ANTIPOLUTION FAULT ????

ANTIPOLUTION FAULT ????

vozim puga 307 1.4 HDI i (ovih dana mi se pokvario plovak za gorivo i ne pokazuje kako treba, sad pokaze pola rez sad prazan...i ja se uzdao da ima goriva) kad danas idem u cetvrtoj, ubrzavam kad na 2k/rpm zatrza, upali zutu lampicu "MOTOR" i pisnu (isto kako kad nema goriva) i UGASI SE auto..stanem pokusav upalit nista, pa odem do benziske donesem goriva, naspem i nakon duzeg verglanja(morao sam promjeniti akumulator i staviti drugi jer je moj bio slab i krepo nakon pola minute) i upali auto ali upalila se lampica ona zuta od motora..i stalno gori ta lampica i na bordu pise ANTIPOLUTION FAULT
dosad mi nista nije izbacivalo (osim sto auto na 17" alu ide slabije nego najobicniji golf 2 dizel i povlaci tek sa 2500rpm pa do 3000 ali eto tu ljenost sam pripisivao felgama od 17") ali i poslije ove greske na taho, auto vuce, radi, i ponasa se isto kao i prije..znaci samo sto gori ta lampica i ono pise
naglasio bi da otkad se ugasio nasuo sam samo 4 litra nafte (jer nisam mogao ugasit na benziskoj da naspem jos, mogu ne moc upalit ponovo..zbog svog akua...
pa ako je iko imao slicno iskustvo i zna sta bi moglo znacit ovo pomoglo bi..
unaprijed hvala (I trazio sam na forumu po temama ali ne vidim nista sto bi mi pomoglo)
 
Član
moze bit svasta, vidi na dijag gresku, moguce da je "povuko" mulja iz rezervoara pa nesto prijavio kao gresku, antipoluttion javlja u slcuajuzaprljanosti fap-a, cak kad i egr ili maf zeza tako da moze bit svasta i nita ;)
 
Top