antena golf 4

antena golf 4

kupio sam antenu za radio shark od gti da stavim na svog dizelasa
sad me zanima kako cu to zamijeniti gledao sam neki klip na YT ali ako moze neko detaljnije da objasni da nesto ne slomijem!?
auto mi je sivo a antena je crna,sta mislite da li da ofarbam antenu u sivu boju ili da je ostavim u crnoj boji?
antenu sam narucio sa ebay 20 KM kostala i materijal je metal...nije plastika... sad me zanima da li je to originalna antena ili kopija?
koliko ustvari kosta originalna antena shark?
to pitam jer je interesuje da li ce to pustati vodu,da li moram silikonirati? ona ima onaj saraf i okolo gumu pa ne bi trebalo ali bolje je da pitam nego da napravim havariju...valjda mi nece auto biti puno vode :lol::lol::lol:

i jos nesto
s obzirom da narucujem stvari iz kine vec dugo godina
ako neko zna neku stranicu za dijelove za auta slobodno nek ostavi nece mu se nista lose desiti :D

da ne otvaram drugu temu ajd jos jednu pitanje
na kolko bari se pumpaju gume 205/55 R16 standardne za golfa?
 
Član
gume idu na 2.2 cini mi se,pgoledaj na poklopcu rezervoara ili 205 55 r16 pritisak zraka google pa nadji :)
a antena ta nije originalna,nemoj je dzaba postavljat neces imat ni radio prijema ni nista,originalna kosta oko 50 70 maraka od golfa 5 i treba neki prelaz i treba cini mi se malo da se prosiri rupa na krovu,lakse ti je staviti antenu od novog pola,kraca je a lijepa i ima funkciju ;)
 
lov2xlr8 je napisao(la):
gume idu na 2.2 cini mi se,pgoledaj na poklopcu rezervoara ili 205 55 r16 pritisak zraka google pa nadji :)
a antena ta nije originalna,nemoj je dzaba postavljat neces imat ni radio prijema ni nista,originalna kosta oko 50 70 maraka od golfa 5 i treba neki prelaz i treba cini mi se malo da se prosiri rupa na krovu,lakse ti je staviti antenu od novog pola,kraca je a lijepa i ima funkciju ;)

ali gotovo je sad kad sam kupio i platio 20-ak KM ...ima ova konektor kako sam gledao na google isti kao i onaj...to da li cu hvatati signal nije mi toliko bitno...ako uspijem dobro je ako ne makar cu imati izgled...kako cu morati prosirivati rupu pa zar nisu onda kopirali dimenzije antene pa da stane u knap...
ja sam to vise zbog izgleda kupio a slusam samo muziku sa usb stick-a :D
 
Član
ja sam uzeo tu sa ebyba i odlicna je... doduse mene je kostala nesto manje od 40KM
uzeo sam jer mi je stara antena oksidirala i propala, funkcionalna je i estetski identicna VW-ovom originalnom delu, naravno izradjena je od plastike.

nema nikakvog sirenja rupe, sve je plug n play, zategni saraf dovoljno i nema curenja niti potrebe za dodatnim silikoniranjem.
 
deez je napisao(la):
ja sam uzeo tu sa ebyba i odlicna je... doduse mene je kostala nesto manje od 40KM
uzeo sam jer mi je stara antena oksidirala i propala, funkcionalna je i estetski identicna VW-ovom originalnom delu, naravno izradjena je od plastike.

nema nikakvog sirenja rupe, sve je plug n play, zategni saraf dovoljno i nema curenja niti potrebe za dodatnim silikoniranjem.
hvala :D
jos samo mi reci kako doci do sarafa...kako se sta skida ?
 
Član
cogent_boy je napisao(la):
.....
i jos nesto
s obzirom da narucujem stvari iz kine vec dugo godina
ako neko zna neku stranicu za dijelove za auta slobodno nek ostavi nece mu se nista lose desiti :D

Za takvo nesto sto trazis alibaba je cini mi se dobar izbor...:lol:
 
Član
otvori gepek
svuci keder sa gornje strane otvora gepeka
imas ispred sebe jednu lajsnu u boji krovnog tapacira koja se moze svuci
pazljivo je skini, ima zakacke na levoj i desnoj strani
demontiraj bocne obloge na kojima je pricvrscen zadnji pojas
naravno i pojaseve skini...
onda ti ostaje krovni tapacir na raspolaganju
mozes ga malo spustiti i zavuci ruke sa alatom ali preporucujem ti da pre toga demontiras krovne rukohvate
pazljivo spusti zadnji deo krovnog tapacira ali ne preteruj sa silom da ga ne bi prelomio...

onda ti jednostavno ostane dostupan "saraf" koji ces odvrnuti...
pre svega diskonektuj dzek da ne bi precvikao instalaciju dok budes odvrtao saraf antene...

eto, javi sta si uradio...
 
deez je napisao(la):
otvori gepek
svuci keder sa gornje strane otvora gepeka
imas ispred sebe jednu lajsnu u boji krovnog tapacira koja se moze svuci
pazljivo je skini, ima zakacke na levoj i desnoj strani
demontiraj bocne obloge na kojima je pricvrscen zadnji pojas
naravno i pojaseve skini...
onda ti ostaje krovni tapacir na raspolaganju
mozes ga malo spustiti i zavuci ruke sa alatom ali preporucujem ti da pre toga demontiras krovne rukohvate
pazljivo spusti zadnji deo krovnog tapacira ali ne preteruj sa silom da ga ne bi prelomio...

onda ti jednostavno ostane dostupan "saraf" koji ces odvrnuti...
pre svega diskonektuj dzek da ne bi precvikao instalaciju dok budes odvrtao saraf antene...

eto, javi sta si uradio...
bas tako sam uradio...dobro se zavrsilo,nisam nista ostetio...
nisam skidao sa skroz sa strane tapacirunge nego samo malo odozgo ih otkacio da se mogu saviti i da mogu nebo malo spustiti i zavuci ruku da odvrnem saraf...
extra mi se svidja :D
nisam je farbao a mozda i to nekad uradim....
hvala na pomoci :D



lov2xlr8 je napisao(la):
gume idu na 2.2 cini mi se,pgoledaj na poklopcu rezervoara ili 205 55 r16 pritisak zraka google pa nadji :)
a antena ta nije originalna,nemoj je dzaba postavljat neces imat ni radio prijema ni nista,originalna kosta oko 50 70 maraka od golfa 5 i treba neki prelaz i treba cini mi se malo da se prosiri rupa na krovu,lakse ti je staviti antenu od novog pola,kraca je a lijepa i ima funkciju ;)

e druze to se varas..antena mozda nije originalna ali extra imam signal kao i prije...bas nema razlike...radi normalno...a jos sam dobio na izgledu :D
 
Top