Aj da mi malo pomognete :)

Aj da mi malo pomognete :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
HuKa je napisao(la):
Najbolje bi ti bilo da uzmes mazdu 3 MPS 2,3 Turbo 260 ks...... ona je brza od ST kolko hoces...ali je ona i skupa.... nisam siguran ali mislim da je oko 70000 KM al nisam siguran...Daki ti moze rec tacno kolko je to je njegov reon... Na tom autu nema nikaki prepravki sve je odradjeno sto se moglo uradit....Cipujes i to je to ;)



Tek sad vidjo post

2005670855890042242_rs.jpg


A evo malo i nasminkanih fotografije od mene :)

2004915456127524123_rs.jpg


2004927431755750672_rs.jpg


2004983142921044034_rs.jpg


2004910854920838209_rs.jpg
 
Legend
Znaci vrata/Konja/Cijena exportna u eurima(ali to te nezanima) i cijena u KMovima sa PDV, znaci cijena do registracije.
 
Član
Neuro je napisao(la):
:) ja sam ustvari htio da na ovom svom promijenim par stvari...
Svjetla, izduvni sistem, felge, da ga chipujem... al ne idi mi nikako od ruke...
Glupo bas, imam lovu, imam volju.. al ne ide :)
Onda sta da radim nego da uzmem drugi auto...

Ne kontam, u cemu je problem?

Ja imam Saxa VTS, 1.6 16V, dakle skoro ista masina kao u C2 VTS. Za taj motor nema sta se sve ne nudi, moj je chipovan, imam drugu ispusnu granu 4 u 2 u 1, od grane do kraja drugi auspuh i jos niz manjih "djidja". Sve to neko pravi, a ako imas para, onog cega nema kod nas, mozes naruciti preko ebaya...
 
Član
Pa Boki rekoh da je mozda do mene...
Ja jednostavno ne znam doci do ljudi koji to prave... i pare nisu problem...
btw kako si zadovoljan chipovanjem i ko ti je radio...
mozes i na private ako hoces...
 
Član
50.000KM, brr... to je puno love, ja bih nastavio tradiciju kupovine Citroena i uzeo tog C4 VTR, 2.0 177KS, ili dizelska opcija 2.0 138KS...
jos mislim da je u Citroenu trenutno neki popust, tako da bi mogao proci s mnogo nize od ovih navedenih 50.000KM...
 
Član
Neuro je napisao(la):
Pa Boki rekoh da je mozda do mene...
Ja jednostavno ne znam doci do ljudi koji to prave... i pare nisu problem...
btw kako si zadovoljan chipovanjem i ko ti je radio...
mozes i na private ako hoces...

Registruj se na http://www.french-cars.net
Forum je hrvatski i pisu iskljucivo o francuskim autima, tu mozes sve pitati za C2, ljudi ce ti reci gdje nabaviti, cijene i slicno. Nekoliko clanova ima C2 VTS tamo...

A moj VTS je chipovan u Italiji, chip se na atmosfercu ne isplati previse. Auto se ovako vise vrti (do 7800 o/min - no kad ga tako visoko vrtis, hoce i ulja popiti), reaguje ekstremno brzo na gas i ima nesto drugaciji zvuk (npr. kod saltanja, cim pustis gas, nesagoreno gorivo izbaci u auspuh i onda dobijes specificno "sistanje", nesto slicno zvuku blowoff ventila).

Umjesto na chip, mislim da ti je bolje uloziti pare na AirBox (daje 10-15 KS na Saxu VTS, ne znam za C2) i jos staviti drugi auspuh (zbog izgleda i zvuka), ispusnu granu ne trebas dirati, tvornicka je dobra (mada ove aftermarket (kao polirane) duze traju i ljepse izgledaju).

Mislim da ti je bezveze mjenjati auto samo zato jer taj ne mozes tunirati, jer ni sa drugim novim autima nije kod nas bolja stvar. Po gotovo sve moras ici u Hr.
 
Član
Evo dala mi je zena zeleno svjetlo za kupovinu al tek u novembru :)
s'tim sto je postavila svoje "uslove"...
tj. Mazda 3, Volvo c30 i jos je u kombinaciju ubacila Nissan Q... ne znam ni kako se kaze :)
 
Član
Sporting je napisao(la):
50.000KM, brr... to je puno love, ja bih nastavio tradiciju kupovine Citroena i uzeo tog C4 VTR, 2.0 177KS, ili dizelska opcija 2.0 138KS...
jos mislim da je u Citroenu trenutno neki popust, tako da bi mogao proci s mnogo nize od ovih navedenih 50.000KM...

Taj C4 je VTS, ne VTR :) i imam 2 problema vezano za Citroen...
Prvi je da je C4 VTS onaj C4 cupe... a meni se recimo vise svidja izgled obicnog C4... a drugi sto mislim da njihov opcija "staro za novo" nije bas po mom ukusu...
 
Član
Jel mi moze neko reci sta je ovo?
http://www.cituning.ltd.uk/ProductDetails.aspx?pid=27177
i ovo?
http://www.cituning.ltd.uk/ProductDetails.aspx?pid=27216
 
Član
Druže , čip nećeš osjetiti na atmosferskom motoru koliko ja znam. Bacanje para nije, ali tu razliku nećeš osjetiti u vožnji. Moja ti je preporuka da, ako hoćeš brže auto, jednostavno kupi drugo koje je brže fabrički od tog tvog. Jer ako ćeš se ti zahebavati, bacati para na tuning za male razlike u voznim karakteristikama bolje ti je rješenje promjeniti auto, tj kupiti brže.

Ja opet kažem Zoom-Zoom
 
Član
sve je to tako kako ti kazes... ali gdje je onda tome kraj :)
ok, ovaj imam godinu dana, uzet cu novi... pa cu za par mjeseci hjeti opet nesto drugo :)
mislim ok je to sto se mene tice ali je jako tesko objasniti mojoj zeni, zasto ja ustvari hocu da potrosim 50.000 :)

Zanam da sam dosadan ali ovako bi ja nesto... kupovao novi ili ne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top