ADAC-ova TABLICA POUZDANOSTI VOZILA

ADAC-ova TABLICA POUZDANOSTI VOZILA

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovo nije relevantno

ADAC je njemacko auto moto klub, to je samo medju clanovima kluba takav omjer

jedini relevantan je TÜV, tj. tehnicki, jer ga skoro svako auto mora proci

u nekim zemljama, nisam siguran je li i u Njemackoj tako, novo auto do trece godine ide samo jednom na tüv, pa izmedju 3. i 5. godine samo jednom i onda nakon pete godine svake godine na tehnicki

previse je rupa da bi se to tacno ocijenilo, a prem atüvu je jedini relevantan mozda podatak za vozila starija od 5 godina jer ta auta svake godine imaju tehnicki pa oni iz toga izvode statistike.

ADAC je, hm, da se ne izrazavam, sjecate se Dacie i prevrtanja? Imaju oni tih bisera...
 
Član
Damir_ je napisao(la):
Ovo nije relevantno

ADAC je njemacko auto moto klub, to je samo medju clanovima kluba takav omjer

jedini relevantan je TÜV, tj. tehnicki, jer ga skoro svako auto mora proci

u nekim zemljama, nisam siguran je li i u Njemackoj tako, novo auto do trece godine ide samo jednom na tüv, pa izmedju 3. i 5. godine samo jednom i onda nakon pete godine svake godine na tehnicki

previse je rupa da bi se to tacno ocijenilo, a prem atüvu je jedini relevantan mozda podatak za vozila starija od 5 godina jer ta auta svake godine imaju tehnicki pa oni iz toga izvode statistike.

ADAC je, hm, da se ne izrazavam, sjecate se Dacie i prevrtanja? Imaju oni tih bisera...

Novo auto nakon tri godine, onda svake dvije da..

ja sam u ADAC klubu, kod zutih andjela kako ih tamo zovu. sto se servica za clanove tice u slucaju nezgode, kvara itd. mogu samo najbolje reci. naravno ima i tu crnih ovaca..

Pannenstatistik - Statistika kvarova
i je rijec o tome koja marka se najvise kvarila u tom periodu njihovog pracenja. kad ti je auto u kvaru neces ici na TÜV

ADAC je njemacki najveci i najjaci autoklub, poslije njega dolazi ACE Autoklub europa
 
Član
Znam ja odlicno ko su oni

rekao sam da se statistika odnosi samo na njihove clanove

za mene dovoljno da ne bude relevatno

nisam mislio da su losi kao klub, ali jednostavno, statistika nije relevantna
 
Član
RCat je napisao(la):

Ne, ne, nego tipicno njemacka politika

Inace nisam tip koji misli Zapad je raj a mi smo Pakao na zemlji, malo sam kritican prema Zapadu i znam da nisu oni cvjecke kako nasa raja mksli, pa tako i ADAC sa svojim testovima Dacie , pa sa malo vecom brzinom testirali one Kineze (koji i jesu smece, al mora Svabo malo dodati nesto) i tako to.

Takodje i ova tablica je cisto zavodjenje ljudi i manipuliranje ali potpuno legalno :) ljudi samo gledaju svoje clanove

Nemoj me pogresno shvatiti, nista protiv ADAC-a niti bilo koga, ja samokazem da je ova tabela nerelevantna za mene zbog navedenih razloga.

Lijep pozdrav,

Damir
 
Član
i jeste se zapad uzjebao!!!
"samo novo,samo novo!"
e sad da ih vidim u ovoj krizi...
testirace oni auta ispod *85...
golfa MK1 :lol:
 
Član
ljuboje je napisao(la):
i jeste se zapad uzjebao!!!
"samo novo,samo novo!"
e sad da ih vidim u ovoj krizi...
testirace oni auta ispod *85...
golfa MK1 :lol:

Abwrackprämie

to su uveli da bi se rijesili auta starijih od mislim 9 godina. odes, kupis novo auto, svoje staro odvezes na schrott, tamo dobijes potvrdu da si auto predao na limeno groblje i dobijes stim premiju od 2500 - 3000 eura. ne novcano, vec ide u cijenu novog.

no, ovi po autootpadima su sada u saradnji sa afrikancima npr. auta koja su u njemackoj odjavljena, njima se broj sasije prekuje i ta auta odose za afriku i ostale drzave. da bi to sve funkcioniralo - kako funkcionise normalno da imaju neke koruptne saradnje sa carinom itd.

lageri i placevi autootpada su pretrpani trenutno sa starim autima, takodjer i sa djelovima, na kojima ce ostati sjediti ako ovako nastavi i npr kadet D vise ne bude na cesti. ode sve u staro zeljezo..

Ne, ne, nego tipicno njemacka politika

Inace nisam tip koji misli Zapad je raj a mi smo Pakao na zemlji, malo sam kritican prema Zapadu i znam da nisu oni cvjecke kako nasa raja mksli,

:cool:;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top