Audi 80 1.6B

Audi 80 1.6B

Član
Upalim auto radi normalno, pritisne gas do poda ugasi se. Upalim ponovo i opet pokusam isto i opet se ugasi. Upalim ga opet i polako mu pritisnem gas do poda i sve normalno pustim gas opet pritisnem naglo opet se ugasi. Zna li neko u cemu je problem?
 
Član
Mistake je napisao(la):
Upalim auto radi normalno, pritisne gas do poda ugasi se. Upalim ponovo i opet pokusam isto i opet se ugasi. Upalim ga opet i polako mu pritisnem gas do poda i sve normalno pustim gas opet pritisnem naglo opet se ugasi. Zna li neko u cemu je problem?

jel motor sa karburatorom ili :icon_question:
 
Član
jes taj motor karbas i problem ti je u dovodu goriva ili plovak u karb neradi pravilno,ako imas onaj mali filter na cijevi od goriva vidi jel zastopan :D
 
Član
Auto vec par mjeseci nije puno vozeno, ja ga sedmicno 2-3 puta upalim i malo provozam pa je mozda i zbog tog. Vidjeo sam taj mali filter i iako se ne razumijem izgleda da je u njemu problem, zaprljan je :S

Koliko on kosta i da li ga mogu ja promjenit ili treba majstor ?
 
Član
Mistake je napisao(la):
Auto vec par mjeseci nije puno vozeno, ja ga sedmicno 2-3 puta upalim i malo provozam pa je mozda i zbog tog. Vidjeo sam taj mali filter i iako se ne razumijem izgleda da je u njemu problem, zaprljan je :S

Koliko on kosta i da li ga mogu ja promjenit ili treba majstor ?

jel ovakav filter
lako ga je zamjenuti 2 selne odvrnes ,ubacis novi i to je to imas ih na benzinskoj pumpi kupiti 3-4 km,ako je onaj aluminijski i njega je lako zamjenuti al on je neku marku skuplji
 
Član
Mislim da je isti takav, kupicu pa zamijenit. Nije problem sto ce vazduh uci u crijevo goriva ?
Hvala na pomoci :)
 
Član
Mistake je napisao(la):
Mislim da je isti takav, kupicu pa zamijenit. Nije problem sto ce vazduh uci u crijevo goriva ?
Hvala na pomoci :)

kako udje tako ce i izaci :lol: samo verglaj vise puta i nemoj verglati duze od 5-6 sek i pravi odmor izmedju verglanja da ne sjebajes akum,i anlaser
 
Top