Astra G 1.6 16V trzanje

Astra G 1.6 16V trzanje

Član
@aLen_G60 posto je i broj ostavi da se lakše dogovorimo.

Interesuje me koliko veze ima bombina kod performansi auta? Maloprije treba nešto do grada auto kad je hladno doslovno leti ni brdo nepravi problem niti trza. Cim se motor zagrije počne trzati i kao da izgubi na jačini mozeli ovo biti isto do bombime?

Takodjere me interesuje mogu li se bombine reparirati?
Nemozes napraviti, zalivena je. A iste simptome sam imao i ja, i zamjenom rijesio.
 
Član
u ku... ne mogu,komplikujes,uzmi bobinu polovnu i gas,sam si sebi dao odgovor kad se ugrije,zeza i to je to...usput stavi nove svjecice,vecinom ti zbog njih bobina i strada...poz
 
@aLen_G60 posto je i broj ostavi da se lakše dogovorimo.

Interesuje me koliko veze ima bombina kod performansi auta? Maloprije treba nešto do grada auto kad je hladno doslovno leti ni brdo nepravi problem niti trza. Cim se motor zagrije počne trzati i kao da izgubi na jačini mozeli ovo biti isto do bombime?

Takodjere me interesuje mogu li se bombine reparirati?
Izvini ali postavljaš glupa pitanja,izvini stvarno...
Ispravan proces zapaljenja smjese počinje od ispravne iskre koju stvara ispravna svječica koja dobiva odgovarajuću vrijednost visokog napona kojeg stvara ispravna bobina
Svako odstupanje od normalnih vrijednosti napona (kojeg šalje bobina) pravi smetnje u radu,ok sad?
Kupi joj kataloški propisane svječice,ako već nisi...
 
Član
@aLen_G60 posto je i broj ostavi da se lakše dogovorimo.

Interesuje me koliko veze ima bombina kod performansi auta? Maloprije treba nešto do grada auto kad je hladno doslovno leti ni brdo nepravi problem niti trza. Cim se motor zagrije počne trzati i kao da izgubi na jačini mozeli ovo biti isto do bombime?

Takodjere me interesuje mogu li se bombine reparirati?
Hmm probaj stavi drugu bombinu-e probaj od nekog prijatelja, poznanika posuditi na 5-10min uglavnom one prave te probleme a kad si naveo da hlanad uredu a vruc trzne moguce je da ti je dihtung glave pa pod pritiskom ubaci koju kapljicu vode u cilindar i auto trzne ;)..... znaci najbolje ti je od prijatelja,poznanika prebaciti pa probati da dzaba nebacas pare;)
 
Član
I kod mene je bilo u zavisnosti od toplote. Kad je vruc, materijal se razvuce, postane meksi, lakse baca i provodi struju gdje netreba.
 
Član
Izvini ali postavljaš glupa pitanja,izvini stvarno...
Ispravan proces zapaljenja smjese počinje od ispravne iskre koju stvara ispravna svječica koja dobiva odgovarajuću vrijednost visokog napona kojeg stvara ispravna bobina
Svako odstupanje od normalnih vrijednosti napona (kojeg šalje bobina) pravi smetnje u radu,ok sad?
Kupi joj kataloški propisane svječice,ako već nisi...

Naravno da postavljam glupa pitanja jer se apsolutno nikako nerazumijem u auta niti me je do sad interesovalo, svakako hvala na objašnjenju.
 
Član
Nisi skontao, dok nisam uzeo auto nije me interesovalo, sad me sve nervira kad nije kako treba ili kako bi ja htio
 
Top