Ako ne platim u roku 8 dana ??

Ako ne platim u roku 8 dana ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ljudi zaustavili su me presretaci i napisali mi kaznu od 200 km, za neregistrovan motor i ne posjedovanje vozacke dozvole za motor. Sta ce biti ako ne uplatim za 8 dana ??
 
Član
ako si potpisao nalog na licu mjesta onda kaznu mozes platit kad god hoces, nego kakav si motor vozio koliko ccm i jesul to bili strani papiri ?
 
Član
Jest Yamaha TZR 125 i to izgleda nikako, otisao samo da naspem gorivo. Papiri su svicarski sa placenom carinom, moze se reg. Rekao sam im da nisam ponio papire, i nisam. Dobri su neki mozda me i pustili ali uhvatise jos jednog s autom i nisam mogao da se jadam. Mogli su mi napisati i za ne nosenje dokumenata 80 ali nisu. Potpisao sam na licu mjesta. Valjda sam malo jace dao gas i primjetili me i za mnom. Dzaba je ljudi ne moze se ovako, ili vozi cist ili nemoj vozit.
 
BHT Ovisnik
ja mislim da nece ako je potpisao,ja imam 4 kazne sto nisam platio niti cu u skorije vrijeme,ne pise nigdje da ce biti skuplje,dok sam 2 kazne prije 2 dana platio jer mi je bila za parking i pise ima rok od 8 dana ili ce biti 20km skuplje,tako i za foto radar...kamata mislim da nema,samo to 20km na kaznu
 
Član
imam ja i 500KM kazni, no navodno postoji zastara neka nakon 5 godina tako da to cekam da istekne... a ako si potpisao ne vjerujem da ce ti ici kamate,a ni nekih 20KM sto je islo prije ako ne uplatis nakon tih 8 dana...
 
Član
Evo sta pise: Na osnovu clana 34. stav 1. Zakona okrivljenik-ca je duzan-a novcanu kaznu platiti u roku 8 dana od dana urucenja ovog prekrsajnog naloga, odnosno obavijestiti ovlasteni organ o prihvacanju sankcije ( stavljanjem potpisa ispod teksta "Priznajem odgovornosti.."). Novcanu kaznu uplatiti prilozenom uplatnicom. Placanjem novcane kazne okrivljeni ne moze kasnije odbijati odgovornost ili se zaliti na visinu kazne ili vrstu bilo koje sankcije.

bikeralex je napisao(la):
imam ja i 500KM kazni, no navodno postoji zastara neka nakon 5 godina tako da to cekam da istekne... a ako si potpisao ne vjerujem da ce ti ici kamate,a ni nekih 20KM sto je islo prije ako ne uplatis nakon tih 8 dana...

Aha, evo pise i to : Ako u naznacenom roku ne prihvati odgovornost ili ne zatrazi sudsko odlucivanje, smatrat ce se da je okrivljeni prihvatio odgovornost propustanjem i ovaj nalog ce postati konacan i izvrsan, a dodatna taksa u iznosu od 20 kmbiti ce dodata sumi koju vec duguje.
 
BHT Ovisnik
bikeralex je napisao(la):
imam ja i 500KM kazni, no navodno postoji zastara neka nakon 5 godina tako da to cekam da istekne... a ako si potpisao ne vjerujem da ce ti ici kamate,a ni nekih 20KM sto je islo prije ako ne uplatis nakon tih 8 dana...

sto se tice zastare,da ima za 5 godina...ali znas li u cemu je stos ? nesmijes u tom roku od 5 godina napraviti niti jedan prekrsaj,rođak mi radi u policiji i rece mi da je tako,tj. kao da i nema zastare :/
 
Član
CoL3 je napisao(la):
bikeralex je napisao(la):
imam ja i 500KM kazni, no navodno postoji zastara neka nakon 5 godina tako da to cekam da istekne... a ako si potpisao ne vjerujem da ce ti ici kamate,a ni nekih 20KM sto je islo prije ako ne uplatis nakon tih 8 dana...

sto se tice zastare,da ima za 5 godina...ali znas li u cemu je stos ? nesmijes u tom roku od 5 godina napraviti niti jedan prekrsaj,rođak mi radi u policiji i rece mi da je tako,tj. kao da i nema zastare :/

Haha, ne moze se drzava zafrkat, bar mi obicni gradjani.
 
Član
ako ne prihvatis odgovornost,imas pravo na zalbu u roku 8 dana,nakon toga kazna postaje vazeca i placas dodatnu taksu od 20km na iznos kazne ako ne platis u roku od 8 dana.
nije to nikakva kamata,ne raste i fiksno je na bilo koji iznos 20km.

posto si ti potpisao,dakle prihvatio odgovornost,neces placati dodatnu taksu,a kaznu ces morati platiti kad budes registrovao,prevodio ili sta vec.

to zastara i sl,zaboravite. toga vise nema.

:123:
 
Član
Mediteran je napisao(la):
ako ne prihvatis odgovornost,imas pravo na zalbu u roku 8 dana,nakon toga kazna postaje vazeca i placas dodatnu taksu od 20km na iznos kazne ako ne platis u roku od 8 dana.
nije to nikakva kamata,ne raste i fiksno je na bilo koji iznos 20km.

posto si ti potpisao,dakle prihvatio odgovornost,neces placati dodatnu taksu,a kaznu ces morati platiti kad budes registrovao,prevodio ili sta vec.

to zastara i sl,zaboravite. toga vise nema.

:123:

tacno ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top