A6 karavan 2.5 tdi quattro automatik, da ili ne?

A6 karavan 2.5 tdi quattro automatik, da ili ne?

zasto???

par poznanika ima upravo taj audi i nikakvih problema, naravno servis je skuplji!

ali na netu sam vidio da moze glava da te zaboli od njih.
 
Član
Sacekajte Zelu, on ce ti sve reci, on sve zna :lol:

Vidi, ako je ovaj model od 110kw od toga nista, bolje sebi kupi yugu, bit ces mirniji :cool:

Ako je onaj model od 132kw (ili ti ga 180KS) e to je stroj koji se nezaobilazi lahko ;)

Ovaj slabiji model pud je neki greski (pumpa, dizne, turbo)
 
Član
stari 2.5 tdi su bili prejaki a ti 99/00 godiste su se znali raspasti na 80 hiljada km ode im desna 3 klipa skroz
 
Član
ja sam imao 2.5TDi 110KW i pokvario se motor otišle klackalice bregasta i ventili i drš

ubacio sada 2004g 2.5TDI onaj od 132KW ali bez ostale opreme tako da imam 120KW, uglavnom mnogo tiši i bolji i zadovoljan sam stim...
 
Ako je onaj od 180cv kupi, ako je 150 zaobidji, jedino mozda uraditi ovo sto je Salle uradio, ali to moze izaci preskupo. Takodjer ne rece ti godinu, jer ako je mozda C4 A6 onda ga odmah kupi, meni je i dan danas zao sto ga nisam zadrzao, jedan od najkvalitetnijih auta ikad napravljenih;)
 
Član
Bježi od toga ,posebno još ako je Multitronic mjenjač ,ali pošto je Quatro vjerovatno je Tiptronic ,al svejedno ,loš motor do zla boga ,posebno do redizajna.Bregaste i klackalice se troše ko da su od sira,pumpa zna j*avat...
Uglavom ako hoćeš da budeš kućni prijatelj sa serviserima i da se viđate svaki dan ,uzmi to auto:lol::lol::lol:
Što kaže olensoner ,2.5TDI je odličan,ali samo u C4 seriji ,ali taj nema veze sa ovim u C5,pošto je to redni petak a u C5 V6.
Po meni je najbolja opcija je A6 2.4 V6 sa prednjim pogonom a dizel 1.9TDI PD 130KS .
 
Legend
I ja sam svojevremeno htio kupit isti auto, i na svu srecu nisam, kupi ga ovaj prijatelj..

Kod njega je 2003 god, presao cca 200 000, automatic-tiptronic , 110kW , nije quattro..

Sto se tice mehanike, ajd i nekako (moze se odrzavati) ali brate, motor i mjenjac su pokolj.. On ga je kupio prije nekih god dana, presao sa njim cca 30 000 i do sada je dao na "odrzavanje" preko 10 000km, pa sad ti skontaj jel ti se isplati uzimati takav auto.. (ne mora znacit da je svaki isti)..

Radjeno je:
bosch pumpa (reparacija kostala 800€)
dizne (600€)
lafete,kugle,krajnice 2x mjenjao sve (cca 500€)
ventilator klime (200€)
i pazi ovo
mjenjac (2500€)

ima tu jos dosta stvari.. koje su strasno skupe za ovaj auto..

luksuz jeste, ali nije za nas, Bosance ;)
 

MTR

Član
uuu Noke brate taj mjenjac je jeftin meni su trazili 3000 , inace V6 2,4 benzinjara imao ga prijatelj moj , na 30000 km ( kupljen nov ) riknula glava pa mu u ASA mjenjali motor komplet / garancija .
inace ti V6 kod Audija nemaju nesto slave , svi su chabakula
 
Top