astra g- magle stakla

astra g- magle stakla

Član
ernadhusic je napisao(la):
operi unutarnju stranu stakala s pjenom za brijanje vjeruj mi provjereno je da radi neces imat magle 100% ;)

jeste to sam i ja cuo takodje moze i stick:lol: ja se u kupatilu na ogledalu prije nekoliko godina napisao ime i posle toliko vremena i dan danas kada zamagli staklo pise mooje ime na staklu odnosno taj dio sto ne zamagli:D
 
Član
Kod mene na kliju se to stalno desavalo, maglio je stalno i nisam mogao da odmaglim sve nego samo male dijelove sajbe ugl, jedva vozio. Kad sam otisao na servis da mi vide u cemu je problem kaze mi serviser kad pocne magliti upali klimu. Tako sam i rijesio problem. Grijanje + AC = nemagli :lol:
 
Član
Meni je maglilo dugo vremena, i sve se svodilo na jedno a t je VODA, i ja trazio trazio i na kraju naso gdje mi ulazila voda (gepek) i sad sve ok, nema vise magle, a i treba odrzavati stakla cistima iznutra, to je jako bitno
 
Član
care imas onaj sprej za odmaglivanje stakala ima u fisu uzet oko 4km ja prosle godine uzeo i nije mi citavu zimu maglilo trebam uzet opet pravo dobra stvar, a neznam kako se zove jbt
 
prao sam stakla s onom tecnoscu za prozore , pa prao sapunicom ( ito kao sprijecava maglenje), pa pjenom za brijanje (drzi oko 5-6 dana i opet krene magliti) ,, ALI ,, ,
danas sam isao kod (necu da reklamiram servis da se nebi ko bunio za to) da ugovorim termin da promjenim ulje i filtere na astri, i ljudi nadjose problem , ipak je do te klapne na ventilaciji , nije uopste ulazio svjezi zrak iz vana , nego je koristio ovaj iznutra i zato je maglilo(cim bih otvorio prozor od suvozaca , stakla se odmagle , ali bude hladno , crce se od studeni). kao sto je vec neko rekao , mana na svim astrama ta klapna , ili motoric klapne ko sto je kod mene slucaj taj motoric.
sutra idem mjenjati ulje i filtere , pa ce i to srediti (obecase da nece naplatiti tu zamjenu).
javljam kako sam prosao.

hvala svima na odgovorima
 
evo samo da javim da je problem rijesen , klapnu smo otpojili da vise ne bude u funkciji, tako da sad samo ulazi zrak iz vana, a klapnu su stegli plasticnom vezicom da ju drzi , da se nebi vratila u isti polozaj i opet pravilo belaja.
jos se jednom svima zahvaljujem na prijedlozima i savjetima , tako da ovo moze pod LOCK.
 
a zasto se klapna opste vraca ? mislim koja je funkcija , predpostavljam da ce ti sad stalno biti hladno u autu dok ne ugrijes? I gdje se tacno nalazi hocu i ja to da provjerim
 
Član
Ja mislim da je gdje je ladica kod suvozača.
A zašto služi? Hmmm, pa da ti se magle stakla od nje. :D
Valjda služi da lagano ulazi zrak unutra i nema veze sa grijanjem nije otvorio prozor :D
Inače boljka u astri
 
Član
klapna sluzi da preusmjerava vazduh odnosno da li zelis da ti kruzi onaj koji je u autu vec ili da ti dolazi iz vana zrak
 
Little Dragon-klapna se vraca zato sto ju nema sta drzati , to jest ako odspojis motoric sa napajanja ,ili na tom motoricu pukne neka osovinica(kao sto su vec neki rekli) ili pregori taj motoric klapne(to se desilo kod mene) , mana na svim astrama ( G i H tip)i onda valjda najcesce ostane u polozaju da koristi unutrasnji zrak iz kabine.
ta tipka , recirkulacija zraka , sluzi najcesce u ljetnim danima kad je puno vruce, kad upalite klimu i tu recirkulaciju zraka da sto prije ohladi zrak iznutra , i da ne ulazi dim i smrad iz nekik mahina ispred tebe koji dime, tj čade (dizelaši) - (ovo su mi juce sve rekli u servisu(inace ovlastenom za opela)).
a nisam ni ja nesto zagledao kad su to popravljali ,a vidio sam da su skidali pretinac ispred suvozaca , i da se ta klapna nalazi na ventilatoru ventilacije , ako nadjem vremena , skinucu taj pretinac pa uslikati , pa ce se vidjeti na slici gdje su stavili plasticnu vezicu sto drzi tu klapnu.
 
Član
Kod mene magli kad nastimam da uvijek kruzi isti zrak, tj da ne uvlaci iz vana, i ako se ebem u autu:cool:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
sminkaaaaa :lol:

Šminkeraj :p Dole kod filtera klime na desnoj strani rastavi i naći ćeš... ta klapna je stalno otvorena, samo u jednom modu je moguće zatvoriti istu... tj. kad u autu uključiš ono dugme pored klime za kruženje vazduha unutra... inače u svim drugim modovima je otvoreno i vazduh ulazi kroz nju unutra :)

Sad kad pukne, slomi se nekakva žabica sa strane... zatvori se i stoji tako zatvorena... vazduh samo kruži (ako si nestašan i ne primjećuješ to možeš se udušiti :p nedaj Bože)... Njemu je majstor samo provukao vezicu kroz nju i zategao da je drži otvorenom ;)
 
Član
a cirkulacija zraka sluzi da se kabina auta prije ugrije posebno u zimskim danima logicno jer lakse je preraditi topal zrak nego kada je vani -----40:p
 
Top