Ajmo stručnjaci ! Kad auto najmanje troši ??

Ajmo stručnjaci ! Kad auto najmanje troši ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
poznata je prastara priča, a i svespecifikacije i tehnički podaci navode da je najmanja potrošnja na 90 km/h u 5.brzini
s druge strane mogu se čuti priče da je najmanja potrošnja pri što manjem broju obrtaja, dakle ovo je kontradiktorno jedno drugom,
jer kod mene konkretno u 5.brzini
pri 90 km/h motor je na 2.600 o/min
pri 70 km/h na 2.000 o/min
pri 60 km/h na 1.800 o/min

prema tome, da li će auto trošiti manje ako vozim na 90 km/h iako je tada 2.600
ili ću trošit manje pri 60 km/h jer je tada na malih 1.800 iako mislim da bi mogo spustiti i na 50 km/h gdje bi vjerovatno bilo 1.600 ali mislim da bi to već bilo mučenje za motor
 
pa najmanje ce trositi kad bi vozio na sto manjim obrtajima sto je moguce brze, jer ja sam to pratio na svom boardu, tj trenutnu potrosnju, recimo na 60km h i nekih 1500rpm trosi dosta vise nego na 2200rpm i 90kmh, iako kad ides sporije i na manjim rpm motor uzima manje goriva, ali je problem sto tad put traje duze i motor ce puno duze raditi da bi presao 100km i zato ce i potrositi vise. znam idem 100 i potrosnja pise 8, sto vise smanjivam brzinu sve potrosnja vise skace iako je auto na manje rpm i u istoj brzini.
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
pa najmanje ce trositi kad bi vozio na sto manjim obrtajima sto je moguce brze, jer ja sam to pratio na svom boardu, tj trenutnu potrosnju, recimo na 60km h i nekih 1500rpm trosi dosta vise nego na 2200rpm i 90kmh, iako kad ides sporije i na manjim rpm motor uzima manje goriva, ali je problem sto tad put traje duze i motor ce puno duze raditi da bi presao 100km i zato ce i potrositi vise. znam idem 100 i potrosnja pise 8, sto vise smanjivam brzinu sve potrosnja vise skace iako je auto na manje rpm i u istoj brzini.

:icon_eek:

:lol::lol::lol::lol::lol:

Veću glupost ne pročitah.
Čuj manje troši ako ideš brže.

Druže, auto će najmanje trošiti, za ovo što si napisao, kada ideš 60 na 1800 rpm.
Logično je da će više trošiti kad su veći obrtaji i kad ideš više.
Ne mogu da vjerujem kakva tema.:icon_twisted:
 
ajde majke ti izracunaj koliko ce dugo put od 100km trajat ako ides 60 a koliko ako ides 90?? vremenski, pa onda sracunaj koliko ce goriva uzimat na jednu minutu.

ja ti kazem sta mi board kaze i provjereno je istina, bitno je voziti brze na manjim obrtajima, meni kad idem 60 je daleko veca trenutna potrosnja nego na npr 80. eh sad naravno kad ides 90+ da se to puno povecava, gledajmo neke brzine 60-90.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top