audi a3 8p 2.0 tdi ne moze da krene

audi a3 8p 2.0 tdi ne moze da krene

Član
eh ovako ljudi imam jedan veliki problem, desio se sinoc dok sam isao kod druga stao sam na semafor sve normalno upalilo se zeleno ubacio u 1 pustao kvacilo kad samo nesto poce da struze i grebe i ne mogu da krenem nigdje pokusavao par puta ne pomjera se ... pokusavao prva,druga rikverc i kad pustam kvacilo samo stvara strugajuci i kao da grebe zvuk.. moje pitanje sta bi moglo biti problem jedan majstor mi govori da je lamela skroz otisla a drugi kod kojeg je auto da je mjenjac otisao 99 posto al ne moze biti siguran dok ga danas ne pregleda ako je nekao imao problem slican ili ako zna u cemu je problem molio bih ga da mi pomogne jer sam razapet izmedju 2 mehanicara a kratak sam s vremenom za sve druge opcije jer maximalno do sljedece srijede moram za sarajevo.. hvala unaprijed
 
Član
eh ovako ljudi imam jedan veliki problem, desio se sinoc dok sam isao kod druga stao sam na semafor sve normalno upalilo se zeleno ubacio u 1 pustao kvacilo kad samo nesto poce da struze i grebe i ne mogu da krenem nigdje pokusavao par puta ne pomjera se ... pokusavao prva,druga rikverc i kad pustam kvacilo samo stvara strugajuci i kao da grebe zvuk.. moje pitanje sta bi moglo biti problem jedan majstor mi govori da je lamela skroz otisla a drugi kod kojeg je auto da je mjenjac otisao 99 posto al ne moze biti siguran dok ga danas ne pregleda ako je nekao imao problem slican ili ako zna u cemu je problem molio bih ga da mi pomogne jer sam razapet izmedju 2 mehanicara a kratak sam s vremenom za sve druge opcije jer maximalno do sljedece srijede moram za sarajevo.. hvala unaprijed

Pogledaj okrece li se na diferencijalu, odnosno okrece li se flašna ikako.
Vidi okrece li se poluosovina moze biti kineticki.
Lamela i mjenjac :D
 
Član
mjenjac se svakako mora skinuti znaci upravu sam i kako mi je dosta ljudi reklo zamajac i lamela otisli nije mjenjac jer mjenjac sve radi u svakoj brzini al auto ne moze da krene i struze kad pustam kvacilo
 
Član
Kao što ti kolega kaže , i u jednom i u drugom slučaju mjenjač mora dole , tako de ćeš vidjeti.
Iako ovo meni smrdi na sklop kvačila , znali su ti mjenjači imati problema i sa spojničkom , tj. pohaba se kućište , obavezno provjeri koliko imaš lufta u spojničkoj.
 
Član
Kod mene se isto desilo nakon zamjene poluosovine, kada prvi majstor nije vradio pixnu na mjesto pa je se sjebala. I meni je tada zvucalo kao mjenjac i lamela, ali sam tada dobro prosao.
Isti slucaj bio, stao pored puta, ostavio na leru, i da pokusam krenuti napravio je mozda 50cm i krece skripa.

Jbg, zajebano je ovakvu dijagnozu bas precizno davati.
 
Član
isti je slucaj kod mene kao krene da se pomjeri ali nema snage i samo skripa nesto isto kao da proklizuje skroz ne moze da uhvati uglavnom auto je kod majstora sutra se narucuje citav set lamele i zamajca ako ne bude to vraca se i kupuje se skoro nov mjenjac koji je presao 90k km
 
Član
Sta ces kupovati napamet...valjda majstor vidi sta je problem kad skine mjenjac..
Kratak sam s vremenom a to mi samo moze u subotu zavrsiti... Ako ne bude problem sa zamajcem i lamelom moze se bez ikakvih problema vratiti jer necu pare davati unaprijed ipak mi je to dobar drug... A mjenjac sam nasao 20 km od grada gdje sam trenutno pa se i to moze brzo zavrsiti tako da budem spreman ponedeljak, utorak najkasnije na putu za sarajevo
 
Član
problem je rijesen dio narucen u audiu cijena malo zara 180 eurica al ne stedi se za avdiju
 

Prilozi

  • 12674501_914101422044540_763249787_n.jpg
    12674501_914101422044540_763249787_n.jpg
    93 KB · Pregleda: 52
Član
Nova lamela zamajac i ostalo postavljeno prije godinu dana dokazano sve crno na bijelo cifra 1100€ mjenjac u perfektnom stanju sve provjereno... Problem je rijesen kao sto prosli post pokazuje hvala vam ljudi na savjetima i zivili jos 100 godina moze lock temu
 
Top