Alfa vs Seat vs Ford

Alfa vs Seat vs Ford

1.8 TDCi je najpouzdaniji Fordov dizel motor, common rail tehnologija, a ne PD kao u Seatu. Dijelovi nisu skupi, lezanje je u samom vrhu u toj klasi auta, te ti u krivinama sigurno ne moze prismrditi Golf V i novija auta. Ako budes gledao Focusa, obrati paznju na pragove i zadnje blatobrane, te da li nesto zalupi kada gasis motor. S ostalim nemas brige.

Na tvom mjestu bih uzeo Alfu ;)
 
focus je u klasi nesto najgore sto sam vidio zadnjih godina,,
dizajn enterijera je kritican i nekvalitetan,, vanjski izgled tu i tamo,,
motori solidni, ali imaju i oni nekih slabih tacki,, tako da bi po meni on bio zadnji izbor,,
sto se alfe tice,, ovaj crash test kad sam vidio bi dovoljan bio za dalji izbor,, sramota
od ova tri zla, ja bi izabrao najmanje tj seata:D
 
Član
Alficu bez razmisljanja , ko jednom sjede u nju vise ne izlazi ;) ovaj crash test ne znam sta da kazem tebi ako je sudjeno zavrsit karijeru prije rede ne spasi te ni Genser :icon_smile:
 
Član
Svakakvih sam gluposti procitao ali da se nekome savjetuje bjezanje od auta radi crashtesta, to mi je novost. Fino recite talijan ne valja, trosi, kvari se,rikava turbina,elektronika steka,sam ubacuje u rikverc,lakse je tako ;)
 
Član
Sto rece rs6, ko jednom sjede u dobru Alfu, vjeruj da promijeni ikakvo misljenje koje je imao o njima, glupo je to opisati, ali to su auta koja doslovno imaju "dusu", navozao sam se svakakvih auta, veliki ljubitelj sam BMWa prvenstveno radi zadnje vuce i osjecaja za volanom, ali Alfa je nesto posebno.....
 
Član
Hvala svima, i naravno ako jos neko ima nesto da kaze dobro dosao. Vidio sam da je neko pisao zasto bi auto sluzio, to sam zab. napisati, ovako ja najvise gledam na preformanse razmisljao sam o nekom tuningu motora kasnije smc, mozda izduvni sistem mada nisam bas siguran kako to ide na dizelima kakv se zvuk moze postici. Po ovim dosad izbacio sam forda mada mi se cinio kao solidan auto pogotovo sto kazu da je 1.8 TDCI odlican motor. Mislim da cu potrazit malo Alfu ili Seata, a po netu razgledajuci cini mi se da je potesko naci ibizu 110-115KS stvarno su rijetke,

dumpors je napisao(la):
Evo ti najiskreniji savjet, ako se dvoumis izmedju alfe i bilo cega drugog, uzmi to drugo;)

ma po svemu sudeci da nece biti to drugo nego ce biti Alfa sto je vise gledam vise mi se svidja, ::)) ali dodatne informacije nisu na odmet.
 
dumpors je napisao(la):
Svakakvih sam gluposti procitao ali da se nekome savjetuje bjezanje od auta radi crashtesta, to mi je novost. Fino recite talijan ne valja, trosi, kvari se,rikava turbina,elektronika steka,sam ubacuje u rikverc,lakse je tako ;)

glupost je napraviti auto proizvedeno 2000godine,, sa sigurnosnim mjerama
malo boljim od auta iz 90-ih ,, to je glupost, a pobjeci od kupovine takvog auta
je sigurnost!

sad tu glupost od auta uporedi sa konkurencijom
1.http://www.youtube.com/watch?v=xsfm5GxyZCw
2.http://www.youtube.com/watch?v=Lz4UUgupK8Y
3.http://www.youtube.com/watch?v=KO-WZgDZbNI
ima ih jos svi su bolji od alfe:lol:
 
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
Svakakvih sam gluposti procitao ali da se nekome savjetuje bjezanje od auta radi crashtesta, to mi je novost. Fino recite talijan ne valja, trosi, kvari se,rikava turbina,elektronika steka,sam ubacuje u rikverc,lakse je tako ;)

glupost je napraviti auto proizvedeno 2000godine,, sa sigurnosnim mjerama
malo boljim od auta iz 90-ih ,, to je glupost, a pobjeci od kupovine takvog auta
je sigurnost!

pa sto ti vozis onda dvicu ako se bojis za sigurnost :icon_question::D

Ponavljam alfe su smece,bjezite od tih auta(nas manjina ce uzivati u njima i svima dobro :)))))
 
svako svoju pricu, covjek trazi auto 2000+ god. valjda mu
sigurnost igra neku ulogu?
bez obzira ko sta vozi ne treba bjezati od cinjenica,,
a cinjenica je da je ova alfica kao od papira napravljena!
 
Član
Covjek je pitao koji auto da uzme od ova tri, a tema se otegla ko crash testu alfe :icon_mad: Ovo nema nigdje vise se vi brinete za njegovu "sigurnost" nego sam postavljac teme, cudim se da mu niste preporucili Volvo-a :icon_exclaim:
Evo moj neki sbujektivni slijed od navedenih : Alfa, Ford, Seat. Od ova tri modela sto si ti naveo ibiza je rinaka naspram alfe i forda :D Sretno ;)
 
Izvini nije mi bila namjera samo sam naveo primjer da kad nesreca hoce onda je sva zastita dzabe... evo editiracu post, izvini ;)
 
Top