Audi A4 povecanje KS

Audi A4 povecanje KS

Član
druze jesil ti probao vozit koje auto osim svoj audija, neko jace od 150ks do 200ks npr da vidis sta je to ustvari, jer cifra od 300ks je vrtoglava.. Nemoj me pogresno shvatiti, ali ako nisi nikad vozio nesto jace oprobaj prvo pa vidi dali ti treba 300ks
 
Grga je napisao(la):
druze jesil ti probao vozit koje auto osim svoj audija, neko jace od 150ks do 200ks npr da vidis sta je to ustvari, jer cifra od 300ks je vrtoglava.. Nemoj me pogresno shvatiti, ali ako nisi nikad vozio nesto jace oprobaj prvo pa vidi dali ti treba 300ks

300ks je solidna snaga ako se radi o nekom tezem autu, sa pogonom na sve tockove ili na zadnje, ali nikad mi nije jasno toliku snagu izvlace ljudi na FWD autima i ne radi 402 race, vec da kazu da imaju 300 konja u 1.9 TDI masini, zamislite samo koliki je to torque over-steer:icon_eek: Baca volan na sve strane, uopste nije vozljivo takvo auto...
 
Član
ma da je auto za 402 ok al za poneko potezanja na semaforu dat 3-4000eura..ja barem nebi.. Radje bi chip pa koliko ima, a ako hoces pravu masinu kupis je ako imas kesa, vidio sam ovdje na forumu neko ima mps mazdu :D i to je to
 
Član
rodjak mi ima q7 koja ima 280KS i auto ide predobro.... s obzirom na njegovu tezinu to ti dodje oko 200 konja kod tebe i mislim da je to i vise nego dovoljno za cestovnu voznju, izvuci iz auta 200KS i imaces brzo auto kojim ces derati ljude na semaforima, lagano ces preticati i moci ce te izvuci iz raznih situacija....:D 300KS na FWD je previse i takodjer je previse za 1,9 motor....
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
samo braca nitro i dvije mape,i to je to!

Fabricki izduvni sistem to nebi podrzavao, mozda trenutno ali bi sve to ubrzo bilo istopljeno ko santa leda sa toliko Nitra
 
Član
Cudim se sto niko nece da procita sta sam napisao :(

Dizne standardne i pumpa ne mogu preko 155-160 ks,tako da ni nitro ne dolazi u obzir preko te snage.
Takodje ni turbo ne moze preko te snage.

Sve do te snage je relativno jeftino i moze se sa jacim remapom napraviti a sve preko toga je mnogo skupo i sve treba da se mjenja.
 
Član
olensoner je napisao(la):
Grga je napisao(la):
druze jesil ti probao vozit koje auto osim svoj audija, neko jace od 150ks do 200ks npr da vidis sta je to ustvari, jer cifra od 300ks je vrtoglava.. Nemoj me pogresno shvatiti, ali ako nisi nikad vozio nesto jace oprobaj prvo pa vidi dali ti treba 300ks

300ks je solidna snaga ako se radi o nekom tezem autu, sa pogonom na sve tockove ili na zadnje, ali nikad mi nije jasno toliku snagu izvlace ljudi na FWD autima i ne radi 402 race, vec da kazu da imaju 300 konja u 1.9 TDI masini, zamislite samo koliki je to torque over-steer:icon_eek: Baca volan na sve strane, uopste nije vozljivo takvo auto...


Upravo zato sam ja ranije napisao nesto slicno, ovjes i kocnice se moraju takodje odraditi da bi se ti konji ukrotili, ali govoreci o tome 300 KS na autu koje je pravilno "odradjeno" nece vuci lijevo/desno nego samo tamo gdje ga vozac okrene

Pozeljno bi bilo ugraditi LSD diferencijal i onda je to sve ko cica maca

A sto se tice masine 1.9TDI, 300KS je veoma podnosljivo, ako, i opet kazem ako svi ostali pozeljni djelovi su ugradjeni i to kvalitetno

Vidjecemo kako ce se ponasati moj A3 iducih nekoliko mjeseci jer sad trenutno mu radim novi turbo sistem, ocekivana snage oko 550-600 KS ali ce tih iducih nekoliko mjeseci biti koristen samo sa prednjom vucom.:icon_eek:

Pretezno za 402m utrke ali ce biti pocesto i na cestama!:icon_evil:

Kad se sve to slozi i tunira onda sve prebacujem u golf2 sto ce biti jos puno zanimljivije, srecom iskljucivo za 402m utrke.....:123:

Srdjane skoro u isto vrijeme napisasmo istu stvar!
 
Pretpostavljam da imas nekih 18-20 godina,ne govorim zlonamjerno.I ja sam tad dolazio do takvih ideja.Ali vremenom sam shvatio da tako radikalan tuning nije isplativ na tom motoru (moj prvi auto je bio 1996 A4 1.9 tdi 110 ks).Ako se ipak odlucis da odradis to,i to kvalitetno,onda ok,al ako mislis to skarabudzit,onda moras bit spreman na naj gore.Posto vidim da te u startu zanima potrosnja,pretpostavljam da nemas love za bacanja,ili ne zelis da je bacas.Da bi se to kvalitetno slozilo,treba ti onoliko novca koliko ti treba da uvezes sebi B5 S4.
 
Ma nije da se ja nesto razumijem ali mislim da moras biti bas predan i fanatik kao neke legende na forumu da dizes tog audija na 300ks, ako si laik kao vecina nas kupi sebi kakvu benzinjaru i probaj malo uvijek mozes stavit neki drugi motor u audija ako ti se svidi. A to za potrosnju stvarno pogresno pitanje :icon_rolleyes: eto od mene :cool:
 
Neznam sto se vi svi toliko trudite to objasniti kad je to sve suplja prica i od toga projekta nema nista....
 
Član
joj tugo moja :icon_confused::icon_confused::icon_confused::icon_confused: koji supljak nemogu da vjerujem jos sigurno je neki karavan a4 a uz sve to tatin mu je ali on hoce da ga nabrije na 300ks !! :icon_rolleyes::icon_rolleyes:al hajd sklop motora to moze izdrzati sada to je bosh pumpa ne pd motor znaci vrlo tesko to izvodivo al hadj !!! neka turbinica gt22 ili cak i vec druge dizne + neupucen sam u tu bosh pumu tako da neka ti drugi objasne !!!!:123::123:
 
Top