402 Street Race Mostar 2009

402 Street Race Mostar 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dina je napisao(la):
pensa je napisao(la):
dina je napisao(la):
Sve kao i prosle godine ;)
Prošla godina je prošla.
Daj ti nama objasni,ako nije problem,kolika je uplata i nagradni fond ili reci ako imamo negdje drugo vidjet te informacije.

Naravno da nije problem, za utrku je 50KM, za style i dB je po 25KM. Ukupan iznoz startnine u disciplini se sabere i podijeli na broj klasa i tako se odredi nagrada za prvo mjesto.
Za sva tri mjesta u klasama obezbjeđeni su pehari i nagrade, stim da je samo za prvo mjesto novčana nagrada.

Što se tiče prijava, za one koji ne znaju, počinju u 9 sati a završavaju u 11. Tada slijedi i prve nezvanične kvalifikacije, trening te kasnije zvanične kvalifikacije, razvrstavanje po klasama i konačno utrka. U međuvremenu će se početi sa takmičenjem u dB-u i Style-u.

U slobodnom vremenu, pauzama, revijlno će nastupiti takmičari koji voze karting i Mini F1. To će ujedno biti i najava za event koji slijedi u nedjelju. Vozači kartinga će sa kartinzima izmjeriti svoje vrijeme na 402m, pokušati konkurisati nekim automobilma na crti itd itd.

DobroDošli!!!

GocaS6 je napisao(la):
Mislio sam da je "402 Street Race" zaštićeno ime gosp. Dasovića i Auto kluba GT :icon_question:

Nebitno mene zanima ova utrka kartinga, molio bih više info??

Karting trka će se održati u nedjelju ispred tržnog centra OBI, koji će taj dan biti zatvoren kako bi bio osposobljen parking za trku.
Ovo je druga karting trka (od 12 planiranih) ovogodišnjeg karting kupa na kojoj mogu učestvovat takmičari od 8 do 45 godina. Svi takmičari tj. kartinzi su podijeljeni u 5 klasa u zavisnosti od jačine motora kartinga i starosti takmičara.
Klase:

IA - 60 ccm Komer (8-14 god)
IB - 60 ccm Parila (8-14 god)
II A junior - 100 ccm (12-15 god)
III A senior - 100 ccm (od 15 god)
IV - 125 ccm (od 15 god)

Uz ovo ide i utrka Mini F1 koji ujedno predstavljaju šestu klasu.

Skica staze bit će objavljena početkom naredne sedmice na www.auto.ba.
Sve ostale detaljnije informacije možete pronaći u opštem i tehničkom pravilniku za Karting Kup na http://auto.ba/new/index.php?option=com_content&view=article&id=624:pravilnici-karting-cup-2009&catid=34:bh-auto-sport&Itemid=50


Trebale bi se povecati uplate od style-a,i mislim da je bolje da bude jedna klasa kao sto je bilo prosli put u Mostaru sto su momci iz kluba Hercegovine organizovali......i super su bile nagrade i novcane i nagrade sponzora...mozda i vi nesto na tom da poradite..pozz
 
nisi normalan kao se može rećemo moj golf tiborova škoda ili rećemo igijeva ibiza poredit sa madzidom rećemo ovim novim astrama i drugima autima koja su 2000 i dalje godišta a mi stara vozila kakva je tu realnost nikakva jer ni golf ni seat ni škoda nikad neće moć biti ravni tj nisu u rangu tih vozila i zato je smješno stvaljat sve u jednu jer mi iz male klase nikad nećemo imat šanse nigdje nažalost ove godine nisam dovršio auto za svoju klasu al iduće godine hoću i glupo je da se mješaju svi u jednu jer se automatski ubijaju stara vozila ne samo moje nego i sva ostala znači bacaš pare na prijave a auta 20 i nikad neće uć ni u prvih deset a kamoli drugo ili treće
 
Član
Ma jok sastavljati klase..., definitivno ostaviti malu i veliku klasu.., a ako se kojim slucajem desi da se nakupi auta onda razvrstati unutar klase po stylu.. Nigdje, pa ni ovdje nema smislati mjesati kruske i jabuke..
 
Član
i ja sam za to da se povecaju uplate al pod vise uslova,
da prvo nosi 70%
da drugo nosi 30%
i trece nagrade sponzora (ako ih ima) a ako nema makar vratit uplatu u vidu nagrade
ipak su to PRVA TRI MJESTA

ili nesto u fazonu napravit

SVEUKUPNO:
1. nagrada ( % uplata ) + pehar
2. nagrada ( % uplata ) + pehar
3. nagrada ( sponzor ) + pehar

INTERIJER:

EKSTERIJER:

IZBOR NATJECATELJA:

GLASOVI PUBLIKE:

BEST GERMAN STYLE:

BEST CLEAR LOOK:

BEST JAP STYLE:

BEST EURO STYLE:

LOWEST CAR:

BEST PAINT JOB:

BEST PRESENTATION:

BEST RACE LOOK:

Ako je to velik trosak nek odrze 3-4 STYLE takmicenja samo u toku godine u sklopu Street Race-a i zdravo, mislim da bi bilo kvalitetnije takmicenje i vise bi bilo zainteresovanih , sto takmicara sto posjetitelja styling-a.
I ovako se styling odradi kao tooootalna sporedna stvar Street Race Event-a.
 
IGY je napisao(la):
Kile u potpunosti se slazem sa tobom
i za klase i sve ostalo

dok oni pricaju o stylingu Igy odi zuri u sunce ili tako nesto :D :D
salim se , najbolje da ostane sve kako je bilo i prosle godine samo da se uplate za style povecaju , da se ja pitam stavio bi i po 50eura prijave treba malo gledati kako to ljudi u hrvatskoj rade , u karlovcu npr. kad je bio Međunarodni Opel Tuning Show samo ulaz je bio 11 eura
 
Član
Dado, Fabia i Ibiza su mlađe od Madžidovog BMW-a hehe

Kiletova ideja nije loša ali pod uslovom da bude dovoljno takmičara,kako to sve održati i odabrati najljepše auto za svaku kategoriju ako dođe 10ak auta,mislim da onda nema smisla..
 
Član
TAXI:
Trebale bi se povecati uplate od style-a,i mislim da je bolje da bude jedna klasa kao sto je bilo prosli put u Mostaru sto su momci iz kluba Hercegovine organizovali......i super su bile nagrade i novcane i nagrade sponzora...mozda i vi nesto na tom da poradite..pozz
[/quote]

I meni vise odgovara jedna klasa jer je veci fond nagrade al nisam pristalica toga zbog ostalih takmicara a u ostalom imamo Otvoreno Prvenstvo gdje smo svi zajedno u jednoj klasi pa ko voli nek izvoli;)
 

IGY

Član
ja nisam za jednu klasu
jer primjera radi
Veko koji radi auto iskljucivo za style, i promjenio je svaki detalj
Ervix takodze
Adnan audi bijeli

npr ta auta su skroz preradzena i mala su klasa, isto tako i moja ibiza npr je dosta preradzena ali nije toliko kao njihova auta tako da npr kad ne bi bilo dodatnih klasa ne bih ni imao motivacije za prijavljivanjem, ne kazem sad da se prijavljujem zbog pehara, nagrade i sl, ali svi mi volimo kad se na neki nacin nagradi nas trud
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top