Audi A6 2.5TDI tiptornic !?

Audi A6 2.5TDI tiptornic !?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
sta se sikirate oko kilometraze :D
jedni ovde moji poznanici davno jos dovukli golf 2 iz svicarske
1.8 benzinac
na satu mu bilo 450 000 al on je bio ko cvoka niko ne bi reko da je tolko preso
vrate ga na 140 ili 150 000 i prodaju covjeku
covjek ga vozo 7-8 godina i na kraju ga proda za vise para nego sto ga je kupio :D
znaci preso je jedno 600 000 glat i prodo ga :D
 
Legend
to za kilometrazu sam manje vise siguran, auto ima 185 000 (sjedista su relativno ocuvana) ipak se moze skontat jel auto preslo 200 ili 500 k po volanu, sjedistima, tepisima, gumama na kocnicama, zadnji servis i slicno, onaj ko zna, moze vidjet ;) isto tako i da li je udaran ili ne

sredinom mjeseca cemo ici opet u doboj, pa vam javim sta je i kako je, hvala svima na savijetima svakako ;);)
 
Legend
eo ovak, opet ja sa pitanjima
interesuje me dakle (posto do sada nisam imao iskustva sa kupnjom auta) sta da gledam na ovom audiju a4, sta bi od prilike moglo pokazat da je auto onak .. u dobrom stanju, i da se moze kupit (prije svega mislim na mehaniku) posebno me interesuje, kako mogu provjerit u kakvom stanju je mjenjac i turbina, koji su predznaci da su ti dijelovi "pri kraju" ?
 
Član
.nOKe je napisao(la):
eo ovak, opet ja sa pitanjima
interesuje me dakle (posto do sada nisam imao iskustva sa kupnjom auta) sta da gledam na ovom audiju a4, sta bi od prilike moglo pokazat da je auto onak .. u dobrom stanju, i da se moze kupit (prije svega mislim na mehaniku) posebno me interesuje, kako mogu provjerit u kakvom stanju je mjenjac i turbina, koji su predznaci da su ti dijelovi "pri kraju" ?
koji a4 model i motor?
 
Legend
ah da.. to sam zaboravio napisat, zapravo ima tamo na pocetku u temi
auto je 2003 god, 96kW TDI sa predjenih 180 000k
 
Član
Kao prvo što se tiče tog a6 2.5tdi. Taj motor ima dosta problema s bregastom, ventilima i klackalicama. Zahtijeva izuzetno dobro održavanje i kvalitetno ulje. Bosch pumpa u tim modelima je takodje pravila problem na nekih 180000km(ne mogu se sjetiti oznake za pumpu da li je nesto abf ili...).
Tiptronic mjenjač zahtijeva isto redovnu promjenu ulja i filtera(ulje je takodje poskupo).
Mislim da je sad audi odustao od tog motora v6 2.5TDI(nema ga kod poslednjh modela). inace prvi TDi motor uopste je bio Audiev 2.5 TDi samo 5-ak.
Taj auto A4 b6 s tim motorm je odlican, a motor je PD -malo trosi dobro ide.
Sto se tiče platforme on je takođe dobra i onaj model b7 je dosta sličan tome skoro da nema neke velike razlike što se tiče podvozja i mehanike vozila.
 

MTR

Član
inace prvi TDi motor uopste je bio Audiev 2.5 TDi samo 5-ak.

[/quote]

nije nego kod Fiat Crome !!!

Noke ako nisi kupio auto imam za te poslasticu samo taku a nije ni skupo dok mi dodje sutra ti ga slikam i saljem , Passat V6 - 2004, TDi , 180 KS , Tiptronic , Syncro , FULL FULLOVA , tip top , sam da ga vidis uhhh......
 
Član
MTR je napisao(la):
inace prvi TDi motor uopste je bio Audiev 2.5 TDi samo 5-ak.
nije nego kod Fiat Crome !!!

MTR je napisao(la):
Noke ako nisi kupio auto imam za te poslasticu samo taku a nije ni skupo dok mi dodje sutra ti ga slikam i saljem , Passat V6 - 2004, TDi , 180 KS , Tiptronic , Syncro , FULL FULLOVA , tip top , sam da ga vidis uhhh......
The first Volkswagen Group TDI engine was a 2.5L inline five-cylinder introduced in the Audi 100 in 1989.

klik
 

MTR

Član
heheheh , ja to malo da te izvucem vanka hahahahahah , dje si se sakrio

Many Audi enthusiasts claim that the Audi 100 TDI was the first turbo charged direct injection diesel sold in 1989, but actually it isn't true, as the Fiat Croma TD-i.d. was sold with turbo direct injection in 1986[2] and two years later Austin Rover Montego.[3] What was pioneering about the Audi 100, however, was the use of electronic control of the engine, as the Fiat and Austin had purely mechanically controlled injection.[citation needed] The electronic control of direct injection really made a difference in terms of emissions, refinement and power. All earlier generation car direct injection diesel engines benefit greatly form the use of biodiesel fuel, which reduces emissions and greatly improves refinement without engine modifications, provided they use compatible 'Viton' type rubber in their fuel systems.

In 1997, the first common rail diesel passenger car was introduced, the Alfa Romeo 156.[4]

al evo i umivanje :lol::lol:
 
Član
however, was the use of electronic control of the engine, as the Fiat and Austin had purely mechanically controlled injection.[citation needed] The electronic control of direct injection really made a difference in terms of emissions, refinement and power
 
Super Moderator
MTR je napisao(la):
inace prvi TDi motor uopste je bio Audiev 2.5 TDi samo 5-ak.

nije nego kod Fiat Crome !!!

Noke ako nisi kupio auto imam za te poslasticu samo taku a nije ni skupo dok mi dodje sutra ti ga slikam i saljem , Passat V6 - 2004, TDi , 180 KS , Tiptronic , Syncro , FULL FULLOVA , tip top , sam da ga vidis uhhh......
[/quote]

nije syncro, 4motion je :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top