atest i papiri

atest i papiri

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
CoL3-99 je napisao(la):
u mog susjeda golf 3 vr6,dobio na poklon iz njem,drama auto ,autoatska klima i sve,svi mu kazu da prekuca al nece,voza ga po selu:icon_confused:
:icon_exclaim:

Bi li on to prod'o?













Ozbiljno pitam
 
Član
Hodbina je napisao(la):
jeli mora biti skoljka bez motora ili moze i motor biti a da su tockovi skinuti?:icon_question:

Nemoze.

Skoljku mozes uvesti i kao rezervni dio za totalno udaren auto koji mislis atestirati i u mupu uraditi nove papire. Mozes uvesti komplet auto za dijelove ali prepilan na pola. Motor mozes uvesti kao dio..
 
Član
syncro je napisao(la):
Mozes uvesti golu skoljku kao rezervni dio naravno. Ali GOLU, ne smije nista na njoj biti. Motor se naravno moze uvesti kao rezervni dio sam isto tako.

Naravno ako imas kakvu stelu u carini da ti dovezes citavo auto a oni ti napisu da si uveo golu skoljku... to je najbolje :)

najbolje,al nije legalno:lol:
 
Član
edoze je napisao(la):
syncro je napisao(la):
Mozes uvesti golu skoljku kao rezervni dio naravno. Ali GOLU, ne smije nista na njoj biti. Motor se naravno moze uvesti kao rezervni dio sam isto tako.

Naravno ako imas kakvu stelu u carini da ti dovezes citavo auto a oni ti napisu da si uveo golu skoljku... to je najbolje :)

najbolje,al nije legalno:lol:


To jest legalno za tebe koji uvozis auto ali je nemoguce uraditi kako se prije radilo. Sada nema stele u smislu da platis i gotovo, jer carnik koji te pusta mora slikati i opisati postupak po kojem te pustio te izvjestaj salje dalje na obradu gdje dolazi i pred komisiju i ako se utvrdi neka nepravilnost carnik ide na obradu a to sigurno nece raditi za bijednih 100-200€ koliko bi mu ti bio spreman dati jer toliko napuni svaki radni dan na dosta manje gluposti... a ne riskira posao..
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
kakvi atesti i sracka jednostavno prekucas auto i miran kosta te 100 eura i pjevaj

ma ljudi nije tako,mozda sutra moram to auto prodat i kupi neki covjek koji od djece i usta odvaja da skupi i policija mu ga oduzme,necu sa tim da zivim

a ako kupim stranca u BIH i izvadim mu motor,pa ga otjeram na carinu mogu li ga ocarinit,ako imam racun iz njemacke ili neke druge zemlje,ali zasto nemogu uvesti citavo auto kompletno samo za dijelove,sto znaci da nema sanse da ga registrujem kompletnoga,ali mogu skoljku uzeti za jedan projekat a motor za drugi
 
Član
Hodbina je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
kakvi atesti i sracka jednostavno prekucas auto i miran kosta te 100 eura i pjevaj

ma ljudi nije tako,mozda sutra moram to auto prodat i kupi neki covjek koji od djece i usta odvaja da skupi i policija mu ga oduzme,necu sa tim da zivim

a ako kupim stranca u BIH i izvadim mu motor,pa ga otjeram na carinu mogu li ga ocarinit,ako imam racun iz njemacke ili neke druge zemlje,ali zasto nemogu uvesti citavo auto kompletno samo za dijelove,sto znaci da nema sanse da ga registrujem kompletnoga,ali mogu skoljku uzeti za jedan projekat a motor za drugi



Auto koje je uslo u BiH a nije ocarinjeno nemoze se carinit naknadno vec samo moze doci do zapljene... ima vec 4-5 godina kako je ukinuto naknadno carinjenje tj da se auta na colama vozaju dok ne isteknu pa se ide na carinu srediti papire... sada se odmah dolaskom na granicu trebaju uraditi papiri a ako nadjes neki auto koji je vec u BiH zaboravi na carinjenje tog istog.

a da uvozis auto za dijelove kao prvo dvostruko je gledanje tebe kao fizickog lica i npr pravno lice neki auto otpad... mislim da cak ni autootpad nemoze uvesti zdravo auto za dijelove jer otidi i pogledaj strance da su svi prepilani.. nisam 100% siguran ali mislim da cak i oni moraju uvoziti razvaljeno auto za dijelove..

bmwscaner: nije problem prekucati auto i voziti po lokalnim cestama... imao sam ga i ja i to bas iz tvog susjedstva ALI jednostavno nije to to a imam primjera gdje ljudima oduzmu auto i to je sjebada zesca pogotovo kada ljudi misle da je auto regularan a ono u sat vremena ostanu bez auta i dobiju carinski prekrsaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top