Adrenalin-dokumentarni film o ilegalnim trkama u Nišu

Adrenalin-dokumentarni film o ilegalnim trkama u Nišu

Član
roki_actros je napisao(la):
Pa nije pametno ni da ide Seherzada, Opalo je lisce, Esmeralda i slicne safunjare pa ide sve to..Pa kad ide to smetlje nek ide i ovo...To je nekada bilo WOOV ganjati se po ulici, gasanja i sl. sada je to svakodnevnica, svaki klinac gasa, i stema bankine, bandere i sl. Svatko danas vozi, svatko ima auta, sve su gaseri, trkaci, stemaci i sl.

A jedino si ti raščipavač.:D

Ne znam kako nekim ljudima ovdje ne dosadi glumiti savjest i moral i ne znam ti ja šta. Ko ne voli malo gasa dodati, šta traži na auto forumu? Valjda ovaj forum predstavlja nešto malo više o automobilima, tj, automobili za nas ne treba da predstavljaju samo prevozna sredstva od tačke A do B. Bojite li se priznati da ponekad vozite brzo ili samo, eto, želite da drugi misle da ste "kao" odgovorni i ne znam ti ja šta već opet?
Ja prvi nisam normalan, volim voziti brže i znak ograničenja brzine mi skoro pa apsolutno ne predstavlja ništa na putu i kršim taj propis svjesno, ali isto tako smatram da je većina ograničenja van naselja besmislena.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Pa nije pametno ni da ide Seherzada, Opalo je lisce, Esmeralda i slicne safunjare pa ide sve to..Pa kad ide to smetlje nek ide i ovo...To je nekada bilo WOOV ganjati se po ulici, gasanja i sl. sada je to svakodnevnica, svaki klinac gasa, i stema bankine, bandere i sl. Svatko danas vozi, svatko ima auta, sve su gaseri, trkaci, stemaci i sl.

Pa problem i jest sto danas svaki klinac danas sjede za volan, "gasa, stema bankine, bandere i sl." pa su nam Crne hronike pune a mi zalimo za prijateljima koje izgubimo!
 
Radi takih poput tebe se i desavaju nesrece, sto ignoriraju znakove koje je odredio neko ko zna koja je svrha i zasto su tu stavljeni. A video je debilan i to krajnje... : )
 
Meni nije jasno ovde mnogo stvari ..

Niko ovde nije rekao da ne treba da se poštuju znakovi,normalno da treba,stavljeni su da upozoravaju i nisu bez razloga postaveljni . Normalno da se poštuju semafori,prednosti itd ,on je rekao da ne poštuje ograničenje brzine na nekim dijelovima puta koliko sam ja shvatio . Dalje,ako vam je video debilan,zaobiđite temu . Ja sam na video nalutao sasvim slučajno,i svidio mi se iz nekih moji razloga . Ako se vama ne sviđa ne morate ni da ga gledate . Dalje,ovde svi glumite koliko sam shvatio neke vozače koji poštuju ograničenja a u stvarnosti ne vjerujem da bilo koji to stvarno radi . Nije mi jasno samo zašto al' ajde . Dalje ( po ne znam koji put),što kažete da se divlja,i to je tačno,samo ne znam zašto je to toliko čudno,jer to se ne radi od juče već se radi godinama,i uvijek će se raditi. Neko žuri jer kasni,neko bez razloga,neko jer ga to čini srećnim a budala koji će divljat' konstanto,bez ijednog truna poštovanja prema drugim saučesnicima je uvijek bilo i uvijek će biti . .
 
@B.M.-Floyd ovdje ima mnogo toga sto su oni "debili" za vecinu.......

niko ne uzima u obzir koje su to godine bile, kako se zivjelo, sta je sve bilo, kakva je bila streat race scena........


u odnosu na godine kada je snimano i gdje je snimano, oni su vozali vrhunske masine, auta stara po godinu dvije, max 10..... koliko su danas stara ta ista auta i pokusava se divljati sa njima????


bilo kako bilo, video je jako dobar ;)
 
E pa upravo to . Napisao sam u prvom postu da je video snimljen početkom 90-ih . Tad street race scena nije ni postojala . Npr,u videu se jasno vidi ovaj narandžasti Corrado. Znači 90-92 godište odprilike,vjerovatno je G60 ili obični 1.8 ,to je za to vrijeme bilo POJAM AUTO ! Ili ova Calibra,Golf 3. I u to vrijeme 240 kmh po Nišu . Dođe mu sad kao da neko kupi Audi S8 i divlja po gradu . Imali su,mogli su. Bili su mladi i ludi,željni svega,brzine,adrenalina,osjećaja kao što su svi i bili i kao što će svi biti . Boli njega racku,nit' ima dijecu nit' ima ženu,nema nekih posebnih obaveza,radi ono što voli . Zato ne mogu da shvatim ovde neke što se ponašaju kao da su se rodili sa 35 godina i da su prošli sve i svašta i svega se nagledali i zasitili a ustvari je velika većina ovo i radila ako ne čak i gore . Aj sad opet raspalite po meni :D
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
E pa upravo to . Napisao sam u prvom postu da je video snimljen početkom 90-ih . Tad street race scena nije ni postojala . Npr,u videu se jasno vidi ovaj narandžasti Corrado. Znači 90-92 godište odprilike,vjerovatno je G60 ili obični 1.8 ,to je za to vrijeme bilo POJAM AUTO ! Ili ova Calibra,Golf 3. I u to vrijeme 240 kmh po Nišu . Dođe mu sad kao da neko kupi Audi S8 i divlja po gradu . Imali su,mogli su. Bili su mladi i ludi,željni svega,brzine,adrenalina,osjećaja kao što su svi i bili i kao što će svi biti . Boli njega racku,nit' ima dijecu nit' ima ženu,nema nekih posebnih obaveza,radi ono što voli . Zato ne mogu da shvatim ovde neke što se ponašaju kao da su se rodili sa 35 godina i da su prošli sve i svašta i svega se nagledali i zasitili a ustvari je velika većina ovo i radila ako ne čak i gore . Aj sad opet raspalite po meni :D

Nije toliko bitno ali si u prvom postu napisao da je video snimljen krajem 90-tih, kao što i jeste. Slažem se s većinom što pišeš, ok je video. A većina divlja s sličnim ili lošijim autima kakvi su ovdje u videu samo što nisu drugi nego 23-eći vlasnici:D
 
B.M - Floyd je napisao(la):
Meni nije jasno ovde mnogo stvari ..

Niko ovde nije rekao da ne treba da se poštuju znakovi,normalno da treba,stavljeni su da upozoravaju i nisu bez razloga postaveljni . Normalno da se poštuju semafori,prednosti itd ,on je rekao da ne poštuje ograničenje brzine na nekim dijelovima puta koliko sam ja shvatio . Dalje,ako vam je video debilan,zaobiđite temu . Ja sam na video nalutao sasvim slučajno,i svidio mi se iz nekih moji razloga . Ako se vama ne sviđa ne morate ni da ga gledate . Dalje,ovde svi glumite koliko sam shvatio neke vozače koji poštuju ograničenja a u stvarnosti ne vjerujem da bilo koji to stvarno radi . Nije mi jasno samo zašto al' ajde . Dalje ( po ne znam koji put),što kažete da se divlja,i to je tačno,samo ne znam zašto je to toliko čudno,jer to se ne radi od juče već se radi godinama,i uvijek će se raditi. Neko žuri jer kasni,neko bez razloga,neko jer ga to čini srećnim a budala koji će divljat' konstanto,bez ijednog truna poštovanja prema drugim saučesnicima je uvijek bilo i uvijek će biti . .

Ove dvije grupe vozaca mozes slobodno strpati u isiti kos, i jedan i drugi nemaju postovanja prema drugim ucesnicima, a i budalu vjerovatno to cini srecnim:lol: a ovi sto zure donekle imaju opravdanje:icon_smile:

Na osnovu cega si zakljucio da glumimo, i odkud znas da postujemo saobracajne propise. Ako smo iznjeli svoje misljenje da ovo nije uredu, ne znaci da vozimo ko babe, i postujemo ogranicenja. Ja prvi ne obracam puno paznju na ogranicenje, i ponekad vozim malo rizicnije sto zbog zurbe, sto budalasanja, i siguran sam da to nije u redu jer rizikujem sto svoj tako i tudji zivot. Jest da je misljenje ko paksu, svako ga ima, ali svako ima pravo da se izjasni, mada ovde uglavnom vlada "kud svi tu i mali Mujo", da se javilo jos nekoliko ljudi protiv ovoga, tako bi se zavrsila tema, nego jedan presjece kontra i onda svi "tako je". :icon_confused:

Ma samo pun gas, guraj u crveno, bolje klizi:lol::lol:
 
Član
Film glup do bola, sad ce se samo papanija nalozit pa ce i oni do prve bankine. Ovi kreteni na filmu pojma o voznji nemaju, a ni o zivotu. Kaze lik ne radi nista, fax ga ne zanima samo trke pa hadzo moj to kosta i gorivo i ulje i gume, onaj drugi kupio auto da ono njemu sluzi ako se hos trkat moras u njega ulagat sta ti mislis vozit 180 a pozadi dobos.
Vrijeme brzo leti ja sam fax prije 3 godine upiso fali mi jos par ispita i lagano u cetvrtu proletilo ko dlanom o dlan, ovi o zivotu pojma nemaju jedan dan ce samo zakovat u neku bankine i kraj price, nit oni imaju masine za trku nit znaju vozit onaj papak bi 300 vozio dje bi tolko vozio, ja iso 170 na autoputu trese se auto u meni govno umrlo nedo bog da sta izleti gotovo a oni voze po bulevaru toliko...
 
Član
Odlican prilog,odlicne snimke i kadrovi :cool: Neko gore rece da je ovo pocetak 90 ih,ovo je kraj 90 .Odlicno momci voze,volim urkivanje i to je u krvi kao sto kazu samo ne podrzavam ovo njihovo gradsko divljane,vise gotivim utrku po zavojitoj magistrali van naseljenog mjesta ;)
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Film glup do bola, sad ce se samo papanija nalozit pa ce i oni do prve bankine. Ovi kreteni na filmu pojma o voznji nemaju, a ni o zivotu. Kaze lik ne radi nista, fax ga ne zanima samo trke pa hadzo moj to kosta i gorivo i ulje i gume, onaj drugi kupio auto da ono njemu sluzi ako se hos trkat moras u njega ulagat sta ti mislis vozit 180 a pozadi dobos.
Vrijeme brzo leti ja sam fax prije 3 godine upiso fali mi jos par ispita i lagano u cetvrtu proletilo ko dlanom o dlan, ovi o zivotu pojma nemaju jedan dan ce samo zakovat u neku bankine i kraj price, nit oni imaju masine za trku nit znaju vozit onaj papak bi 300 vozio dje bi tolko vozio, ja iso 170 na autoputu trese se auto u meni go*no umrlo nedo bog da sta izleti gotovo a oni voze po bulevaru toliko...

Koja je to sklopocija bila, da se vec na toj brzini dezintegrira?
 
Izvinjvam se ,krajem 90-ih . Ne vrijedi se raspravljati,samo ću reći da ovi momci od mene imaju veliki respect za ovo . Radili su ono što ih je činilo srećnim i zadovoljnim .Niko ne uzima u obzir koje su to godine bile,poslijeratne godine i kako su se ti momci snalazili za dijelove . Govorite nešto za ove zimske gume,sve stoji,upravu ste,ali da li se neko zapitao kako je njemu bilo tad nabaviti tu jednu gumu ? Nije kao danas,još malo ćeš gumu moći kupiti i u pekari a kako je tad bilo ? Kako su se oni snalazili za ono što su voljeli . Trebalo je imati muda i puno sreće za ovako nešto ! Od mene ovi momci imaju puno poštovanje i ja bih ovo isto radio na njihovom mjestu ili danas kad bi mi se pružila prilika. Momci nisu imali nikakvih obaveza i radili su ono što su voljeli . "Za trku treba da budeš mnogo blesav i da znaš da voziš" .


<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/8mHnbiqV1TY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
al' najjaci su oni babini sinovi u Audijima, sjecam se prije par godina na Malti frajer Audijem udario u Golfa dvicu, i usput sjeb'o tramvajsku. Evo prije koji mjesec, isto babin sin u Audiju, bjez'o od murije i usput ubio covjeka koji je stajao na semaforu :icon_rolleyes:

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/dvije-osobe-poginule-u-sarajevskom-naselju-malta/100728001#1

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika/stravican-sudar-na-skenderiji-dvoje-povrijedjenih/120526118
 
Top