10 Stvari koji ubrzavaju vase auto

10 Stvari koji ubrzavaju vase auto

Član
ZELA GTI je napisao(la):
To sam radio, skinuo 65 kila;) Ali je auto pomalo izgubilo na praktičnosti, preko noći je postalo dvosjed:D

Sa jednom stavkom se ne slažem, skidanje lonaca ispuha. A šta ćemo s dinamikom fluida?:D Često izgubiš snagu umjesto da je dobiješ;)

Jaoooo pa unistio si motor...Fabrika je motor mapirala na orginalnu tezinu a ti si ga olaksao za 65 ks i oterecenje vise nije bilo kao fabricko zbog manje tezine.
Jaaaaoooo kakva nepromisljenja greska,tamo se kunes u apsolutnost fabrickih mapa a sam izlazis iz toga okvira i jos ako si skinuo lonac e tek onda ti je motor nastradao jer i sam znas da to skracuje vijek motora za 88 % u kombinaciji sa smanjenom tezinom.

Toliki strucanjci svijeta i inzinjeri su motor podesavali za orginalnu tezinu a ti ih prevario,joj joj opasan ti si ti ZELA...
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
To sam radio, skinuo 65 kila;) Ali je auto pomalo izgubilo na praktičnosti, preko noći je postalo dvosjed:D

Sa jednom stavkom se ne slažem, skidanje lonaca ispuha. A šta ćemo s dinamikom fluida?:D Često izgubiš snagu umjesto da je dobiješ;)

Jaoooo pa unistio si motor...Fabrika je motor mapirala na orginalnu tezinu a ti si ga olaksao za 65 ks i oterecenje vise nije bilo kao fabricko zbog manje tezine.
Jaaaaoooo kakva nepromisljenja greska,tamo se kunes u apsolutnost fabrickih mapa a sam izlazis iz toga okvira i jos ako si skinuo lonac e tek onda ti je motor nastradao jer i sam znas da to skracuje vijek motora za 88 % u kombinaciji sa smanjenom tezinom.

Toliki strucanjci svijeta i inzinjeri su motor podesavali za orginalnu tezinu a ti ih prevario,joj joj opasan ti si ti ZELA...

Srđane pa ti znaš i da se zayebaješ :lol::lol:
 
Član
ozbiljan sam totalno :icon_biggrin:

tezina vozila bitno utice na parametre i karakteristike mapa i sigurno da je naruseno fabricko podesavanje mapa.

A kako po tebi sve sto izlazi iz okvira fabirke skracuje vijek motora, lako se zakljucuje onda onda da i olaksavanje vozila skracuje vijek motora a o promjeni ispuha ne smijem ni govoriti.

Kockas se sa trajanjem motora :lol:
 
Član
Da li je kasno da ubacim vreću cimente u gepekt? Tvoj prijedlog?

Yebi ga, nisam znao. Mnogo bolje bi bilo da sam platio nekom liku da mi prčka po tvorničkim mapama.
 
Član
Pa isto ti je ili da ti neko "prcka" po mapa ili da ti cinis stvari da te mape remetis,na kraju dodje na isto.

Jedino rijesenje ti je da olaksas auto i platis nekom liku da podesi mape za tako olaksan auto ili da nediras nista.

Trece nema :D
 
Član
Ubacujem danas vreću cimente u gepekt. Nema potrebe za ikakvim intervencijama. Tebi hvala na pomoći;)



:lol::lol:
 
Član
:lol:

Mislis da je prica tako jednostavna ???

Zasto se nisi zapitao kako je moguce da iste mape odgovaraju i motoru koji ima 0 km odnosno kad je nov kao i motoru koji ima 200,300,400 000 km ???

Kako je moguce da jedna te ista postavka moze da odgovara motoru koji ima pritisak u cilondru kad je nov recimo 14 bara i kad je presao 300 000 pa ima recimo 10 bara ???

Hm hm bojim se da tu nesto opet nije kako ti mislis :icon_smile:
 
Član
ha ha ti meni da kvaris posao :lol: pa sta ti mislis ko si ti ???

ja govorim cinjenice a ti ako mozes reci da negdje grijesim i to obrazlozi kao sto ja tebi sve fino kazem bez ljutnje i bez ikakve nervoze.

Ovo nema nikakve veze sa mojim poslom a malo je reci da je smijesno sto ti mislis da mozes da utices na moj posao.
 
Top