17-ke gume za mk4,, kupljene gume,,potreban savjet oko distancera 3str.

17-ke gume za mk4,, kupljene gume,,potreban savjet oko distancera 3str.

RE: 17-ke gume za mk4,, sirina???

nisam vidio, ma ne bi to valjalo, prvo zbog udobnosti, a drugo mislim
da je 40 profil vec za malo vece felge,, nista trazicu 215 45,, samo da sutra vidim za felge;)

po ovome kalkulatoru ispade najmanja razlika sa 225 45
 
Član
RE: 17-ke gume za mk4,, sirina???

i ja sam mislio prije na 45 profil ali nije zgoreg ni 40 zavisi sta cojk hoce...sat ionako laze , tako da bi tad mozda bio tacniji , zavisi dal krade ili dodaje :cool:
 
Član
RE: 17-ke gume za mk4,, sirina???

ma de ba mani se price otima se auto sa 225 gumama vozim 4 godine na 225 35 19 nit spure zezaju nit se sta pojebalo na trapu,a presao 100 hiljada km,od tog na 19kama nekih 70 sigurno.
jednu sezonu na 8j felgama a tri sezone na 8.5j,stavi istu sirinu ;) i obavezno uzmi gume koje imaju stitnik za rub felge
 
RE: 17-ke gume za mk4,, sirina???

lov2xlr8 mudro zboris,, ne stavljam ja sad neke ogromne felge da ce mi nesto uticati na ponasanje auta,,
jedino poboljsava stabilnost,, zbog toga mozda nazad stavim malo sire,, a sto se ocitavanja brzine tice mislim da
je zanemarljivo,, mozda na 100 kmh 2,3 fule,, sta je to,, nista strasno na gti'jevima su dolazile 17ke santa monica felge
dsamo ne znam sa kojim tacno gumama
 
Član
RE: 17-ke gume za mk4,, sirina???

meni laze 3-4km/h mjereno na 240 200 itd... znaci nista....
dolazile su na 225 45 17 ja misilm,ali to ti bar nije tesko proguglati

pa svako novije vece auto dodje na 225icama
 
Član
RE: 17-ke gume za mk4,, sirina???

brate pusti se raznih pametovanja, standardna dimenzija za tvoj auto i 17ke felge je 225 45 17 i to je inače standardna dimenzija i nju ćeš najlakše i nači ako budeš uzimao polovne
kod mene su bile te gume i auto mi se savršeno ponašao, ovo što pričaju o nekim otimanjima meni je apsolutna nepoznanica, dobar i ispravan ovjes na 225 ima da leži kooo pegla vjeruj mi
a što se tiče različitih dimenzija naprijed i nazad ni to ti ne bih preporučio ako imaš ESP, pošto on to zna registrovati kao neku grešku i onda ti pali lampicu ESP-a, odnosno ne radi ti ESP

sretno kako god odlučiš, ali iz ličnog iskustva ti govorim 225 je najbolja, a ti uvijek distancerima možeš popuniti možda malo nazad ako ti bude trebalo
 
RE: 17-ke gume za mk4,, sirina???

ma tako i kalkulator kaze 225 45 17 dodje identicno 205 55 16, hvala svima na pomoci:cool::cool:
alezanje mora bolje biti:123:
 
RE: 17-ke gume za mk4,, kupljene gume,,potreban savjet oko distancera

uzete su 225 45 17 gume,, bice isto i naprijed i nazad,,
sad jedno pitanje koje distancere da uzmem,, nazad sam mislio 2, ili 2,5cm
a naprijed 0,5cm manje od zadnjih:icon_question: sta mislite
 
Top