Alfa vs Seat vs Ford

Alfa vs Seat vs Ford

Član
Imam nekih pitanja a po svemu sudeci ovdje su mi cinili kao najupuceniji i najpristojniji clanovi. Trazim da kupim autic i ne mogu se bas odluciti izmedju Ford Focus 1.8 TDCI (2002-2004), Alfa Romeo 147 JTD (2003) te Seat Ibiza TDI (2002-2004). Pa bilo ko, ko je imao iskustva s navedenim ako moze da predlozi nesto, te ako je moguce da napise i svoje obrazlozenje, prijedlozi u vezi s odrzavanjem, kvalitetom dobrim losim osobinama svakih kola, svi prijedlozi su dobro dosli. Unaprijed hvala
 
Član
ja bi ti prepurucio talijansku sminkicu Alficu,JTD motor 115 ks,na forumu ih ima dosta i uglavnom su na dobrom glasu.Ja sam ti reko sta bi ja uzeo kad bi birao,ali neka ti ljudi koji su imali ta auta prenusu iskustva :cool:;)
 
Član
Alfa je sigurno najbolji auto za voznju, onako kompletno, i najbolje izgleda izvana i iznutra.

Najveca mana te Alfe je jer je jako nesigurna, u frontalnom sudaru ima rezultate kao Golf 2, jako lose.

Ako te to ne brine, ja bi s Alfom isao. Osim toga, generalno ok auto...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Alfa je sigurno najbolji auto za voznju, onako kompletno, i najbolje izgleda izvana i iznutra.

Najveca mana te Alfe je jer je jako nesigurna, u frontalnom sudaru ima rezultate kao Golf 2, jako lose.

Ako te to ne brine, ja bi s Alfom isao. Osim toga, generalno ok auto...
potpis na ovo ne znam dali je na redizajnu to ista poboljsano evo crash test mada ko se u nju zagleda kupice je bez obzira na sve.
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SYHJIum3obk[/video]
 
Član
I to pri 64 km/h, mislim dobila je ona 3 zvjezdice u crash testu, al to zahvaljujuci dobrim rezultatima u bocnom udaru. Sumnjam da je sta na redizajnu poboljsano, jer je to najteza stavka za poboljsati. Ne mozes samo promjeniti dva lima i dobiti potpuno siguran auto, ako u osnovi to nije. Isto je i sa 156-icom i ona je katastroficna, oba auta su na istoj platformi napravljena. Zato su sad ove nove Alfe 159 i Giulietta u samom vrhu po sigurnosti, naucili su lekciju :D
 
Član
Seata...ili Forda...Alfu ti ne bih nikako preporučio,ali ovo su sve subjektivna mišljenja:icon_smile: A o ukusima se ne raspravlja:icon_rolleyes:

Uostalom nisi nam rekao prije svega za šta bi ti auto služilo? Šminka,tuning,jednostavno od tačke A do tačke B,da ne izgubis puno na njoj,itd,itd...
 
Član
ma alfa ljepse izgleda i od seata i od forda,neces s njom Euro NCAP test raditi,alfica je zvijer;)
 
Član
alfa ili ibiza... alfa je sminkerski auto i najljepsi od ta 3 navedena ali ako te brine ovaj crash test onda nemoj... ja iskreno forda ne bih, nekako mi je unutra sav jeftin... one plastike nekakve pretvrde a podignut si kao da sjedis u fapu... ibiza 1,9 TDI 115 KS ide ko nevrijeme.. ;)

naravno, ovo je moje subjektivno misljenje... ;)
 
Top