Alfa Romeo 147 2.0 16v TS

Alfa Romeo 147 2.0 16v TS

Član
Twin Spark su motori koji najvise trose kada se porede sa konkurencijom. Ja sam imao Alfu 155 1.7 TS, istim tempom kojim mi Saxo u gradu trosi 9,5 litara, ona je trosila 14. Bas kad sam je milio, znaci saltaj do 2500 o/min, tad sam uspjevao proci sa oko 10,5-11litara (al to se desilo samo 1, kad sam gledao koliko najmanje moze potrositi). A Zela, nije da ne ide, al Alfa za 147 2.0 sa 150 KS navodi 9,3 do 100 km/h, to i nije neki rezultat za tu konjazu, jer prakticno svi kompaktni konkurenti voze skoro sekundu brze. A to je jedno vrijeme bio najjaci motor u ponudi - izuzmes li GTA, koja je zbog potrosnje neprihvatljiva...
 
Član
Mislim da nema smisla navoditi potrosnju gta modela kao manu. Ko jos kupuje V6 3.2 i gleda koliko trosi.
 
Član
Auto koji trosi 18 litara normalne gradske voznje - bez previse gasanja, je pomalo besmislen danas. Ja kad uzimam auto gledam da mi zadovoljava potrebe svakodnevnog prevoza, ali i da ima sto bolje performanse. A ako gotovo iste performanse mogu dobiti i u Hondi Civic Type-R, al uz potrosnju od 11 litara u gradu, ne vidim razlog zasto bi odabrao Alfu, ak bas nisam "zagrizeni" Alfista. Zato gledam model ispod GTA koji je prihvatljiv i potrosnjom, al nazalost i ne tako brz...
 
Član
Ma cudno je to,alfe voze alfisti i oni znaju sta voze,sa vrlinama i manama.
Ako nisi alfista,vidis samo mane i prodas auto brzo.;)
 
Član
yugic87 je napisao(la):
jesi druze ovu alfu kupio od Mikija ili Bojana iz Brckog ja mislim da su je oni vozali :icon_question:;)

Kupio od Bojana, jos malo pa ce jubilej (godina) kako je u mom vlasnistvu :lol:

Goja_kw je napisao(la):
I ja kaoo grom iz vedra neba nisam ni gledao kad je zadnji put kom :lol:
ali ne'a veze :lol:
A zna li iko drugi kako se krece potrosnja alfe 2.0 16V benzin naravno :lol:
:cool:

Sto se tice potrosnje na otvorenom je mozes spustiti na 7l, a gradske ne ide ispod 12-13 i to onako normalne voznje, a kad je stisces zna mi uzeti i preko 18:lol:
BTW potrosnju sam joj halalio u startu ipak je to alfa :cool:

VR6Boki je napisao(la):
Twin Spark su motori koji najvise trose kada se porede sa konkurencijom. Ja sam imao Alfu 155 1.7 TS, istim tempom kojim mi Saxo u gradu trosi 9,5 litara, ona je trosila 14. Bas kad sam je milio, znaci saltaj do 2500 o/min, tad sam uspjevao proci sa oko 10,5-11litara (al to se desilo samo 1, kad sam gledao koliko najmanje moze potrositi). A Zela, nije da ne ide, al Alfa za 147 2.0 sa 150 KS navodi 9,3 do 100 km/h, to i nije neki rezultat za tu konjazu, jer prakticno svi kompaktni konkurenti voze skoro sekundu brze. A to je jedno vrijeme bio najjaci motor u ponudi - izuzmes li GTA, koja je zbog potrosnje neprihvatljiva...

Sto se tice ubrzanja ne znam bas, ali sa sigurnoscu ti tvrdim da golf III gti 16-ke prasim redovno, a ako se ne varam proizvodjac je za isti deklarisao ubrzanje od 0-100 za 8.5 sec , isto tako golf V 2.0 tdi na otvorenom izgleda pateticno, ali bice da lazem posto je to svemoguci wv brand a oni su ipak najbolji, najljepsi i najbrzi ;)
 
Član
Aaaaa evo ga konacno, joj sto volim kad alfista zapne na alfu i ne da nikom ispred seba pa makar i ne bio u pravu :lol:
Samo uzivaj drug :cool:
 
Član
$hwabo je napisao(la):
yugic87 je napisao(la):
jesi druze ovu alfu kupio od Mikija ili Bojana iz Brckog ja mislim da su je oni vozali :icon_question:;)

Kupio od Bojana, jos malo pa ce jubilej (godina) kako je u mom vlasnistvu :lol:

Goja_kw je napisao(la):
I ja kaoo grom iz vedra neba nisam ni gledao kad je zadnji put kom :lol:
ali ne'a veze :lol:
A zna li iko drugi kako se krece potrosnja alfe 2.0 16V benzin naravno :lol:
:cool:

Sto se tice potrosnje na otvorenom je mozes spustiti na 7l, a gradske ne ide ispod 12-13 i to onako normalne voznje, a kad je stisces zna mi uzeti i preko 18:lol:
BTW potrosnju sam joj halalio u startu ipak je to alfa :cool:

VR6Boki je napisao(la):
Twin Spark su motori koji najvise trose kada se porede sa konkurencijom. Ja sam imao Alfu 155 1.7 TS, istim tempom kojim mi Saxo u gradu trosi 9,5 litara, ona je trosila 14. Bas kad sam je milio, znaci saltaj do 2500 o/min, tad sam uspjevao proci sa oko 10,5-11litara (al to se desilo samo 1, kad sam gledao koliko najmanje moze potrositi). A Zela, nije da ne ide, al Alfa za 147 2.0 sa 150 KS navodi 9,3 do 100 km/h, to i nije neki rezultat za tu konjazu, jer prakticno svi kompaktni konkurenti voze skoro sekundu brze. A to je jedno vrijeme bio najjaci motor u ponudi - izuzmes li GTA, koja je zbog potrosnje neprihvatljiva...

Sto se tice ubrzanja ne znam bas, ali sa sigurnoscu ti tvrdim da golf III gti 16-ke prasim redovno, a ako se ne varam proizvodjac je za isti deklarisao ubrzanje od 0-100 za 8.5 sec , isto tako golf V 2.0 tdi na otvorenom izgleda pateticno, ali bice da lazem posto je to svemoguci wv brand a oni su ipak najbolji, najljepsi i najbrzi ;)




:lol::cool::cool::cool:
 
Član
dumpors je napisao(la):
Aaaaa evo ga konacno, joj sto volim kad alfista zapne na alfu i ne da nikom ispred seba pa makar i ne bio u pravu :lol:
Samo uzivaj drug :cool:

Alfa 4 life:cool: Svakakvih prica sam se naslusao dok sam bio u fazi kupovine auta, tipa nemoj alfe ni za zivu glavu kvare se ne valjaju nista, skupi dijelovi i slicne nebuloze. Od kako sam uzeo tu istu ocrnjenu marku od strane nasih strucnjaka mogu samo reci da su to ljudi koji nemaju veze sa mozgom i takvi sebe nazivaju ljubiteljima auta. Da se nadovezem na prethodni post clana koji kaze kunkurencija nudi ovo nudi ono o kakvoj konkurenciji prica covjek ne bih znao, sto se tice Alfi ne znam bas da neko od konkurenata daje veoma pristojan paket opreme za osnovni model kao sto oni rade. Nemam apsolutno nista protiv ljubitelja drugih marki automobila, pa bi zamolio "kontradiktorne" ovome da puste nas alfiste da uzivamo u svojim ljubimcima:D
 
Član
$hwabo je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
Aaaaa evo ga konacno, joj sto volim kad alfista zapne na alfu i ne da nikom ispred seba pa makar i ne bio u pravu :lol:
Samo uzivaj drug :cool:

Alfa 4 life:cool: Svakakvih prica sam se naslusao dok sam bio u fazi kupovine auta, tipa nemoj alfe ni za zivu glavu kvare se ne valjaju nista, skupi dijelovi i slicne nebuloze. Od kako sam uzeo tu istu ocrnjenu marku od strane nasih strucnjaka mogu samo reci da su to ljudi koji nemaju veze sa mozgom i takvi sebe nazivaju ljubiteljima auta. Da se nadovezem na prethodni post clana koji kaze kunkurencija nudi ovo nudi ono o kakvoj konkurenciji prica covjek ne bih znao, sto se tice Alfi ne znam bas da neko od konkurenata daje veoma pristojan paket opreme za osnovni model kao sto oni rade. Nemam apsolutno nista protiv ljubitelja drugih marki automobila, pa bi zamolio "kontradiktorne" ovome da puste nas alfiste da uzivamo u svojim ljubimcima:D

Cini mi se da si malo cesce sad na forumu, pozdravljam.
Ma svako vozi ono sto zeli,samo sto neki zaista vole auto koji voze a drugi ga voze zato sto im je ispalo jeftino za kupiti ili sto im je neko rekao da je to dobro auto ili sto vole da ih se vidi u nekom autu itd.
Ja spadam u ove prve, i briga me sta drugi pricaju.
 
Član
Slucajno naletih na ovu sliku pa reko da podijelim sa vama:D uskoro ce biti nekih radova, pa ce leci nove slike ;)
 

Prilozi

  • 30592_401659786405_527391405_4753592_6903364_n.jpg
    30592_401659786405_527391405_4753592_6903364_n.jpg
    73,9 KB · Pregleda: 148
Top