je ko i 2.4 isti motor samo vise kubika.ipak 2.4 za nase uslove.poz

hvala na odgovoru ja mu vicem isto 2.4 ,jer to je zlatna sredina a i ljepse je cut v6 nego 4 cil sa turbincom;)
a potrosnja je nako
autoput-7
grad-13
mjesano-9-10
:cool:
 
Član
za cjenu neznam kako je u BIH al u swe taj model sa tim motorom i kilometrazom se krece od 2.5 do 4 hiljada eura

na slikama izgleda ocuvan , svi hvale da je 1.9 bolji od 2.5 , ja licno neznam nisam se susretao sa tim autima cesto

tako da neznam sta da ti kazem ja licno nebi uzeo ga samo zato sto nije karavan
 
Član
Imam ja jedan prijedlog druze mozda pomogne sta.malo preso cijena dobra dovoljan motor http://www.brckogas.net/polovna/polovna.php
 
Član
Ova kilometraza 185000 sigurno nije tacna osim ako je covjek prvi vlasnik u sta sumnjam.

Takva auta u vecini slucajeva kada dodju u BiH (3-4 godine starosti) vec imaju 160-180 000.

Uz propisno odrzavanje, mogu preci jako dosta.
Obratiti paznju na zamajac ( kada je promjenjen ), kada je radjena bosch pumpa jer na 200 000 skoro svakom ode elektronika bosch pumpe ( 1200KM reparacija )


malo ste me zbunili sa ovom gore potrosnjom,
meni normalne voznje ne predje 10l po gradu, a otvorene sam pravio i po 1200km iz jednog sipanja.

Redovan servis u ovlastenom servisu je od 250-300KM.


Kod mene je od 2006 godine ( passat v6 2.5 132kW Euro4 ), kupljen je 3 godine star sa 160 000km i sad ima 220 000km.
radjena bosch pumpa na 196 000km, zamajac, letva volana je procurila ( to su ovi skuplji kvarovi ) i nista vise osim jednom ciscenja turbine i usisa,
samo redovan servis i diskovi/plocice

Neki dan provjerene bregaste i turbina i kako majstor rece u odlicnom su stanju i ne trebam nista da brinem.

Kako ljudi kukaju na ove motore ja sam prezadovoljan.



Mada jedan prijatelj je sa svojim 2001 2.5 132kW bas audi a6 imao probleme sa bregastim, na satu bilo oko 150 000km medjutim malo detaljnijim provjerama doslo se do cifre oko 500 000km da je imao pa i nije ni cudo.
 
Član
Pah inace probleme sa bregastim imaju imaju oko 300 000 km koji predju, ili ako volis zestiti kao benzinca onda i prije, bar su ovi imali sto su radjeni, a vecina tih auta koje se sada prodaju su tu negdje ako ne i veca kilometraza :icon_twisted: a na satu je redovnih 180-200 000km :D
A sto se tice ventila na turbini sa njim nema veze moze otici na 100 000 moze na 500 000 a moze i otici u sirovinu sa ispravnim :lol: To su sve kriticne godine jer vec 12+ godina i fine kilometraze oni imaju a vratiti sat moze svako.
 
Top