Amortizeri

Amortizeri

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nakon razmisljanja od 4 minute odlucio sam ipak, da jos ulazem u fabijanu.

Tako da sad prvo imam u planu lagani servis i zamjenu amortizera. Sa desne strane, zadnji desni skroz iscurio, prednji desni poceo, a lijevi samo sto nisu. Auto jednostavno puno skakuce, pliva, ma kao brod ide... A na proljece su u planu neki drugi rado, aBd.

E sad pitanje, koje, kakve amortizere uzeti, plinske, uljne, uljno-plinske? Koja marka i koji bi bili najbolji, i eto cijena otprilike? Sa kojim bi auto i bil uopste dobilo na stabilnosti najvise? Kontam da dobijem na stabilnosti, a nek auto bude nesto tvrde, samo da se ne pluta kao sada... Sa plinskim ili? Ono, mislim kad bi uzeo najtvrde moguce, bilo bi bolje nego sada, trenutno ako neko veci sjedi nazad, lupa glavom o krov. Svi savjeti i preporuke dobrodosli:icon_smile:
 
Član
uzmi plinske amortizere, cup kit ( amortizeri i opruge krace ) dodje te nekih 500-njak marki, ali si vala miran...;)
 
Član
Cekaj, sa oprugama 500 i kusur, jesu to H&R Cup Kit, pa onda je to povoljno... Ma kontam ionako uzeti nesto dobro, i da miran budem.
 
Član
Bilstein bez razmišljanja.
Ukoliko ne misliš nešto naročito spuštati auto stavi kombinaciju ulje-plin a ukoliko će ići dolje onda B8.
Bilstein je definitivno jedan od skupljih amortizera ali vjeruj mi,vrijedi svake marke.
Ja sam svjedok:cool:
 
Član
Danas sam bas gledao, doduse u zurbi, bilstein plinski, mislim, 83KM prednji, 63 zadnji. Tako da cu sutra otici, vidjeti detaljnije i uzeti sva 4. Ugradnja je mislim i besplatna.

Od spustanja sam odustao, penjem se svakodnevno i parkiram po trotoarima, a neki su izuzetno visoki, a nase fine ceste, pa da mi jos i bubrezi ostanu na cesti... neka hvala :D
 
Član
Ne, bmm Ze, izgleda da im je akcija:
http://www.bmm.ba/novo/bilstein.html

Ma ono kad ih stavim, aBd, nadam se da ce biti daleko bolje, trenutno kada vozim, kao da nemam amortizera uopste
 
Član
Jos me zanima da li se blistein b4 amortizeri mogu stavit na postojece opruge (serijske) jer nisam imao namjeru i njih mjenjat? Radnik u radnji rece da ne mogu...

Pomozite i dajte koji savjet :D
 
Član
Brate,reci tom radniku da nema pojma.
Naravno da mogu.
B2(ulje) i B4(ulje-plin) definitivno mogu na iste opruge.Mogu čak i B6 i B8.
100%
 
Član
Ma joj, pretpostavljao sam da barem b4 mogu na fabijine serijske opruge... rece mi lik, ko b4 su sportski, koliko ja znam to su standardni plinski, i idu uz "posebno stimanje i ne mogu na serijske opruge", mora se auto spustiti...

A i nazivciralo me, jucer u drugoj im poslovnici, pitao, i rece mi momak da su plinski, kao uljni idu samo na starija auta, i ja automatski kontam da su b4... odem u drugu poslovnicu gdje su za skodu dijelovi, i eto druga prica.... sto je zalosno, rece mi da su plinski ovi amortizeri, a u stvari mogu biti samo b2 uljni za te pare, jer je rekao cijenu jos 20KM manju... eto konta ja pasem travu, isao sa starim pa se nisam htio prepirati, samo izasao, stari pita jesi dobro, heh...
 
Član
Hehe, znam, ma lopovi ovi u bmm-u:icon_mad:, sve ce ti reci i slagati samo da uvale, gamad...
uglavnom, naruceni na drugom mjestu blistein b4, sa gumama i ostalim stvarima, trebali bi doci u petak ujutro i da budu montirani do veceri. :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top