16kg protok zraka BMW MAF senzor jel to normalno?

16kg protok zraka BMW MAF senzor jel to normalno?

Član
U pitanju je bmw M54 3.0i i trosi auto 17litara benzina nekad i vise,bio u Tomicu auto nema greske..bio kod majstora jednog na dijagnostici,pregledali sve,vanosi dobro uzubljeni,a maf senzor ocitava da prolazi 16kg zraka..da li je to normalno,sumnjamo sad na njega (MAF senzor) mada ga neocitava kao gresku ili sl.
 
Član
Isključi ga, vozi tako i vidi da li se situacija popravlja. Iako kada MAF nije dobar auto ne vuče kao što bi trebalo.
 
Član
Ma neznam dali vuce kako treba,nedavno sam ga i kupio i uvijek mi je puno trosio,vuce on fino,bar mislim..kaze ovaj majstor da je moguce da je senzor ispravan ali da pravi pogresnu smjesu,da neocitava dobro,da je neka kopija ili da neodgovara za ovaj motor..neznam. A mogu probati i to nije problem. :123:
 
Član
To ti je najbezbolnije. Čim ga isključiš ecu automatski ide na tvorničke postavke, koje variraju i nisu baš točne. Al ako je maf kriv osjetiti ćeš razliku;)

http://www.youtube.com/watch?v=wwnIV1iYw4I

Samo ištekaš i provozaš
 
Član
i ja mislim da je do MAFa upalis auto istekas maf ako promjeni rad nije do mafa ako radi isto znaci da je maf ili crko ili zapljan, maf se moze fino ocititi sprejom za ciscenje karburatora imas abro 5-6km, e sad je druga stvar mozda je maf mijenjen pa nije stavljen originalni i daje nepravilne podatke a samim tim je potrosnja i rad totalno drugaciji.
 
Član
sad sam malo po netu googlo i u vecini slucajeva se zaprlja,ali svi isticu da se nesmije cistiti sprejom za karburatore nego contact sprejom ili namjenski za to,negde sam procitao da ima i na INA-i uzeti..probat cu to pa vidjecu.:icon_rolleyes:
 
Super Moderator
Probaj pa ces jos gore napraviti. Koliko god taj maf izgledao bezvezno, sa njim se nije igrati. To su auta stara 10 godina i sad nesto kad dirnes samo mozes pokvariti. Znam ja tako raje koja je na autima skidala maf kao radi preventive da ociste i onda 200 KM za novi
 
Član
Na protokomjeru imas broj... probaj izguglat i vidi jel to taj odgovarajuci za tvoj motor.. moguce da je neko stavio od nekog drugog motora, iako su izgledom isti
 
Član
15mjpk6.jpg


Ma vjeruj da moze s Abrom ja sam kupio i kontak sprej 20km platio u liscu nista smece kad sam ovi odradio preporodilo se auto.
 
Član
Ovaj sprej druze sto si stavio nije za MAF, nego za usise, leptire gasa i slicne cudotvorine zaprljane uljem i mastima, a ne kao MAF, koji na sebi ima nit, zicu, koju ne mozes sa njjime ocistiti, a ni sa cime da je dobro uradjeno, kada MAF ode trazi drugi, i to originalni a ne zamjenski ;)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Ovaj sprej druze sto si stavio nije za MAF, nego za usise, leptire gasa i slicne cudotvorine zaprljane uljem i mastima, a ne kao MAF, koji na sebi ima nit, zicu, koju ne mozes sa njjime ocistiti, a ni sa cime da je dobro uradjeno, kada MAF ode trazi drugi, i to originalni a ne zamjenski ;)

Maf moze biti ili mrtav ili zaprljan sprej sluzi da ocisti prljavstinu sa senzora ? ako je ima, kontak sprej koji pominju je isto ovo s njim isto cisti prljavstinu sa MAFa nista vise nista manje ako poslje ciscenja nema nikakvih poboljsanj onda je definitivno UMRO i da naravno samo ORIGINALNI nista ono smece zamjensko
 
Top