2000/2001 VW Polo 1.4 TDi

2000/2001 VW Polo 1.4 TDi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav svima,

Trazim da kupim POLO 4 (6n2) pa me interesuju iskustva clanova sa motorima - tacnije, interesuje me pouzdanost motora 1.4 MPI i 1.4 TDi.

Zahvaljujem unaprijed na datim misljenjima.

PoloVW2001-1V.jpg
 
Član
Hvala druze.....nadam se da ce se jos neko javiti sa licnim iskustvima u vezi ovog motora. I ja licno, vise se naginjem prema ovom TDi nego MPI ali ipak je bolje saslusati tudja misljenja. tri put mjeri, jednom sijeci...jel tako :)
 
Član
Taj 1.4 tdi je smeće od motora. Nema s čime nije imao problema, jako problematičan motor.

Mnogo bolje ćeš proći sa benzincem;)
 
Član
ja imam 1,4 tdi i imao sam dosta problema. imao problem s glavom, dva puta mi crkavala po jedna dizna, imao problem sa servo uredjajem, jednostavno peh pa ajd. U biti auto jako ekonomican, fino ide stvarno, pravi gradski auto. Ako planiras da ga kupis dobro se skontaj za sta ti auto treba, ako zelis gradski auto koji je ekonomican tu se neces zajebat, ako mislis da s istim tim autom gasas okolo onda ga bolje zaobidji. Evo iz mog licnog primjera mozes dobro da se skontas, ako se pak odlucis na kupovinu majstor dobro nek pregleda auto, ako mozes negdje odvezi na dijagnostiku nek ti pregledaju dizne, trap nije kritican, samo ti je motor bitan
 
Član
sta te tacno zanima samo reci i ja cu ti odgovorit, ja sam samo glavu motora skidao 3 puta, znam motor rastavit zmireci cini mi se:lol:
najbolje bi ti bilo kad bi mogao uzeti onu noviju seriju pola, u novije serije taj 1.4tdi nema problema kao kod 6n2
auto je ekonomican vjeruj mi, kada bih sad pisao koliko trosi kada se normalno vozi vjerovatno bi se morao raspravljat s nekim,registracija nije skupa, ali brate kad te pukne neki kvar sve se te pare vrate, onda bolje da si ga dero pa makar znas zbog cega se nesto sjebalo. Vidim sad imaju ovi testovi za provjeru glave motora, to bih ti prvo preporucio da uradis, poslije toga dijagnostikom da se pregledaju dizne, jer dizne bas nisu jeftine, svaka kosta minimalno 200km polovna. Ja sam dva puta na dizne dao po 400km, jest da sam drugi puta to uradio u ovlastenom bosh servisu i nikad vise nikakvog problema nisam imao,evo i auto se danas normalno voza, stari je napravio s njim 20 000 od zadnje zamjene dizne,nikad problema nije imao, samo redovno mijenja ulje i to je to.
 
Član
Ja sam imao 1999 Polo 1.4 MPi i bio sam prezadovoljan - mislio sam da je ovaj 1.4 TDi nesto bolji ali izgleda da nije. Znaci ipak je bolje kupiti 1.4 benzinca od 55kw a znam sigurno necu pogrijesiti i ako uzmem 1.9 SDi. Ne treba mi brzina, treba mi pozdano auto da mogu zimi da vozim.

Hvala druze na savjetu.
 
Član
iskreno manje ce te glava bolit ako uzmes sdi. Ja sam odustao od ovog Pola, stari ga voza jer ja sebi hocu nesto drugo, a inace davno bi izasao iz mog dvorista, velika nesreca bogami. ja mislim da bi bolje prosao da sam kupio audija sa v6 motorom, nego ovaj troklipac. Ovaj auto je kod mene cini mi se sad treca godina, i vjeruj do sad sam ulupao para u motor da sam mogao kupit sta sam htio, al tako to ide, kontas sredit ces to i nece vise bit sranja,jest vraga. taman sredim jedno drugo se sjebe:icon_mad:
 
Član
Ubijedio si me :D

Sto se mene tice ova tema se moze i zatvoriti - dobio sam potrebno misljenje iz prve ruke!

HVALA!
 
Član
ja sam ti rekao ono sto sam ja dozivio, znaci nisam od onih koji po svaku cijenu hvale svoj auto, ja sam pojeo govno i dao 9000km za auto s tim motorom, ne moras i ti
jesam ja dobio highline opremu za taj model, al jebo to kad motor nije siguran, znaci okreni se necemu drugom:cool:
 
Član
1.4 mpi daleko bolji motor, jest da trosi vise za litar dva, al se ne kvari tako kao 1.4 TDI...
kod MPI motora ti je lanac, tako da ti je veliki servis jeftiniji ;)

a ako nađeš 1.9 SDI motor onda si ko na konju, al cisto sumnjam da u njima ima 1.9 motor, ima 1.7 SDI s kojim isto tako neces bit sretan
 
Član
Svaka cast.....

Dzeniii - Naravno da ih ima sa 1.9 SDi motorima (PIK) - i najvjerovatnije cu takav da kupim - mada ima i ovih 1.4 MPi sa razlicitm snagama - ima ih po 44 i po 55 KW....ali 1.9 SDi zasigurno....i mislim da 1.7 SDI je ugradjivan u modele prije 2000 god (mada nisam siguran).

Jos samo jedno bih upitao ArminM - vecina Pola dolazi sa manje-vise istom opremom. Eh sad, sta tacno znaci Highline kod Pola?

Maglenke? Klimatronik? 4 elekto podizaca stakala? Koza? Grijana sjedista?

Ni na jednom ja ne vidjeh da se pozadi elektricno otvaraju i zatvaraju prozori.

Sta tvoj Polo ima sto drugi nemaju i na sto treba obracati paznju?

Hvala na iskrenosti.
 
Član
Nemas ni na jednom modelu 4xelektro prozore. Imao sam negdje onu knjigu gdje je bilo fino oznaceno koja je oprema spadala u highline tih modela, ali ne znam sad gdje je to, bilo je u pdf formatu

uglavnom ono sto moj ima jeste profilisana sjedista,klima, prednji podizaci prozora,elektro pomjeranje retrovizora,abs, automatski esp,4x airbag, diskovi na svim tockovima,alu felge, maglenke. grijanje sjedista nemas ni kod jednog modela, jedino na gti-u

ne znam jesam li sta zaboravio, uglavnom pitaj sta te zanima

a sto se tice sdi motora, svi modeli 6n2 su dolazili sa 1.9 sdi motorom, cak i model 6n samo ne znam od koje godine, nije me to bas zanimalo. Uglavnom znaci sdi nemas 1.7, i nemas brigu;)

evo jedini na Pik-u koji je kao moj, identican http://www.pik.ba/artikal/4168109/vw-polo-6n2-1-4-tdi/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top