ABS ne radi

ABS ne radi

Član
Radi se o golfu 3. Kocinice rade ali abs ne. Zna se desiti da ponekad kada stisnem kocinicu hoce "zakrcati" kao da grelji mi nesto kad stisnem kocinicu....... Sta bi moglo biti? A ABS koliko je da se popravi?
 
Član
superman je napisao(la):
Radi se o golfu 3. Kocinice rade ali abs ne. Zna se desiti da ponekad kada stisnem kocinicu hoce "zakrcati" kao da grelji mi nesto kad stisnem kocinicu....... Sta bi moglo biti? A ABS koliko je da se popravi?

Vjerovatno senzor, 15-20 KM...
 
Član
Jassmin je napisao(la):
superman je napisao(la):
Radi se o golfu 3. Kocinice rade ali abs ne. Zna se desiti da ponekad kada stisnem kocinicu hoce "zakrcati" kao da grelji mi nesto kad stisnem kocinicu....... Sta bi moglo biti? A ABS koliko je da se popravi?

Vjerovatno senzor, 15-20 KM...

Meni je otišao senzor na trici. Zavisno koji, cijene se kreću od 80-150 km:icon_rolleyes:
 
Član
Jel prijavljiva gresku, tj jel ti gori lapmica od ABS-a unutra, inace kad je do senzora lampica se upali...
Jedino sto ti mozes uciniti je izmjeriti otpor svakog senzora, i vidjet jel do njih, ako je do jednog od njih mozes i sam zamjeniti, ako nije onda bih ti preporucio da odvezes kod majstora, jer sa kocnicama se nije igrat...
 
Član
Gori lampica od ABS! Kako se to mijenja jel komplikovan proces???? Gdje imaju se nabaviti senzori???? I jel im bas tolika cijena kao sto zela rece od 80-150KM :icon_question: :icon_question: :icon_rolleyes:
 
Član
pa sve zavisi i gdje nadjes i koji je otisao ne mora ni biti senzor 100% ali je najvjerovatnije
 
Član
Odes na auto otpad i uzmes orginalni njemacki polovan, koji je ispravan za 20-ak km-ova i to je to, naravno ako utvrdis da je do Senzora, a imaju 4, provjeri otpor na svakom, pa vidi koji je zatajio... Inace ih nije komplikovano zamjeniti, vrlo jednostavno, al ako si vec laik u tom poslu, odvezi majstoru nece te mnogo izaci...
 
Član
Na kojem tocku osjetis da zvoni, ako imas kompresor vazduha skini tocak na kojem osjetis da zvoni .Ispusi,ocisti unutrasnji dio diska tj. onaj suplji. Jer moze biti da je se samo zaprljao senzor, a unutra se skuplja dosta prasine od disk plocica.
 
Član
Danas zamijenjen senzor. Ali unutar lampica upali se kad palim auto pa se ugasi :icon_question: :icon_question:
 
Top