Alu felge zimi

Alu felge zimi

Član
Imam alu felge na kojima su namontirane zimske gume, sada da nebih morao skidati sa alu felgi gume, pa stavljati na celicare, nešto mi mrsko, al čuo sam da svak skida alu felge zimi i da nije dobro sa njima voziti, pa moze li savjet, i zasto alu felge ne valjaju zimi......


Novi sam u automobilizmu, pa tek znam osnovne stvari...hehe....:p
 
Član
To ti je uglavnom zato sto su sire od celicnih, i na vecini su ljetne gume...

Ja nikad ne skidam svoje alu, imam dobre zimske, i bez problema sam zimi...
 
Član
:lol::lol:

edoze: Kakva oksidacija? Alu felge su zaštićene te nema direktnog kontakta sa soli. Jedino ako je felga oštećena tada može nastati šteta.

Uzmi alu felge i stavi ih bačvu soli preko čitave zime. Neće im ništa biti.

Razlog je većinom: Manja širina (bolje za vožnju po snijegu), manja mogućnost oštećenja preko rupa, lanci oštećuju alu felge...
 
Član
alu mogu se pocet se ljustit, posebno na rubovima, osjetljivije su na kamencice, pjesak... naravno ako se zapne za ivicnjak, zaglavi na parkingu pa propadne na led, moze se i otkinut "dio"... ako se misle lanci stavljat, mogu se fino unakazit... opet zavisi i od modela, proizvodjaca felgi ;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
:lol::lol:

edoze: Kakva oksidacija? Alu felge su zaštićene te nema direktnog kontakta sa soli. Jedino ako je felga oštećena tada može nastati šteta.

Uzmi alu felge i stavi ih bačvu soli preko čitave zime. Neće im ništa biti.

Razlog je većinom: Manja širina (bolje za vožnju po snijegu), manja mogućnost oštećenja preko rupa, lanci oštećuju alu felge...

i mislio sam,ako je ostecena plastifikacija koja je na povrsini ;)
btw,originalne alu-felge nisu puno sire od celicara ;)
 
Član
Evo opet Zele :)

I neces vjerovat slazem se, meni aluminijske bile nonstop na autu i bila jedna malo ostecena i nista nije dalje otislo nit je so sta nagrizla niti sam primjetio bilokakvu promjenu, ostecenje kakvo je bilo takvo je i ostalo.
 
Član
meni su nagrizene alu-felge na passatu
bile plastifikacija ostecena,malo po falcu i oko rupa za sarafe
lance nisam stavljao,pa su barem sto se toga tice bile ok :D
 
Član
Ja imam svih 5 fabrickih alu felni, 4 se voze leto-zima,a 5-ta je rezervna i u mnogo boljem je stanju sto je i logicno,felne jesu nagrizene i ako imas neke extra felne koje su bas za cuvanje skidaj ih,ako su vec za sredjivanje vozi pa na prolece sredi,a sl.zimu stavi celicare.
 
Top