402 Street Race Tuzla 2008

402 Street Race Tuzla 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

Dzina je napisao(la):
Kod kuce je najbolje, hehe

Vrijeme nije puno obecavalo,ali na kraju sve potaman. Malo takmicara, manje nego prosli put, ali mislim da je opet dobro. TST-Tuzla biljezi jos jedan pehar u svojim vitrinama (Senad Hodzic 3. mjesto S.C u dB natjecanju). pozz za svu raju i cestitke pobjednicima.

da da, jedan pehar i onda ste svi podvili rep i pobjegli kuci umjesto na poligon dje smo se bili dogovorili i potvrdjivali jos od samog dolaska.
 

Eko

Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

Edo dobre slike, pogotovo one nekolke s mojim autom, velika hvala :p
 
Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

sto je refleks cak i u slikanju, trece zuto na semaforu :icon_biggrin:

sr%20tuzla%202008%20095.jpg
 

Eko

Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

edo_16v je napisao(la):
sto je refleks cak i u slikanju, trece zuto na semaforu :icon_biggrin:

sr%20tuzla%202008%20095.jpg

Vidi se da si trkac , ovo je kad sam sam vozio da izmjerim vrijeme , pravo dobra slika
 
Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

U Živinicama je prethodni vikend održana još jedna street race trka, vožena na pisti Ciljuge. Dužina staze bila je 402 metra, a brojni ljubitelji četverotočkaša nisu propustili da posjete i ovu manifestaciju. Prve kvalifikacione vožnje startale su u podne, a nakon njih, automobili su podjeljeni u pet vremenskih klasa, od 13 do 17 sekundi.

Već i prve trke klase 17 bile su dovoljne da zagriju publiku. Najuspješniji takmičar klase 17 bio je Dženad Vrućak, za upravljačem Zastava Yuge. Iza sebe je ostavio i naizgled mnogo „opasnije“ konkurente, pa su drugo i treće mjesto pripali Denisu Kondi i Emiru Selimoviću. Nešto bržom klasom od 16 sekundi dominirao je Adin Pargan u Hondi Prelude. Slijedili su ga Amir Ramić i Zlatan Ibrović. Već izuzetno brzom klasom 15 dominirala je još jedna Honda, Integra Type-R kojom je vješto upravljao Dejan Marković. Najuspješnije ga je pratio Danijel Babić u Volkswagen Golfu, dok se trećim mjestom morao zadovoljiti Samir Oprašić u Hondi CRX. U klasi 14, na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeo se Emir Heljić iz Sarajeva, sa snažno prerađenom Hondom CRX. Ispod njega se plasirao Mladen Milovanović u Opel Calibri, dok su ostali konkurenti probili klasu i našli se u klasi od 13 sekundi. U najbržoj klasi je gotovo bez konkurencije bio Ben Marr, za upravljačem Westfielda. Drugo mjesto klase 13 pripalo je Dženanu Sirći u Volkswagen Polu.

U sklopu utrka ubrzanja, uvijek se održava i takmičenje u izboru najljepšeg automobila. Ovaj put konkurencija je bila brojna. Prvo mjesto u klasi malih vozila osvojio je Veko Muratčauš. Drugi je bio Novica Gajić sa Fiat Puntom, a treći Dane Raić i njegova Opel Tigra. U klasi velikih vozila i ovaj put ozbiljniju konkurenciju nije imao BMW serije 3 Madžida Jažića. Drugi je bio Nedim Tekać, a treći Elvis Turkušić sa Opel Astrom Cabrio. Posljednje takmičenje dB Race u glasnoći audio sistema, ovaj je put bilo i najzanimljivije. Radi dosta učesnika i mnogo jakih konkurenata, mjerenje decibela trajalo je tri sata. Ovom prilikom, mnogi su učesnici ostvarili svoje personalne rekorde. Street A klasom dominirao je Edin Avdić, u Street B najglasniji je bio Ersan Abdagić, dok je konkurenciju u Street C naprosto „pregazio“ Duško Marijanović, sa rezultatom od 155,8 decibela. U jedinoj preostaloj klasi „Open“, pehar za prvo mjesto odnio je Nogo Bekir...
 
Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

bilosto legenda si ziva hehehe svaka cast na ovoj kratkoj prici!!
 
Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

Dobra su i ova dva klipica, kod drugog vidi se da Cvrka se jedva kotrlja na 19-kama :D
Imas li jos kakvih?
 

Eko

Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

admir jahic je napisao(la):
Zar si EKO isao i u Tuzlu i kako prodje gore ;);)

Jesam buraz :D ... pisao sam vec negdje ali eo .. vozio finale 17 klase i probijem vise od pola secunde i upadnem u 16 klasu i onda u polu-finalu 16 klase napravim redlight i diskvalifikacija jbg ;)

Pozdrav
 
Član
RE: 402 Street Race Tuzla  2008

eo me :)
ma lose je bilo na 19kama,nisam imo kad stavit 16ke jer sam noc prije doso s mora i javili mi da ima sr i tak
elem extra bilo,barem meni slago gasove malo i tak,budalaso,a sto se tice sto je auto islo 17,3 izgleda da ljudi misle da sam ja doso da se trkam,i da to neshto furam...pa valjda bi stavio 16ke :)
 
Legend
lov2xlr8 je napisao(la):
eo me :)
ma lose je bilo na 19kama,nisam imo kad stavit 16ke jer sam noc prije doso s mora i javili mi da ima sr i tak
elem extra bilo,barem meni slago gasove malo i tak,budalaso,a sto se tice sto je auto islo 17,3 izgleda da ljudi misle da sam ja doso da se trkam,i da to neshto furam...pa valjda bi stavio 16ke :)

Prosle godine sam ja sa Audijem koji ima 50KS, vozio ovaj isti SR na 17" i imao vrijeme od 21 sec ili tako nesto slicno, mislis li da sam vozio na 14kama koje su standard imao 17 sec ??? :D heh
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top