atest motora

atest motora

Član
Zanima me koliko sad iznosi atestovanje motora? Koliko znam prije je bio negdje oko 100km,a danas sam cuo da je 400km. Pa sad zna li iko koja je sadasnja cijena atesta motora?
 
Član
jel ima cijena ikakve veye sa brojem kilovata ili kubikayom motora?

mislim da je od 20. janura sad poskupio.
 
poskupilo je pred novu godinu, atest dodje oko 200KM i troskovi van tehnickog, zamjene dokumenata
a zavisi i kolko je kw motor
 
atest motora 400km s tim ako ubacujes jaci motor a nemas ABS nemozes dobit atest moras imat i ABS ugradjen a atest plina je pao na 150-200km tj. 150km za one sto su sada ugradili i cija boca nije starija od 2godine a 200km je za one u kojih su boce starije od 2godine i taj atest boce kosta 50km-ova toliko od mene
informacije provjerene govorim iz prve ruke pozzz
 
Član
atest za motor 175KM ukoliko se ubacuje motor slabije ili iste snage,ja dobio predracun na tehnicom,treba i racun od servisa koji je ubacio motor,potrebno je i vaganje prednje i zadnje osovine,otici na slikanje u tuzlu,itd.

Ukoliko se ubacuje jaci motor,potrebne su dodatne kontrole trapa, kocnica i ovjesa i njihovo eventualno doradjivanje,samim tim i cijena atesta ide gore.;)
 
Član
175 km je atest po novom bio ja na mašinskom fakultetu i tako mi rekli.........dodouše ja nisma još uradio al vidjećemo kad uradim........to za kočnice i ostalo...pozzzzz:cool:
 
ja sam atestovo sad ovaj svoj 1.4, evo malo jace od 4 mjeseca, elem

oko 150 km mene sve izaslo, atest, troskove tehnickog i promjena dokumenta, niko me nista nije peglo sto je motor nesto jaci, tacnije 15 ks (po saobracajnoj naravno :D ) i jos ti treba samo potvrda servisa koji ti je ugradio motor, saobracajna od auta iz kojeg si ubacio motor, pa cak i kupoprodajni ugovor su meni trazili
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
atest motora 400km s tim ako ubacujes jaci motor a nemas ABS nemozes dobit atest moras imat i ABS ugradjen a atest plina je pao na 150-200km tj. 150km za one sto su sada ugradili i cija boca nije starija od 2godine a 200km je za one u kojih su boce starije od 2godine i taj atest boce kosta 50km-ova toliko od mene
informacije provjerene govorim iz prve ruke pozzz

Pozdrav, i ja sam neki dan na TV vidio i cuo da je atest na LPG smanjen na 150-200km no nisam siguran gdje se u Sarajevu to moze uraditi ??
 
Član
Hvala vam na pomoci,taj motor sto cu ubacivati je nesto slabiji od ovog sadasnjeg.To za plin sad prvi put cujem da je cijena smanjena na 150-200km.
 
Član
..323.. je napisao(la):
Hvala vam na pomoci,taj motor sto cu ubacivati je nesto slabiji od ovog sadasnjeg.To za plin sad prvi put cujem da je cijena smanjena na 150-200km.

Jeste bilo neki dan na tv emisija i neki lik ?? kaze da je to sad cijena evo i kolega je potvrdio .

evo sad sam dobio 100% informaciju to je izmjena od prosle srijede i treba proci 8 da na da bi se izmijenila u sluzbenim novinama.
 
Top