Amortizeri ?

Amortizeri ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Vako , danas sam stavio nove felge 17' s gumam 225/45/R17 , sve je to fino i lijep dok se vozim sam , al cim neko/nesto se nadje pozadi i po manjim neravninama na putu guma pocne kaciti , e sad posto nisam bas nesto pretjerano dobar s znanjem vezano za ovjes , moze li mi neko rec sta da radim ? Da mijenjam amortizere ? , Gdje onda mogu u Sarajevu naci amortizere i po kojoj cijeni , auto je Mitsubishi Carisma , unaprijed hvala.

P.S. Ne zelim spustat auto (ne jos) neg nek sve ostane kako jest sto se tice visine auta.

Unaprijed hvala , pozz.
 
Član
Ja sam prie koji dan stavio 15 -ke a serijski idu 13 -ke i meni takodjer zakaci s vremena na vrijeme ako neko sjedi iza,ali kod mene su propale zadnje solje,zbog toga mi je auto nazad spustenije nego naprijed,prema tome kod mene je do solja,a kod tebe ako je sve ok,najbolje ce biti da se spustis na 16 -ke ili izvuci blatobrane,ali je to samo dodatni trosak,neznam sta bi ti drugo rekao!
 
Član
Auto izgleda ok , nije spusteno ni naprijed ni pozadi , razmak izmedju gume i lima je nekih 6-7cm (sa 17') i naprijed i nazad , stavljao sam i 16' , 17 sa bilo kojim od ovih feligi (velicina) zakaci.
 
Član
trizex je napisao(la):
Tvrdji amortizeri, biti ce neudobnije ali kraci hod, nece sabijati do blatobrana.

Kao sto kaze trizex sportski amortizeri i nista drugo,ma japanac je to trazi on sve sportsko :lol:
 
Član
trizex je napisao(la):
Tvrdji amortizeri, biti ce neudobnije ali kraci hod, nece sabijati do blatobrana.

Hvala na odgovorima , gdje u Sarajevu mogu nac te tvrdje amortizere ? (nove/polovne) i kolka je cijena ?
 
Član
AKo ne nadjes u Sa ili u BiH nigdje...javi se,imam tipa u Srbiji koji moze nabaviti gujinih ociju..trenutno je na nekom sajmu auta u Frankfurtu...samo pazi novi set sportskih amortizera sa oprugama se krecu oko 1000 eura...meni je trazio za octaviu 2 1150 eura za cetiri amortizera sa oprugama....JBG skupo preskupo po meni....
 
Član
trizex je napisao(la):
Tvrdji amortizeri, biti ce neudobnije ali kraci hod, nece sabijati do blatobrana.
Tvrdji amortizeri ne znače i kraći hod istih. Ta "tvrdoća" je mjera otpora, a hod može ostati isti.
 
Član
treba pregledat i vidjet dje zakaca , mozda zakaca unutrasnja strana , mozda je veliki et felgi , a mozda ti trebaju samo novi amort. , a ne sportski
 
Član
Ev slika , sorry zbog loseg kvaliteta mobitelom je slikano.
Guma kaci samo po srednjem dijelu ove obrve ili kako se vec zove i to samo po rubu gume i nigdje vise jer ostane crta po rubu gume kad zakaci.

P.S. Guma ne viri vani nikako.
 
Član
Nije ti do amortizera nego do dimenzija felge(konkretno: et ili offset)
Ne znam kakvi su ti blatobrani na autu(plastika ili metal) ali najlogicnije rjesenje je da ti neko izvuce malo blatobrane prema vani i da ne kaci vise.
 
Član
al se sumnjalo u to da su mozda mu losi amortizeri pa imaju preveliki hod pa zakaca, samo nek ti neki limar izvice malo blatobrane, neznam kako je kod tog auta , ako se blatobran savija unutra pa onaj cent dva samo treba malo cekicem ili brusilicom osjec
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top