Audi a3 ili golf 4???

Audi a3 ili golf 4???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Brat mi kupuje auto,u uzi izbor su dosli Golf 4 TDi 74kw,kao moj,2002god,i Audi a3 2002 131ks,tiptronic,full opremljen sa kozom,malo presao.Zanimaju nas vasa misljenja,sta je bolje uzeti od ovoga dvoga?Audi nam je mocniji,jedino automatik,valja li taj mjenjac?Usput,oba auta su odlicno ocuvana.Unapred zahvalni na savjetima.:cool:
 
Član
Audi je vazda Audi, a Golf je samo Golf :D

Bar kad te neko vidi u Audiju i cuje da je dizel, zna da nije SDI unutra :icon_biggrin:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Audi je vazda Audi, a Golf je samo Golf :D

Bar kad te neko vidi u Audiju i cuje da je dizel, zna da nije SDI unutra :icon_biggrin:

:icon_smile: Kakvi su sto se tice unutrasnjosti,koji ima vise prostora,kakva je kvaliteta izrade..?
 
Član
Imam ti ja audija..Ako je sa 2 vrata, nazad nema prostora ..jedva se moze sjesti ...Opet zavisi od visine vozaca i suvozaca..Gepek veliki , sto se tice svega ostalog nema rijeci ..Sve super..Jos je kod mene stariji ...
 
Član
Moj zet ima Audi A4 1.9 TDI 2000 godina Karavan i presao je preko 370.000 a mjenjac Automatic - Tiptronic
Desila mu se situacija da mu povremeno pocne praviti probleme i ne mjenja iz 3 u 4 ili kad krene ne prebaci iz 1 u 2 brzinu... Posto on zivi u Swe kod njih nije regulisano kao kod nas i kod njih zele da mu mjenjaju kompletan mjenjac al kod nas je situacija da su majstori upoznati sa kvarom i kostalo ga je 250KM jer je morao promjeniti neke diode koje daju signal mjenjacu da prebaci u vecu brzinu... kazu da je to ''mana'' kod Audija i automatskog mjenjaca :)
Nakon skoro 400.000 mana da ima kvar od 250KM :) Sve ostalo je extra
 
Član
mirzaa3 je napisao(la):
Imam ti ja audija..Ako je sa 2 vrata, nazad nema prostora ..jedva se moze sjesti ...Opet zavisi od visine vozaca i suvozaca..Gepek veliki , sto se tice svega ostalog nema rijeci ..Sve super..Jos je kod mene stariji ...

Jesu li mu skupi servisi?I je li ista bolji od golfa unutra,mislim na skripanje ,lupatanje i slicno?I je li u tebe automatik ili manuelac?Hvala:cool:

Jetta TDI je napisao(la):
Moj zet ima Audi A4 1.9 TDI 2000 godina Karavan i presao je preko 370.000 a mjenjac Automatic - Tiptronic
Desila mu se situacija da mu povremeno pocne praviti probleme i ne mjenja iz 3 u 4 ili kad krene ne prebaci iz 1 u 2 brzinu... Posto on zivi u Swe kod njih nije regulisano kao kod nas i kod njih zele da mu mjenjaju kompletan mjenjac al kod nas je situacija da su majstori upoznati sa kvarom i kostalo ga je 250KM jer je morao promjeniti neke diode koje daju signal mjenjacu da prebaci u vecu brzinu... kazu da je to ''mana'' kod Audija i automatskog mjenjaca :)
Nakon skoro 400.000 mana da ima kvar od 250KM :) Sve ostalo je extra

Pa dobro,onda to nije i neka mana,mislim tolika kilometraza,zasluzio je osvjezenje :icon_smile:,bitno da se ne kvari cesto,i da ne izvisi negde kad je najpotrebnije :cool:
 
Član
Sto se tice nekog ugodjaja puno je bolji od golfa..Nema skripanja i toga..Servisi jeftini relativno ..Kao u golfa..Posto je sve to isto , od motora do podvozja...:)
 
Oba auta su dobra.
Mozda je malo golf u unutrasnjosti bolji al sve je to ok.
U audiju je motor jaci, a i golfova je sve vise tako da bi audija prije
 
Član
Ok,hvala obadvojici na misljenjima.Jos da se javi neko sa ovim autom sa automatikom i pitanje je rijeseno :icon_smile:
 
Sinonim za lupkanje i skripanje nije Golf,nego neodgovorni gazda koji je to dopustio... ne mogu vjerovat da neko moze tako razmisljat :icon_mad:

Sta mozes znati o autima,dok ne shvatis da su sva auta tu negdje u gram,svi su u necemu dobri u drugom losi? Koje je to auto bez mane da ga odmah kupim :icon_eek:

Drug ima Golfa IV,necuje se ama bas nista dok se vozis,dobro vuce i sad svi Golfovi su takvi...e pa nisu,zato se i gleda i probava auto kad se kupuje...

Ovo je sve off,covjeku treba pomoc u vezi tih motora i mjenjaca (u audiju) sve ostalo je nidje veze,pogotovo ako se uporedjuje VW i Audi :icon_exclaim:

Za dobrim konjem se prasina dize ;)
 
Član
Niko nije rekao da Golf ne valja,ja licno vozim Golf 4 i prezadovoljan sam...Ali opet valjda ima razlike u izradi izmedju audija i vw.Ali nismo nikad ni sjeli u a3 a kamoli da znamo sta vise o njemu,zato uporedjujemo. :cool:

tvrdoglavi je napisao(la):
Sinonim za lupkanje i skripanje nije Golf,nego neodgovorni gazda koji je to dopustio... ne mogu vjerovat da neko moze tako razmisljat :icon_mad:

Sta mozes znati o autima,dok ne shvatis da su sva auta tu negdje u gram,svi su u necemu dobri u drugom losi? Koje je to auto bez mane da ga odmah kupim :icon_eek:

Drug ima Golfa IV,necuje se ama bas nista dok se vozis,dobro vuce i sad svi Golfovi su takvi...e pa nisu,zato se i gleda i probava auto kad se kupuje...

Ovo je sve off,covjeku treba pomoc u vezi tih motora i mjenjaca (u audiju) sve ostalo je nidje veze,pogotovo ako se uporedjuje VW i Audi :icon_exclaim:

Za dobrim konjem se prasina dize ;)

;)
 
meni se cini da je kvalitet izrade enterijera za nijansu bolji kod a3-ce,, tu je to negdje
vise stvar ukusa nego sto je neka razlika,, golfovi 2-ce i ostali sjeb.ni su snionim za lupkanje,,
na cetvorci se ne bi smjelo nista cuti unutra od plastikica,, cast izuzecima kod kojih sve skripi,,
probao bas jednu sivu iz sarajeva,, curi ulje, skripi sve otislo u zaborav,, haha a nije puno 17 milja:lol:
:icon_exclaim: jedina primjedba za audija a3 su malo kockaste svjetlosne grupe i karambolke,,
to se moglo malo bolje rijesiti,, ali auto ko auto je pouzdanoi kvalitetno.
moj savjet kupi audija, golfova vise ima na svakom cosku;)
jedino sto sam cuo od poznanika koji voze audi, da su dijelovi za audisa nesto skuplji,,
 
Član
definitivno audi, jos taj motor 1.9 130 konja je zakon, mislim da je isti motor kao i u a4 te godine, passatu, a takodjer je isti i mjenjac, tako da mozes vidjet s nekim ko ima a4, passata, a6 s tom motorizacijom i mjenjacem... btw, automatik je gospodski ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top