Audi a4 B5 1,9 ili 2,5

Audi a4 B5 1,9 ili 2,5

Pitanje u vezi audia vec pomenutog u naslovu...Interesuje me to auto,i zanima me sta bi vi preporucili,1,9 TDI ili 2,5 TDI.
Ovaj 2,5 mi se svidja zbog sile neke,ipak 2,5 v6 :) a 1,9 vec ajmo rec isfurana roba.
Zanima me da li su ti 2,5 motori vise kvarljivi od 1,9...I koliko su to skuplji za odrzavanje :icon_smile:
 
Član
taj 1.9 ide sasvim solidno,cak sta vise odlicno ide,moj drug ga imao,derali smo ga samo tako,nista mu,poslije toga kupio je novijeg,sa 2.0 motorom,ima on ovdje na forumu predstavljen. On licno kaze da mu je onaj 1,9 bolje isao,da li zbog mase ili cega ja ne znam,ali znam da 1.9 ide fino.I koliko sam upoznat sa tim 2,5 motorom,oni se kao kvare,i to masovno,sad to opet moze biti prica za sebe,jer ih ja vidjam puno s tim motorom
 
Početnik
na 2.5 modelima prve serije tj na modelu od 150 i 163 ks odu brzo bregaste ili preciznije bregovi istih a to je skupa popravka,na modelu od 180ks je taj problem rijesen tako da je to najbolji izbor a ako vec nemozes nac taj sa 180ks uzmi 1.9 i to je solidan motor za to auto ali ganjaj maloi jacu verziju jer onaj od 90 ks je preslab..
 
Moja sestra, ili bolje da kažem moj zet ima ovakog A4 sa 1.9 motorom od 110ks iz 1999. godine (facelift) i sa automatik mjenjačem (ne tiptronik nego obični automatik), prešao je oko 310000 do sada bez kvarova, uz redovito održavanje.
E sad, jesu li baš svi ovako izdržljivi i dobri ne znam, ali ovaj A4 u mom slučaju je predobar po pitanju pouzdanosti.
 
Član
ja sam vozio ovog 2,5 sa 180ks a i ovog 1,9tdi ....2.5 bi bio moj izbor normalno ako mogu birati tj. zanemariti potrosnju 2,5 koja je mnogo veca nego u 1.9...ako ti to nije prioritet onda nadji ovog 2,5 u dobrom stanju auto ide ko lud, pravo uzivanje u voznji...

p.s. nece te svako derat' na putu :DD
 
2.5 TDI sa 150 konjskih snaga, nemoj ni za zivu glavu uzimati. Ako nadjes onaj od 180 on je dobar ali oni su dosta rijetki u B5-icama. Takodjer A4 sa V6 motorom je dosta tezak naprijed, a nazad lagahan. Bez quattro pogona meni se ugodjaj u voznji bas i ne svidja, ali sa quattrom je odlican...
 
Legend
1.9 definitivno

2.5 ce te zaklat, i sa potrosnjom, koja je 8.5 na otvorenom, 10l po gradu (u A6 karavanu sa 114kW), ne pokazuje nikakva posebne perfromanse za tih 160ks sa automatskim mjenjacem, pogotovo ne na kracim ubrzanjima kod preticanja..

sve u svemu, ganjaj 1.9 sa manuelnim mjenjacem ako nisi kakav dingospo sto vozi 5om 60 :D
 
Član
Koliko me sjecanje sluzi nema B5 sa 180 KS 2,5 motor,nego samo 150KS,a najjaci 1.9 TDI je 115KS.
Ti sto si opisao, u pitanju je model B6, njegova motorizacija je:
1,9 TDI 100 do 130 KS
2,5 TDI 150 do 180 KS
1,8 Turbo benz 150 do 190 KS
i ostali,manje vazni.

Ja sam se licno vozio u 1,9 TDI 130KS, mogu samo rec da jako dobro ide, medjuubrzanja takodje. Autoput milina, ides 200 i nemas bas osjecaj da ides toliko.
Potrosnja je ok,gradska oko 7 do 8L, otvorena 4,5L naravno normalna voznja.
Ubrzanje ti je 10sec, mada imas osjecaj da dosta brze dodjes do 100km\h.

Ako ti je do preser*vanja i bacanja para, uzmes 2,5 TDI al' samo ovaj 180KS. Odrzavanje dosta skuplje, registracija i ostalo. Mada ne dobijes neku posebnu razliku.

Po meni je mjera 1,9 TDI 130KS...:D
 
Član
Znam da svaki 2.5 ima tz. karcinom, sem 2.5 quattro sa 180 ks, problem je u nekoj gazi koja se nalazi mislim u bloku motora, koja se skracuje,itd. vidio sam ocima, a i majstor iz turbo servsa govori isto. (po meni fula motor, klepetanje motora kao kod traktora kako god ga odrzavaš, potrošnja a sad da ide, i govno kad se zakotrlja ide :D, servis koji je maltene dupli jer je V, po meni se neisplati uzimati)
A vozio sam passata 2001 130 ks TDI, koji je po meni najbolji izbor za te pare, odlicno ide (uzimao sam ove od 150ks :D), sipaj kvalitetno ulje, filteri, ocisti usis (mana), servis nije skup, potrosnja dobra, meni nije iznad 7,5 grada trosio,najbolji motor za tuning ako želiš,itd.
Ugl sama ti cjena sve kaže.
 
Član
mislim da se u b5 ugradjivao samo 2.5 150ks, neka me neko ispravi ako grijesim... jer b5 je do 2001., a tad je bio koliko ja znam samo model 110kw, odnosno 150ks, nije bilo ovih 120 i 132kw.. ako je taj u pitanju, bjezi od njega. 1.9 je zakon, a i motor je sasvim dovoljan...
 
nacita se ja,tako treba decki.....sto vise savjeta samo hehe......Nego cuo sam ja dosta tog o 2,5 da su kvarljivi,znaci ne preostaje nista nego trazit kakvog dobrog 1,9 Tdi.
Hvala na savjetima i pricama iz iskustva ;)
Ako uzmem kakvog bice predstavljen u garazi,nazalost njemacoj hehehe
 
Član
Sve, sve samo 2.5 automatic ne, mog druga je zaklao, dao na popavke(što menjača, što motora) do sad oko 4000e .
 
Top