A4 1.8T, 1.9TDi & mkIV 1.9 TDI

A4 1.8T, 1.9TDi & mkIV 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Audi A4 1.8T quattro

8 l na 100 km troši kad ga voziš skroz polako bez ubrzavanja i nekih većih brzina na otvorenom,
bolje rečeno ispod 9 l je sve penzionerska vožnja, a u gradu najmanje 12 i više, još kad uzmeš
u obzir da automatik troši više od manuelca na ovo još treba dodati 15-20% veću potrošnju.
motor je izuzetno dobar u visokim obrtajima, dok u manjim kao što neko reče vuče dosta sporije.
puno sreće sa autom pozz.
 
Super Moderator
RE: Audi A4 1.8T quattro

Koje godiste rece ?
prelijep je volio bi jednog ovakvog... i za 10 godina ce bit lijepo auto ;)
nemoj da ti smrdi kilometraza ima kod njih dosta i starijih auta a da su manje presli... cuvaju ih a to je 70 000 milja tj. skoro 120 000 kilometara...
evo da ti kazem odma da ti bude lakse u nas je prosjek na A4 20MPG... sad je jednom iso na malo duzi put pa prosjek stoji 22MPG pa izracunaj sam sebi
dizel je samo bolji po potrosnji al ovog je zabavno voziti kad se digne preko 4500 ;)
 
Član
RE: Audi A4 1.8T quattro

ja koliko znam on je automatik sa tiptronic mjenjacem to jest obadva, mislim da su sve A4 od 1998 pa ovamo takve,
 
Član
RE: Audi A4 1.8T quattro

mislio sam,zar noviji automatici ne troše manje od manuelnih mjenjaca?
jer valjda kompjuter bolje zna kad ce presaltati i optimizirati potrosnju.
 
Super Moderator
RE: Audi A4 1.8T quattro

lov2xlr8 je napisao(la):
mislio sam,zar noviji automatici ne troše manje od manuelnih mjenjaca?
jer valjda kompjuter bolje zna kad ce presaltati i optimizirati potrosnju.

do 2001 audi je koristio onaj stari tiptronic koji je bio poredan ovako P R N D 4 3 2 i pored D je bio tiptronic i ti mjenjaci su se jako puno kvarili a ako se ne moze reparirati onda nov kosta skoro 4000 eura i danas !
od 2001 koriste onaj noviji mjenjac P R N D S koji je dosta bolji al se do jedno 2003 godine i on cesto kvario... tek su od 2003-2004 ovi tiptronic mjenjaci malo usavrseniji i ne kvare se tako cesti (BMW i Mercedes imaju dosta izdrzljivije automate)
a trose vise cak i 2 litra... u mene A6 2.5TDI je trosio po 11 litara jer je bio tiptronic, a allroad je trosio od 15 pa na dalje dok bi sa manualom se potrosnja mogla jos spustit
kazu da ovi novi automatici poput DSG il onaj 7G tronic trose manje od manuala al hajd znaj... ja znam da ovi stari trose cak po 2 litra vise od manuala
 
Član
RE: Audi A4 1.8T quattro

Bogam' sve je to fino, al' treba sipat... jos je sve ni na nebu ni na zemlji...


Maloprije probam golfa mk4 TDI 110kW, cini mi se da mu audi ne moze pobjec ni milimetra...:D


I da, u servisu su rekli da ga NE MOGU servisirat', tako da ga mos' 'ebat...:icon_rolleyes:
 
Super Moderator
RE: Audi A4 1.8T quattro

srdjan014 je napisao(la):
Bogam' sve je to fino, al' treba sipat... jos je sve ni na nebu ni na zemlji...


Maloprije probam golfa mk4 TDI 110kW, cini mi se da mu audi ne moze pobjec ni milimetra...:D


I da, u servisu su rekli da ga NE MOGU servisirat', tako da ga mos' 'ebat...:icon_rolleyes:


Moze drug moze... samo mu izvuci maximum pa ces vidjeti kako dere guzove... ovaj sto smo mi imali ide otprilike ko golf 2.0tdi pa cak i bolje na vecim brzinama... eto da ti bude lakse bolje ide od 407 SW 2.2HDI :D

i ne moras ici u ovlasteni servis da ti prave auto... ima toliko dobrih majstora
recimo mi u travniku imamo jednog jako dobrog i prezauzet je moras se narucit kod njeg... smjesan je servis :D

i btw reci nam cijene tih auta lakse cemo ti pomoc oko izbora :D jer imam osjecaj da je dobro skup a moze se dosta jeftinije naci ;)
 
Član
RE: Audi A4 1.8T quattro

110kw , TDI ili je 1.8T ?

Uostalom sa tim Golfom ne mozesh fulit nikako samo pripazi i detaljno pregledaj turbinu :D
 
Član
RE: Audi A4 1.8T quattro

Sve je to preko ovog momka, kome je data kapara... :p

Golf ide k'o mutav...1.9 TDI...

Sad je i stari malo u frci :p, i mene pos'o stisno...al' mislim da je golf extra autic...


Golf je sa GTI opremom, prespreman je i unutra i vani...e'o koja slika... na putu na moje ime bi izasao oko 15000...mozda nesto manje...pres'o 160000 2002g.p. i tako... :icon_biggrin:



i da...audi je definitivno preskup, par kolega mi je reklo vec...na kraju, cijeni ga 19000, na USA tablama, nista nije placeno...
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

Audi je skup pravo...a i golf nije ono 100% najpovoljnije sto si mogao naci..ali je ko nov..vidi se sa slike...I sta si odlucio ????jesil uzeo golfa ??
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

Ma ja bi ovog golfa , ove "Santa Monica" felge su VRH !

I bash je jeftin ovaj golf s obzirom na motor,godinu i opremu :icon_biggrin:
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

DiAbLo je napisao(la):
Ma ja bi ovog golfa , ove "Santa Monica" felge su VRH !

I bash je jeftin ovaj golf s obzirom na motor,godinu i opremu :icon_biggrin:

Ja cu mu skinuti ove felge ;))) hehehe
 
Član
RE: A4 1.8T & mkIV 1.9 TDI

sta reci.... golf nista drugo.... s tim golfom se povazdan sjebajes kako dobro ide:D:D:D

i da.... za tog golfa su ipak malo dijelovi skupi skuplji polijepo od onog TDI
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top