15" woofer VS Honda CRX

15" woofer VS Honda CRX

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Edo ne pricaj gluposti.

i zaboravio sam napisati za kablove

razlika u kablovima se cuje i teze je zabiljeziti promjenu instrumentima nego uhom. naravno ako je oprema entry level onda je i teze cuti razliku.
 
Član
Hvala na detaljnom obavjestenju faris a onda cu da nadjem vlaknasto nesto ali na pravu za zvucnike moram cekati jer je u Bijeljini nema za kupiti ili ja bar ne znam da ima a ovo mi covek slucajno iskopa iz garaze pa rekoh ako je zvucna izolacija a jeste, i ako je on koristio za krov onda bi mogla i u kutiju ali eto postujem iskustvo uvjek pa cu sacekati cebe :) da mi dodje.

I samo jedna primjedba Faris, ne znam mnogo oko klasa ali sam pitao upravo zato, kod D klase vidim obicno manje izoblicenje i trebalo bi da su efikasnija pojacala sto po meni znaci da vise struje potrose na pojacavanje nego na isijavanje toplote za razliku od A i B ali ajde mozda to nije mjerilo kvaliteta niti treba da me zanima i ako ti kazes da AB bolje svira onda cu da to i prihvatim i probam. U ostalom i ovo sad sto imam ne znam ni koja je klasa, evo sad sam gledao i nadjoh jos neke karakteristike ali mi ne ide u glavu sto ovako slabo svira, moram uzet drugo da probam.

Max output: 900 W
max power: 4 x 225 W + 600 W at 4 O
bridged Power: 2 x 450 W + 600 W at 4 O
RMS power: 4 x 125 W + 330 W 2 O
RMS power: 4 x 80 W + 200 W at 4 O

low pass filter: 40 Hz - 150 Hz
filter górnoprzepustowy: 80 Hz - 1200 Hz
Frequency: 5 Hz - 50,000 Hz
S / N : 100 dB voltage 12 V DC

I jel moguce da ovo cudo trazi 30 kvadrata kabal ?????????? Ako jeste nisam ni sanjao al to mi je problem onda.
 
Član
ups pardon, ja se zezno malo gor za spuzvu :icon_rolleyes: ... ja mislio to ono piramidalno sranje nisam bog zna puno ni obraco paznje ... nadam se da mi je oprosteno ljudski je valjda grjesit ;) ...
 
Član
jeste a taman sam milio da sam naso sta treba a inace sam trazio piramidalnu spuzvu ali mogu samo da narucim rolnu od kojih stotinjak metara :(
 
Član
Ja ne shvatam samo jednu stvar tu NIKAKO.
Sve ama bas SVE ti stoji na dohvat ruke i moze se odradit sto se bezveze bakces glupostima, ako nista vidi sa DARKOM neka ti on pomogne ako mislis da ti ja zlo zelim.
A ako nista vidis sta ti ljudi ovde govore
 
Član
imam ti ja vune ak mislis da ti treba, u zivinicama mi je al mogu ti to ponjet ovdje u tz ti samo naleti po to ...
 
Član
Moze ovcija zeko :):):)

Ne mislim Davore, naprotiv svaka tebi cast i hvala na pomoci, vidjecemo se u doboju pa cemo jos po tvom vidjet i skopcat na tvog kenwooda cisto da cujem razliku, moze ?

A eddo moze ponesi vunu ako imas a ja kad budem kroz tuzlu javim ti se, a to ce da bude za dva vikenda najvjerovatnije sad cu ga ovako sklopiti da vidim kako svira.

Svima hvala al ja ipak nemam kes da kazem ocu ovo ono i sklopim i zadovoljan nego pokusavam najbolje moguce od ovog sto imam.
 
Član
ja te razumijem to spram kesa da radis najbolje sto mozes jer sam i sam takav samo sto ima nekih koji to ne razumiju, za njih je to veca sila :D ... eno ti gore iznad imas moja 2 broja, kad budes trebo dolazit, posalji sms il nazovi dan dva ranije da ja to ponesem da mi ne stoji sad bezze kod kuce nemam gdje sa tim ;) ...
 
Član
ovcija je najbolja da vidisa kako ima dubooooooooooook bassssss
koliko mi se cini DAvorov kenwood je otisao
 
Član
Pa mora davor imat nesto fino u autu :) takav je, ne bi on bez musike ni dan :) tako da sta god ima bolje je od moje vjerovatno pa cemo pokopcat malo kablove da vidimo.

A evo opet update, sastavio sam kutiju sa onom spuzvom iz proslih postova, i mogu vam reci da sam se iznenadio rezultatom, mozda hoce biti jos bolje sa ovcijom ili audio vunom probacemo obe :):):) ali sam dobio zeljeni rezultat, kad odvrnem u kuci ne moze se skontati odakle bas dolazi, tako da sutra ga trpam u auto zajedno za pravim RCA kablom pa cu se javiti za rezultatima.
 
Član
Ma nema frke druze cackacemo malo.
A pusti ti zeku on malo prica gluposti on bi ovcu ubaio u kutiju (da zna kako) :lol::lol::lol:
 
Član
AB ili D klasa je stvar ukusa kada je u pitanju karakter zvuka. sto se glasnoce tice D klasa je logican izbor.

struje nikad dosta. ako stvarno ima te wate sto si napisao 35mm2 moras imati da bi radilo korektno.

sto se spuzve tice ok je ta koju imas da ubijes nesto od nezeljenih "zvukova". inace spuzve sa zatvorenim celijama se koriste kod izolacije auta. to ti je zapravo ispod tepiha u manje vise svakom autu. sto deblje to bolje. ali ta spuzva izoluje zvukove kotrljanja tockova i sl. sto je po frekvenciji daleko iznad podrucija suba. zato i nije neka sreca, jos na to oduzima volumen kutije sto rezultira da ti sub svira plice. svakako je dobro imati nesto piramidalnog oblika da ubije nezeljene refleksije od zidova kutije. ako materijal koji mozes koristiti je vatelin. bilo koja tapetarska radnja ga mora imati. takoder vuna nije zajebancija radi fakat. ovcija sirova je idealna. nema recepta koliko trebas staviti nego se poigraj sa kolicinom i slusaj. usi ce ti reci sta je bolje.

takoder pogledaj po prodavnicama kompjutera znaju maticne ploce dolazit u piramidalnoj spuzvi :) to inace se baca kao smece a moze posluziti.
 
Član
Hvala Faris, bavim se racunarima i to sam prvo pokusao i nasao sam od jedne ploce :):):)

Za ovciju ne znam, al sam mislio da je zajebancija, za ovaj materijal sto imam pise da je prije svega termo izolator ali da ima i karakteristike zvucnog izolatora 23dB(A) sta god to znacilo u zvucnu izolaciju se bas i ne razumijem kad dodje do mjerenja. Ali recimo za kucu sam pravio kompresiju za nekim noname 8" zvucnikom i u nedostatku vune ili neceg sam nagurao unutra sve krpa i gluposti koje mi majka htjela baciti, normalno malo je veca kutija bila pa kad sam to sve tako nagurao unutra punu kutiju, niti ja niti bilo ko ko je cuo taj zvucnik nije vjerovao.

A ako si cuo a jesi vjerovatno efekat o kom pricam, da se bas ne moze odrediti odakle dolazi u prostoriji i da se cini da svira iz satelita, onda znas o cemu pricam i to bi trebalo znaciti da kutija valja.

E sad u autu jeste totalno druga prica i svakako cu probati ili zpuzvu ili vunu neku pa makar i ovciju :) od zeke. Ali ako bude i blizu ovaj rezultat kao u sobi bicu vise nego zadovoljan.

Pojacalo ***** li ga tako mu pise u karakteristikama, sad su mi i pluc i masa 2x10 kvadrata spojeni na kondenzatore (3 komada) izvadjene iz ispravljaca neke radio stanice a imaju oko 0.3 F zajedno i bolje je nego bez njih.

A sta me zanima recimo da uzmemo da mi je sad to 20 kvadrata malo a izgleda jeste, koje su tacno posledice tankih napojnih kablova, mislim nagadjam ja svasta i probam ali nikad ne uspijem reci evo to se desava to je do kablova sigurno 100% da li se sve svodi na stavi ovo stavi ono, vidi, probaj cackaj i napravices ili postoji neki tacno odredjen pokazatelj tankog napojnog ili loseg RCA kabla naprimer?

Eh da i da li 35 kvadrata treba da je i preko kondezatora i od njega do pojacala ili od njega moze tanji do pojacala sto je kod mene stvar od kondenzatora mi je 10 do pojacala a do kondenzatora dolazi dva po deset sa plusa akumulatora i 2 po 10 sa sasije. Jednostavno nisam znao kako da uguram toliko debeo kabal ni u kondenzatore ni u pojacalo a nemam bas toliko jaku lemilicu da stavim zabice a ako ne zalemim samo ce da korozira. A i nisam nasao zabice koje imaju presjek od 20 ili 30 kvadrata tako da eto opet tu stanjim kabal ako stavim na kraj tolikog kabla neku plocicu-zabicu koja je milimetar debela i 5 siroka to mi ga dodje 2.5 kvadratnih milimetara ako sam u pravu opet kroz nju ne moze proci toliko struje ili to nije bitno kao i ostale sitnice koje mi ovih dana padaju na pamet.

Davor_ je napisao(la):
Ma nema frke druze cackacemo malo.
A pusti ti zeku on malo prica gluposti on bi ovcu ubaio u kutiju (da zna kako) :lol::lol::lol:

Pa mozda i ima nesto u toj ovci, culo bi se sve boom beeeee, booom beeee..... produzeni bas, ovca bi nadoknadila frekvencije koje sub ne moze da svira jos da joj neko zvonce stavimo oko glave dobili bi i visoke tonove, to bi bio idealan zvucnik

:lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top