308 1.6T

308 1.6T

Član
A koji je stari pezoov motor 1.6 vti?
Ma ako uzmemo poređenje 206 modela i 207 sa 1.6 motorom, nikakve veze nemaju i u 207 se već vidjelo da ima problema, ovim mislim na onaj od 88kW ako se dobro sjećam. Na njegovoj bazi mislim da je nastao ovaj 1.6T. Kolega je imao u 207, oko 40k je auto bilo prešlo kad je kupio i nije bio zadovoljan, imao je nekih problemčića, sjećam se jer je uvijek pominjao moj 1.6 iz 206 koliko nisam nikad problem imao, a kod njega malo, malo nešto. Za turbaka ne znam, moguće je da je i on naletio na govno pa mu se pogodilo tako.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Mana mu je sto je auto novije samim tim motor novije generacije koji ima turbo, dizne koje ne trpe lose gorivo, auto koje ima dosta senzora, mehanicare koji su ostali u 80 tim. Balkanci navikli na stara auta sipaj i vozi uradi mali servis kad se sjetis ili dok nesto ne zastopa od filtra ili se upali lampica od ulja svijecice se mjenjale kad auto trokira a grijaci kad nece da upali. Sad doslo vrijeme treba te neko vidit u dobrom autu i da komsije vide da ti imas novije auto, i sad ljudi potegnu za nekom ustedjevinom ili kreditom, naravno tu neki poznanik komsija ili prijatelj od prijatelja uvozi auta sa max kilometrazom 150k a pravo jeftina. I naravno kupi se to auto i kako se naviklo na staro auto krenu i prvi kvarovi pa se onda psuje kako su novija auta skupa za odrzavanje djelovi skupi nisu u rangu golfa 2 pa onda ide pljuvanje od strane majstora kako je to auto smece jer on vecinom nezna otkoniti kvar da sumiram. Ljudi kod nas uvoze grobove od auta sa ogromnim kilometrazom. Svak ce uzeti prije uzeti audija mercedesa bmwa i ostala auta sa malo jacim motorima i boljom opremom neko kod nas novu daciu skodu ili neko auto manje klase.
Off topic: prvi put se slazem s tobom
 
Član

Ovdje ja vidim da su im mana svijecice koje mogu 30k ako ima cip 20k, zna se desi da termostat dobro ne drzi pa auto se hladi nizbrdo, da lambda sonda ima zivotni vijek od 80-120k i jos hrpa gluposti. Da spaner na lancu zna popustiti pa pri hladnom autu lanac zna da zvoni. Znaci na svakom kupljenom autu sam promjenio termostat i tekucinu radi sebe to je trosak od nekih max 50KM, zatim svijecice svak normalan mjenja na 20k i to je troska od 20 do 60KM, lambda sonda u vecine auta na tim kilometrazi zna da zeza a moze i vise, na x auta lanac zna da zeza na kilometrazi 120-150k. Ja na svojoj corsi na kilometrazi od 190k sam sve nabrojano izmjenjao da kazem da je lose auto nije ja prezadovoljan njim vise sam nabrojane stvari radi sebe.
 
Član
Ma jašta , to su sve sitnice , taj je motor super , kao trigerova metla :)

Ne znam drug kakvo ti vidjenje imas u mene je ovaj drug presao sa tim autom 120k bez ikakvih problema znaci 190k je auto imao na satu kad ga je prodao. Gledajuci tako svaki motor ima neke mane ni jedan ne valja. Eto mozes li mi navesti jedan motor poslije 2008 god da nema nikakvih mana ni problema ?
 
Član
-iEx- uzmi sebi nesto mlađe ( mlađe od 8god) auto i da nije preslo vise od 120 000 km ako se brines sa nece sta otici. Posto ovdje u Svedskoj osiguranje pokriva troskove ako sta bude na motoru itako to osim potrosnji stvari kao kocnice i te stvari. Znaci auto starosti do 8godina ili 120 000 predeni kilometara tako je kod länsförsäkringar.
 
Član
Ne znam drug kakvo ti vidjenje imas u mene je ovaj drug presao sa tim autom 120k bez ikakvih problema znaci 190k je auto imao na satu kad ga je prodao. Gledajuci tako svaki motor ima neke mane ni jedan ne valja. Eto mozes li mi navesti jedan motor poslije 2008 god da nema nikakvih mana ni problema ?
Niko ne kaže da će se svaki raspasti ali da imaju priličan broj problema na velikom broju , a još simptomatičnije , vrlo mladih vozila ,meni je odmah alarm da ne riskiram svoju sreću.
Što se tiče ovog drugog , nikad nije ,niti će kad biti napravit takav motor , koji nema nikakvih mana , ali u svakom slučaju postoje dosta pouzdaniji motori od ove BMW/PSA nesreće.
A konkretno u ovom slučaju (308) HDi je jedini razumni izbor.
 
Top