Audi A4 (2001-2003) preporuka

Audi A4 (2001-2003) preporuka


Cekaj drug zaboravio sam te pitat,ovaj dio za odrzavanje 2.5tdi bas se kvari ? Sad ti kazem ako je potrosnja do 10-12 litara mogu trpit.


[/quote]

Samo gledaj da je održavan 2.5 tdi,tad ne bi trebao imati kvarova,mada je to teško naći.Izbjegavaj automatik ako ti nije do ulaganja,ako ćeš 2.5 onda barem ganjaj manualca,barem problem manje.Znam da je kod mene na A6ci stalno trzalo auto kad hoću krenit,dok je sad na A4ci već dosta bolji mjenjač.Inače su sve to dobri motori,samo zahtijevaju održavanje.


[/quote]


Manuelca i gledam,automatike odmah preskacem i onako ih ne volim jos pogotov sad sa ovim,a naravno sto se tice odrzavanja to stoji.Hvala ti na informacijama
 
Član
ako vec gledas dizela, onda gledaj 1.9tdi i to sa 96kw... ne zato sto je kod mene taj pa da ga nesto hvalim, vec jednostavno imas dovoljno snage, a malo trosi, plus duplo jeftiniji je za odrzavanje od 2.5tdi
 
TuLe je napisao(la):
ako vec gledas dizela, onda gledaj 1.9tdi i to sa 96kw... ne zato sto je kod mene taj pa da ga nesto hvalim, vec jednostavno imas dovoljno snage, a malo trosi, plus duplo jeftiniji je za odrzavanje od 2.5tdi

Tesko je naci quattro limuzinu ovog godista sa tim motorom,trazio sam bilo je par ali otisli ili mi nisu odgovarali.Ali ipak do aprila ima jos 3 mjeseca mozda sta nadjem
 
Član
allroad je napisao(la):
Trosit ce ti taj auto koji god motor je u njemu ako bude quattro. I 1.9 ce ti trosit 8-9 litara, otvorene ces ga moci malo spustiti. Sto se tice 1.8T quattro, ja sam imao dva, trose 15 litara, tako da ne vidim razlog da bjezis od 3.0 koji isto trosi a najpouzdaniji je motor od svih ponudjenih.. Plina trosi 14-18, ide dobro, nemas brige


Ako Vas intreresuje koliko moj mopel trosi pitajte :D kada ga "stisneš" hoce 18L uzeti, a normalne voznje grada 11-12L plina 13L :123:
A ja te 3.0 motore u audiju ostavljam i po3-4 duzine , provjereno vise puta, evo npr danas sam i 3.0TDI u A6 ostavio 2 duzine :D
 
Rekao sam ti drug tvoj mi je auto ekstra ako ga ne prodas do aprila sigurno cemo se dogovoriti nekako mada gledajuci tu je april :)
 
Super Moderator
Jedino ako si mu nesto radio a sigurno jesi :D moji su obadva bili 170KS i imao sam i passata 170KS on je manje trosio al audi i jedan i drugi su mi u posjeku trosili cca 15-ak.. Otvorene 9-11. Znam da su dobro isli al ne bas kao 3.0TDI i na 3000/min krene dobro a tek na 4000/min je prava zabava. To je moje iskustvo
 
Super Moderator
Onda je to druga stvar al opet bi se morao uvjeriti da bolje ide kd 3.0tdi, provozat ces me :D moj je drugom isao oko 90, cak i manje, kratak je prenos imao takodje
 
Član
ja sam stajao s cetvorkom 1.8t bez ikakvih prepravki, nista mi nije mogla, imala je bolji start ali je ostalo samo na tome. ova od tdi-power-a je prosto najljepsa cetvorka na cesti, bar od ovih limuzina, ovo ostalo je sve zali boze para
 
Član
allroad je napisao(la):
Onda je to druga stvar al opet bi se morao uvjeriti da bolje ide kd 3.0tdi, provozat ces me :D moj je drugom isao oko 90, cak i manje, kratak je prenos imao takodje

Nikada auto ne vrti do kraja, ima on tacno dokle izbacuje snagu i kada se shifta ;)
a provozat cu te kada god zelis ;)
ArminM je napisao(la):
ja sam stajao s cetvorkom 1.8t bez ikakvih prepravki, nista mi nije mogla, imala je bolji start ali je ostalo samo na tome. ova od tdi-power-a je prosto najljepsa cetvorka na cesti, bar od ovih limuzina, ovo ostalo je sve zali boze para

Ma ide ova neureklo se ;)
 
Član
Ma samo 1.9TDI 96kw , ručni mijenač i prednji pogon-idealna kombinacija (mala potrošnja , mala registracija i jeftino održavanje a ide dobro)

Mana je jedina što su uglavnom slabije opremljeni u odnosu na top modele (2.5TDI , 3.0V6) ali sve zaborviš svaki put kad točiš gorivo ;)
 
Član
djordjep je napisao(la):
Ma samo 1.9TDI 96kw , ručni mijenač i prednji pogon-idealna kombinacija (mala potrošnja , mala registracija i jeftino održavanje a ide dobro)

Mana je jedina što su uglavnom slabije opremljeni u odnosu na top modele (2.5TDI , 3.0V6) ali sve zaborviš svaki put kad točiš gorivo ;)

moze se i 1.9 naci ali mu je jaca cijena, i pretezno je karavan bolje opremljen, bar ovi sto se mogu naci na nasem trzistu, sve sam ih pregledao vjeruj mi:icon_biggrin:
 
Član
1.9 96kw je super motor jako dobro ide imam momenta, ali amortizacija ovijesa na tim modelima sa prednjim pogonom brzo strada jer dizeli imaju mekše opruge i visocije i kada krece isto gliser se digne i samim tim vješanje je pokretnije i brze se haba, uostalom ko je imao znace o cemu pricam ;)
 
djordjep je napisao(la):
Ma samo 1.9TDI 96kw , ručni mijenač i prednji pogon-idealna kombinacija (mala potrošnja , mala registracija i jeftino održavanje a ide dobro)

Mana je jedina što su uglavnom slabije opremljeni u odnosu na top modele (2.5TDI , 3.0V6) ali sve zaborviš svaki put kad točiš gorivo ;)

Vise me vuce quattro pogon,a i vec sam nasao par auta za koja se nadam da ce biti tu do aprila,izmedju ostalog i autu od ovog tdi power.
 
Top